Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Rok założenia: 2001 | Rektor: prof. dr hab. Antoni CyganAkademia Sztuk Pięknych w Katowicach  jest jedną z najmłodszych państwowych uczelni artystycznych w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła  dwanaście lat temu, 1 września 2001 roku.Katowicka uczelnia kształci studentów projektowania graficznego, wzornictwa, malarstwa  i grafiki artystycznej  na dwóch wydziałach (Artystycznym i Projektowym), w trybie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Szczegóły dotyczące naboru podane są w zakładce:

www.asp.katowice.pl/zobacz/rekrutacjaOtwarty charakter uczelni umożliwia korzystanie z doświadczeń twórczych artystów i projektantów osobom także nie związanym bezpośrednio ze szkołą. Z kursów  Akademii Weekendowej korzystają osoby, które zawsze chciały rozwijać swoje zdolności artystyczne, ale  z różnych przyczyn nie mogły lub nie chciały tego robić w ramach regularnych studiów.

W jednej z największych w Polsce galerii należących do uczelni, Rondo Sztuki mają miejsce wystawy związane z takimi wydarzeniami jak  Międzynarodowe Triennale Grafiki na którym zresztą  absolwenci uczelni zdobywają najwyższe nagrody czy festiwal Ars Cameralis.

Szkoła odgrywa znacząca role w propagowaniu idei dobrego projektowania nie tylko w regionie i w Polsce. Od lat organizowane jest tutaj Międzynarodowe Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej, które jest przeglądem dokonań studenckich w zakresie projektowania graficznego, z całej Europy. Z kolei towarzysząca biennale konferencja ściąga na Śląsk najwybitniejszych projektantów z całego świata.Ze swoimi wystawami do Ronda Sztuki przyjeżdżali tacy twórcy jak Santiago Sierra, Jean Michel Alberola, Lex Drewiński czy David Lynch.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach dziś jeszcze należy do najmniejszych uczelni artystycznych w Polsce. Nieco ponad pięciuset studentów szkoły tworzy jednak bardzo kameralny i specyficzny klimat uczelni. Mimo tego Uczelnia posiada jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych budynków uczelnianych. A w planach, już realizowanych, jest wybudowanie nowego budynku i stworzenie kampusu akademickiego.

Wydziały na uczelni:

artystyczny
projektowy

Kierunki wykładane na uczelni:

grafika Magister Stacjonarny Niestacjonarny   |   I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
malarstwo Magister Stacjonarny Niestacjonarny
wzornictwo I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni

  • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
    Ul. Raciborska 37, 40-074 Katowice
  •  
  • Telefon: 32 251 69 89
  • Strona: http://www.asp.katowice.pl

Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane