Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zwycięzcy Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Najlepsi szkolni inwestorzy wyłonieni z prawie 6 800 zespołów reprezentujących ponad 800 szkół odbiorą dyplomy i wyróżnienia na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) jest projektem edukacyjnym skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, zainicjowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych, która wspiera Fundację im. Lesława Pagi w organizacji kolejnych edycji. Projekt poprzez zabawę ma przybliżyć młodzieży i nauczycielom umiejętność poruszania się na rynku finansowym. Wszyscy uczestnicy Gry mogą wziąć także udział w kursie e-learningowym, który uczy jak inwestować na giełdzie, wyjaśniając tajniki praw rządzących rynkiem, dostępu do notowań i składania zleceń. Zdobyte umiejętności można od razu weryfikować dokonując transakcji giełdowych na platformie Gry.

Od października 2014 r. do stycznia 2015 r. uczniowie inwestowali wirtualne 100 tysięcy zł w akcje spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, zmagając się z bardzo trudnym rynkiem.

W czasie trwania SIGG główny indeks giełdy WIG20 stracił ponad 6%, ale młode rekiny rynku poradziły sobie z tą sytuacją – najlepsi o ponad 50% zwiększyli wartość swojego portfela, potwierdzając, że najmłodsze pokolenie Polaków coraz częściej aktywnie korzysta z projektów edukacyjnych, propagujących wiedzę ekonomiczną. W roku szkolnym 2014/2015 do GRY przystąpiło 6800 zespołów z ponad 800 szkół – razem 22 420 uczestników!

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Vision z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicz w Łańcucie (wartość portfela 150 822,09)
II miejsce: Topolówka 23 z III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku (wartość portfela: 141 080,50)
III miejsce: muminki z Technikum nr 2 w Rzeszowie (wartość portfela: 130 686,16)

W marcu 2015 r. odbędzie się dogrywka na kontraktach terminowych. Wszystkich uczestników gry zapraszamy do dalszej gry.

Więcej informacji: www.paga.org.pl

Organizatorzy: Fundacja im. Lesława A. Pagi, Giełda Papierów Wartościowych
Kurs SIGG.EDU.PL realizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych Patron Honorowy: Akcjonariat Obywatelski
Projekt dofinansowany przez: Narodowy Bank Polski, Fundacja PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych

Patron Medialny: Parkiet, pomaturze.pl

CO TO JEST SIGG?

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa składa się z gry inwestycyjnej i kursu e-learningowego. Uczestnikami SIGG są 3-4 osobowe zespoły uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych pod opieką nauczyciela.

Kursu e-learningowy wyjaśniając tajniki praw rządzących rynkiem, uczy jak inwestować na giełdzie, dostępu do notowań i składania zleceń. Zdobyte umiejętności uczniowie od razu weryfikują – logując się do systemu i samodzielnie dokonując transakcji giełdowych.

Warszawska Giełda daje dostęp do notowań on-line oraz umożliwia samodzielne dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży akcji z indeksów WIG30 i mWIG40 oraz krótkiej sprzedaży. Każdy zespół ma do zainwestowania 100 tysięcy wirtualnych złotych.
Najlepsze zespoły, które osiągnęły największy zysk z giełdowych inwestycji, i ich opiekunowie otrzymują nagrody - laptopy, tablety, a także projektory i sprzęt komputerowy dla swoich szkół.

Uczniowie i nauczyciele rekomendują tę Grę ze względu na możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania i opracowywania strategii działania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. Są to cenne doświadczenia dla młodych ludzi przygotowujące ich do poruszania się w przyszłości na rynku pracy. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane