Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zaprojektuj instrukcję i wygraj indeks

Zaprojektuj wizualną instrukcję mycia naczyń i wygraj studia na grafice w SWPS Wrocław. Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu „Głowa się rusza”. Prace można nadsyłać do 10 lipca 2014 r.

Do rywalizacji o indeks mogą stanąć tegoroczni maturzyści, studenci, absolwenci oraz wszyscy zainteresowani studiami na kierunku grafika w SWPS Wrocław. – Konkurs skierowany jest przede wszystkim do osób, które potrafią myśleć w niekonwencjonalny sposób. W pierwszej kolejności stawiamy na pomysłowość realizacji, nie na technikę wykonania. W przemyśle kreatywnym liczy się umiejętność zaskakiwania odbiorcy – mówi Mariusz Wszołek, komunikacjonista SWPS Wrocław i inicjator projektu „Głowa się rusza”.

Co zrobić by wziąć udział w rywalizacji? Należy stworzyć wizualną instrukcję mycia naczyń, nie używając w tym celu tekstu. – Problem analfabetyzmu we współczesnym świecie wcale nie jest marginalny. Dotyka on nie tylko krajów nierozwiniętych, ale również tych, w których społeczeństwo jest mocno podzielone na biednych i bogatych. W tym kontekście projektanci komunikacji wizualnej są odpowiedzialni za efektywne posługiwanie się językiem wizualnym, by sprawnie opakować informację bez używania tekstu – dodaje Mariusz Wszołek.

Autor najlepszego projektu wygra darmowy pierwszy rok studiów na wrocławskiej grafice. W ramach tego kierunku, poza twardymi kompetencjami projektowymi, studenci zdobywają doświadczenie w zakresie pracy projektowej, umiejętności kreatywnego myślenia, pracy zespołowej i komunikacji społecznej.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.swps.pl w zakładce Wrocław – aktualności.

Więcej informacji na stronie www.grafika.swps.pl 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane