Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu awansowała na Akademię w Naukach Stosowanych!

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych – nowe wyzwania, ale także możliwości

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu istnieje już od 25-ciu lat, a jubileusz ten był hucznie obchodzony na ubiegłorocznej Inauguracji Roku Akademickiego, jak również podczas towarzyszących temu wydarzeniom. Odbywało się to m.in. poprzez wykłady okolicznościowe, koncert chóru uczelnianego Voicechestra, czy nagranie wielu specjalnych materiałów wideo. 
Podczas trwania tego wyjątkowego roku podjęto także decyzję o rebrandingu i zmianie nazwy uczelni, co możliwe było dzięki decyzjom Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego z lipca 2018 roku Prawie o Szkolnictwie Wyższym i Nauce. 


Wyjątkowy dzień, wybitni goście i wielka chwila dla społeczności akademickiej.


Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 była dla Nas niezwykle ważna, dlatego też nie mogło zabraknąć specjalnych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. prof. Krzysztof Zanussi (Reżyser filmowy i teatralny, producent, scenarzysta), który wygłosił wykład inauguracyjny, dr Bartłomiej E. Nowak (Przewodniczący Rady Wykonawczej przy Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu), dr Agnieszka Górska (Rektor Olsztyńskiej Szkoły Wyższej), prof. dr hab. Wawrzyniec Konarski (Rektor Akademii Finansów i Biznesu „Vistula” w Warszawie), Pani Ewa Pańka (Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu), dr hab. Monika Lewandowicz-Machnikowska (Dziekan Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej SWPS we Wrocławiu), Pan Sebastian Lorenc (Wiceprezydent Wrocławia), prof. dr hab. Grażyna Światowy (Pierwsza Rektor Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu) oraz wielu innych znakomitych gości z obszaru nauki i biznesu, a także studentów.


Rektor Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu o zmianie nazwy.


W tak znakomitym gronie Rektor WSH, dr Roman Fulneczek, ogłosił nową nazwę uczelni. Jak jednak uzasadniał taką decyzję? „Zmiana nazwy uczelni niepublicznej na nazwę zawierającą wyrazy „Akademia Nauk Stosowanych” może nastąpić po uzyskaniu zgody Ministra właściwego do spraw Szkolnictwa Wyższego i Nauki na wniosek Rektora uczelni lub jej założyciela. Aby uzyskać status akademii, należało spełnić kilka warunków, m.in. uczelnia musi funkcjonować co najmniej od lat 10, prowadzić studia I lub II stopnia na co najmniej pięciu kierunkach. Bardzo istotny kolejny warunek to, że żaden kierunek studiów prowadzonych przez uczelnię nie został oceniony negatywnie w wyniku przeprowadzonej przez Polską Komisję Akredytacyjną oceny jakości kształcenia. Te i inne wymogi uczelnia spełniła. Nasz wniosek złożony do Ministra został rozpatrzony i zatwierdzony.”


Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych – nowe wyzwania, ale także możliwości.


Słowa Rektora „Inauguracja to symboliczny początek nowego etapu – systematycznej wytężonej pracy” idealnie oddają to, co czeka uczelnię w nadchodzącym roku, ale i latach. Zmiana oznacza bowiem nie tylko wizerunkowe unowocześnienie logotypu i nazwy, a nadchodzącą dużą pracę całej społeczności akademickiej by pokazać, że Wrocławska Akademia Biznesu (WAB) to kolejny kamień milowy w strategii zakładającej ciągły rozwój i dążenie do doskonałości. Wartościami Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu były: nieustający rozwój, uczciwość i odpowiedzialność, kreatywność i innowacyjność, integralność w komunikacji, poszukiwanie doskonałości, rozważne przywództwo, tolerancja i integracja oraz zrównoważony rozwój. Te hasła i działania nie będą obce dla WAB, a studenci i absolwenci oraz osiągane sukcesy staną się urzeczywistnieniem wspomnianych wartości.
 

Powiązane artykuły

Drzwi Otwarte w #WSHweWroclawiu!

Już w kolejny piątek, 25 marca, odbędą się Drzwi Otwarte w #WSHweWroclawiu!

czytaj dalej

Studiuj w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi promocjami!

czytaj dalej

ROZPOCZNIJ STUDIA W MARCU 2021 ROKU

TRWA REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI W WYŻSZEJ SZKOLE HANDLOWEJ WE WROCŁAWIU

czytaj dalej

Złap promocję i zostań studentem Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu

PROMOCJA 0 zł wpisowego i -10% za pierwszy rok studiów

czytaj dalej

Sprawdź nas! Drzwi otwarte WSH we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, które w tym roku będą miały formułę online!

czytaj dalej

REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI 2019/2020

dołącz do grona studentów Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu

czytaj dalej

ELITARNA SZKOŁA STEWARDES LINII LOTNICZYCH

pierwszy i jedyny tego typu kierunek studiów podyplomowych w Polsce

czytaj dalej

Zarządzanie Marką Osobistą

Twoją marką jest to, co ludzie mówią o Tobie, kiedy wyjdziesz z pokoju /Jeff Bezos

czytaj dalej

MATURA NA 5! Powtórz z nami materiał

Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszamy na cykl weekendowych spotkań pod hasłem: Powtórka do matury z WSH we Wrocławiu.

czytaj dalej

Kurs Języka Polskiego

Zapisz się na intensywny letni kurs języka polskiego prowadzony przez doświadczonych lektorów. Kończąc kurs będziesz w pełni przygotowany do podjęcia studiów w języku polskim.

czytaj dalej

Nauka języków obcych w WSH

Wyższa Szkoła Handlowa oferuje możliwość nauki języka angielskiego i niemieckiego. Dla studentów z zagranicy przygotowaliśmy specjalne intensywne kursy nauki języka polskiego.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane