Wydział Nauk Społecznych w Koszalinie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa
ZAPRASZA W ROKU 2020/2021 NA PSYCHOLOGIĘ
Miło nam poinformować, że decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego uzyskaliśmy uprawnienia do prowadzenia kierunku Psychologia na studiach I stopnia o profilu praktycznym na nowo utworzonym Wydziale Nauk Społecznych w Koszalinie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.
Kierunek Psychologia został przygotowany z myślą o osobach, które interesują się zachowaniem człowieka, jego procesami psychicznymi, motywami postępowania oraz metodami poprawy jakości życia. Wobec dynamicznych przemian społeczeństwa światowego, ogromnego przyspieszenia rozwoju cywilizacyjnego oraz towarzyszących tym procesom zagrożeń, szczególnego znaczenia nabiera edukacja w zakresie szeroko pojętej Psychologii, z uwzględnieniem aktualnych zjawisk, takich jak:
- patologizacja życia rodzinnego;
- nowe formy przestępczości;
- konieczność dostosowania się no nowego rynku pracy;
- rozwój mediów;
- kryzysy gospodarcze i społeczne.
Studia koncentrują się na wyjaśnianiu i rozumieniu mechanizmów zachowania się człowieka, a także rozwijaniu takich sposobów myślenia i bycia człowieka w świecie, które umożliwią humanistyczny rozwój współczesnych społeczeństw. Są unikatowe ze względu na ich ukierunkowanie na obszar bezpieczeństwa, kryminalistyki oraz służb mundurowych. Studenci mogą wybrać ten kierunek zarówno na pierwszym, jak i na drugim stopniu.
Powiązane artykuły
Śląskie forum wiedzy: Zgłębiając złożoność ludzkiego rozumowania i interakcji
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego podejmujemy takie, a nie inne decyzje? Co sprawia, że wchodzimy w relacje, które mogą wpływać na nasze życie przez długi czas? Jakie mechanizmy psychologiczne kształtują nasze motywacje i potrzeby?
czytaj dalejNeuropsychologia – Co to takiego?
Neuropsychologia to interdyscyplinarna dziedzina, która bada związek między mózgiem, a zachowaniem, myśleniem, pamięcią oraz emocjami. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń związanych z uszkodzeniami mózgu, takich jak choroby neurodegeneracyjne (np. Alzheimer, Parkinson), urazy, udary czy padaczka.
czytaj dalejPodsumowanie Naukowej Jesieni 2024 w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa
Nasza uczelnia zorganizowała w 2024 roku niezwykle owocny cykl konferencji, który przyciągnął licznych ekspertów, naukowców i praktyków z różnych dziedzin.
czytaj dalej