Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wrzuć miedziaka dla dzieciaka

Studenci Politechniki Koszalińskiej wsparli Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

10.631,99 złotych – tyle pieniędzy zebrali studenci Politechniki Koszalińskiej podczas XVIII  edycji akcji charytatywnej „Wrzuć miedziaka dla dzieciaka”. 

To już tradycja społeczności akademickiej Politechniki Koszalińskiej. Akcję zapoczątkowali studenci Wydziału Mechanicznego, a obecnie uczestniczą w niej przedstawiciele wszystkich samorządów studenckich uczelni. 

Co roku studenci przygotowują mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych, a także zbierają pieniądze do puszek. Dochód jest przeznaczany na pomoc najmłodszym. W poprzednich latach żacy  wsparli podopiecznych m.in. Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 

Tym razem żacy kwestowali na rzecz ogniska „Horyzont”. Ognisko, podobnie jak cztery inne świetlice środowiskowe w Koszalinie i kilkanaście w regionie koszalińskim, od wielu lat prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD) w Koszalinie. 

Młodzi ludzie zbierali datki w różnych miejscach Koszalina i podczas różnych imprez, w tym wielu zorganizowanych przez studentów. Finał akcji „Wrzuć miedziaka dla dzieciaka” odbył się w koszalińskiej Galerii Emka. 

Organizatorzy akcji odebrali podziękowania

– Cieszymy się, że kolejna edycja przyniosła imponującą sumę – podkreśla prof. Tomasz Królikowski, prorektor ds. studenckich Politechniki Koszalińskiej. – Młodzi ludzie są aktywni, mają znakomite pomysły i energię. Popularny „Miedziak” jest najstarszą akcją wytrwale realizowaną przez naszych studentów. Powodzenie jej to zasługa nie tylko Samorządu Studentów Wydziału Mechanicznego, lecz również Parlamentu Studentów całej uczelni, który nad akcją sprawuje patronat. 

– Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w „Miedziaka” – mówi Henryk Zabrocki, prezes koszalińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. – Akcja ta jest nam dobrze znana, uważamy ją za niezwykle szlachetny przejaw społecznej odpowiedzialności studentów. Przez lata mieliśmy cichą nadzieję, że kiedyś „Miedziak” wspomoże również TPD. Stało się! Zebrana kwota zostanie przeznaczona na działalność „Horyzontu”. Z tej świetlicy każdego dnia korzysta nawet pięćdziesięcioro dzieci.  

TPD świętuje w tym roku stulecie działalności. W Koszalinie i na Pomorzu Środkowym istnieje od ponad 70 lat. 

– Trudno zliczyć inicjatywy, które podejmujemy – zaznacza Henryk Zabrocki. – Prowadzimy ogniska, świetlice i przedszkola. Inicjujemy inne formy opieki nad dziećmi. Realizujemy programy profilaktyczne i pomocowe. Organizujemy konferencje, wydajemy publikacje, realizujemy misję społecznego rzecznika praw dziecka. Robimy wszystko – i na tym zależy nam najbardziej – aby dzieci, które korzystają z naszej opieki i wsparcia, były szczęśliwe i miały udane dzieciństwo.
 

Powiązane artykuły

Projekty Politechniki Koszalińskiej przyczynią się do rozwoju regionu

Centrum Pomiaru Fizycznych i Mechanicznych Właściwości Materiałów Drzewnych oraz Centrum Szybkiego Prototypowania powstaną na Politechnice Koszalińskiej.

czytaj dalej

XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki na Politechnice Koszalińskiej

Pokazy obiektów 3D, a także prezentacja bezzałogowych maszyn zdalnie sterowanych, dronów i robotów przemysłowych to tylko część atrakcji tegorocznego Festiwalu Nauki, który 26 września br. zorganizowała Politechnika Koszalińska.

czytaj dalej

Pieniądze na rozwój Politechniki Koszalińskiej

7,5 miliona złotych otrzyma Politechnika Koszalińska w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”

czytaj dalej

Studenci pojadą na praktyki do Wojskowych Zakładów Uzbrojenia

Studenci Politechniki Koszalińskiej będą kształcić swoje umiejętności praktyczne w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia (WZU) w Grudziądzu.

czytaj dalej

Politechnika Koszalińska stawia na nowoczesność

Atrakcyjne szkolenia i zajęcia warsztatowe dla studentów, staże i wizyty studyjne w firmach wdrażających nowoczesne technologie i rozwiązania organizacyjne, udział w seminariach prowadzonych przez naukowców z zagranicy i wprowadzenie zmian w sposobie zarządzania uczelnią .

czytaj dalej

Otwarcie Centrum Druku 3D i Wzornictwa

16 maja 2018., w kampusie Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Śniadeckich 2, odbyło się oficjalne otwarcie nowej pracowni uczelnianej – Centrum Druku 3D i Wzornictwa (na Wydziale Technologii i Edukacji).

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane