Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

TOP 5 wakacyjnych miejsc na obóz z językiem angielskim

Co do zasady wakacje winny być czasem poświęconym wyłącznie na odpoczynek, jednak dla wielu osób nauka języka nie jest katorgą i wysiłkiem, a czystą przyjemnością, stąd też chętnie wybierają kursy językowe w popularnych ośrodkach wakacyjnych na całym świecie.

Angielski można szlifować obecnie w każdym zakątku kuli ziemskiej, jednak najlepszą naukę pozyskamy w kraju, w którym angielski jest językiem zarówno urzędowym jak i powszechnie używanym, ojczystym jego mieszkańców. Wybór jest dość duży począwszy od Wielkiej Brytanii, przez Maltę w Europie, przez Kanadę, Stany Zjednoczone, aż po Hongkong, czy Namibię, RPA.

Zobacz też: Dlaczego warto być poliglotą?

1. Jeśli zależy Ci na zwiedzeniu odległego krańca świata przy okazji nauki języka to warto wybrać się na kurs językowy do Nowego Jorku. To miasto szczególne, typowo amerykańskie, z wielkim rozmachem, mocno zróżnicowane wewnętrznie. To doskonała propozycja zarówno dla tych, którzy planują odpoczynek na łonie natury jak i w murach miejskich. Szkoły językowe oferują w ramach kursów bogaty program integracji i atrakcji pozalekcyjnych. To właśnie te elementy oferty są szczególnie interesujące, bowiem zapewnią kursantom nie tylko zwiedzanie, dobrą zabawę, wypoczynek, ale również kontakt z żywym językiem podczas zakupów pamiątek, kosztowania lokalnych przysmaków, czy konwersacji z nowojorczykami. Życie codzienne w Nowym Jorku to szkoła życia, na którą składa się praktykowanie języka, dzięki któremu znacznie łatwiej jest się nam nauczyć języka potocznego, codziennego z zachowaniem spontanicznej wypowiedzi. Nowy Jork to niesamowita architektura, liczne symbole i zabytki, kultowe miejsca znane dotąd z telewizji, czy pocztówek, a także miejsce przyjazne wakacyjnemu lenistwu u wybrzeży Long Island, czy w alejkach Central Parku.

2. Doskonałą destynacją wakacyjną na naukę angielskiego jest Malta. Wspaniała wyspa, na której panują nieustanne wakacje. Ciepły klimat i kameralność wyspy sprawiają, że wielu Europejczyków właśnie tutaj doskonali swój angielski. Kursy angielskiego na Malcie są niezwykle popularne, zwłaszcza w sezonie, kiedy turystów na Malcie jest więcej niż jej mieszkańców. Jeśli cenisz sobie mniej zatłoczone miejsca to warto wybrać się na Maltę pod koniec lub na początku sezonu. Dominują dwie miejscowości St. Paul Bay oraz St. Julian, gdzie poza profesjonalna nauką angielskiego można zażywać do woli kąpieli w przejrzystym ciepłym morzu i wylegiwać się na skąpanej w słońcu piaszczystej plaży w urokliwych zatoczkach pośród skał. Osobom ceniącym sobie zgiełk miasta polecana jest również La Valetta, godna zwiedzenia stolica Malty.

Zobacz: Jak najtaniej dolecieć na Maltę z Polski?

3. Jedną z lokalizacji idealnych na naukę angielskiego jest Brighton. Kurort turystycznych zarówno dla Brytyjczyków jak również cudzoziemców. Wielka Brytania to nie tylko zatłoczony Londyn, jak na wyspę przystało można tu skorzystać z niesamowicie pięknego wybrzeża. Szeroka piaszczysta plaża oraz miejska promenada to świetne miejsca na spędzenie wolnego czasu po zajęciach dydaktycznych w szkole językowej. Co ważne jest tu bez liku atrakcji rozrywkowych, które są świetną okazją do doskonalenia języka w sytuacjach codziennych. Brighton to zarówno miejsca dla młodych jak i nieco starszych, można tu spędzić czas w muzeum, jak i w dyskotece, spacerować po plaży jak również oddać się szałowi zakupów.

4. Gdzie uczyć się angielskiego jak nie w Londynie? Wbrew pozorom Londyn to również świetna lokalizacja na wakacje. Jeśli szukasz przygody, to zapewne w Londynie ją przeżyjesz. W mieście funkcjonuje wiele szkół językowych, które przygotują cię do egzaminu państwowego, pracy czy po prostu do codziennego życia w środowisku anglojęzycznym. Nie musisz wakacji spędzać nad morzem, by dobrze się bawić, zwiedzić nowe miejsca i wrócić wypoczętym. W Londynie odpoczniesz tuż nad Tamizą, jak i w kawiarniach, pubach pełnych zieleni na dachach miejskich wieżowców, poszerzysz swoja wiedzę o Wielkiej Brytanii odwiedzając muzea i galerie sztuki, a korzystając z okazji do konwersacji z Brytyjczykami wzbogacisz swój słownik, jak i przećwiczysz konwersację improwizowaną.

Zobacz: Co robić w Londynie? – Oficjalny przewodnik Visit London!

5. Ceniąc sobie bardziej rześkie klimaty na wakacje warto przemyśleć wyjazd do Kanady. Kursy językowe w Calgary to propozycja dla osób, które chcą połączyć naukę angielskiego ze zwiedzaniem. Prócz samego miasta Calgary i okolicy można udać się na pobliskie wycieczki tak przyrodnicze jak i wypady sportowe. Możesz tu poćwiczyć swój angielski jak i nauczyć się gry w hokeja. Co ciekawe na własnej skórze wypróbować podziemną komunikację korytarzy pod Calgary. Tak wiele atrakcji jakie czekają na kursantów angielskiego sprawia, że do Kanady przyjeżdża coraz osób, by nie tylko odkryć Kanadę, ale również oddać się intensywnej nauce języka. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie