Tu jesteś: Start Aktualnosci Dlaczego warto być poliglotą?

Dlaczego warto być poliglotą?

Środa, 21 Styczeń 2015, 10:56

Studenci z zapałem rozpoczęli nowy rok akademicki, a wraz z nim wiele osób zapisuje się na zajęcia dodatkowe. Jednym z nich z pewnością będzie nauka języków obcych. Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie, specjalizująca się w praktycznej nauce języków obcych przygotowała infografikę dotyczącą znajomości języków obcych oraz korzyści z tego wynikających.Według danych serwisu Language Knowledge aż jedna trzecia mieszkańców Unii Europejskiej porozumiewa się w języku angielskim, a z co piątym Europejczykiem dogadamy się w języku niemieckim. Opisane wyniki są podobne do ostatniego badania CBOS z listopada 2012 na temat znajomości języków obcych wśród Polaków. Według badania 30% Polaków zna język angielski, 19% z nas komunikuje się w języku rosyjskim, a 11% może pochwalić się znajomością języka niemieckiego.Pomimo optymistycznych statystyk bardzo trudno jest oszacować dokładny stopień znajomości języków obcych. Każdy z nas zna bowiem język obcy na innym poziomie. Komunikatywna znajomość języka umożliwi prowadzenie podstawowych konwersacji na całym świecie oraz poprawi sprawność naszego umysłu. Według badań naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu, nauka drugiego języka spowolnia proces starzenia się mózgu oraz zwiększa inteligencję.Z kolei, profesjonalna znajomość języków obcych często pozytywnie wpływa na rozwój kariery i wysokość wynagrodzenia. Jak wskazuje Ogólnopolskie badanie wynagrodzeń, przeprowadzone przez firmę Sedlak & Sedlak w ubiegłym roku, mediana zarobków dla osoby zatrudnionej na kierowniczym stanowisku, która zna trzy języki obce wynosi 8000 zł brutto. Dla porównania osoba zatrudniona na tym samym stanowisku, ale znająca tylko jeden język obcy (język angielski) zarobi ok. 6500 zł brutto. Ta sama zależność występuje w przypadku kadry zarządzającej. Mediana zarobków dla dyrektora ze znajomością trzech języków obcych wynosi 19 500 zł brutto, a dla osoby znającej tylko język angielski 12 250 zł brutto.W przypadku rozwoju kariery zawodowej istotna jest profesjonalna znajomość języków obcych. Aby nie stracić czasu i efektywnie uczyć się języków warto pamiętać o kilku zasadach.

„Nauka języków obcych jest procesem długotrwałym i wymaga silnej motywacji. Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby uczące się jest uczenie się na pamięć konkretnych definicji. Zamiast tego warto bawić się językiem i stosować wyrażenia w różnych kontekstach i sytuacjach. Wiele osób dosłownie tłumaczy również teksty, nie uwzględniając przy tym różnic kulturowych i językowych. Ważne jest, aby przekazać znaczenie tekstu, mówiąc to w sposób naturalny. Czasem warto nawet użyć innych słów, aby tekst był przyjemniejszy dla słuchaczy. Najważniejsze jednak, aby nie bać się mówić w obcym języku, nawet jeśli popełniamy błędy. Praktyka i ćwiczenia z pewnością sprawią, że z czasem błędów językowych będzie o wiele mniej” – komentuje, Jacek Nowakowski, Kanclerz Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie.************************
Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie – Nr 1 w profesjonalnej edukacji językowej, specjalizuję się w praktycznej nauce języków obcych i jest jedyną prywatną uczelnią lingwistyczną w województwie mazowieckim i jedną z niewielu w Polsce. W ramach prowadzonego kierunku studiów kształci cenionych na rynku pracy tłumaczy i nauczycieli języków obcych. Proponując studia tylko na jednym kierunku (filologia, specjalności anglistyka, germanistyka, rusycystyka), koncentruje całą swoją działalność dydaktyczną i naukową na przygotowaniu najwyższej klasy pracowników wykorzystujących w karierze zawodowej znajomość języków obcych (angielski, rosyjski, niemiecki). Opracowane przez uczelnie ścieżki kształcenia uwzględniają zmieniającą się sytuację na rynku pracy oraz najnowsze zdobycze nauk lingwistycznych. Do końca września 2014 roku Lingwistyczną Szkołę Wyższą w Warszawie ukończyło ponad 900 absolwentów.

« poprzedni | powrót do spisu | następny »

 

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec