Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

SCRIPT PRO – najważniejszy konkurs scenariuszowy dla początkujących scenarzystów

Konkurs scenariuszowy SCRIPT PRO jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery – zgłaszający może mieć na koncie najwyżej dwa filmy zrealizowane według swojego scenariusza.

Od 2020 roku, oprócz scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych, czekamy na zgłoszenia do nowej kategorii Audio skierowanej do autorów słuchowisk.

Rosnąca liczba scenariuszy kierowanych do produkcji, które wcześniej znalazły się w finale Script Pro, pokazuje, że formuła konkursu się sprawdza, a konsultacje z autorami finałowych scenariuszy są ważne i potrzebne. SCRIPT PRO jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, który ma realny wpływ na powstające filmy. Cieszymy się, widząc na ekranach kolejne udane debiuty. – mówi Wojciech Marczewski Dyrektor Programowy Szkoły Wajdy.

Nagrody w konkursie i konsultacje w Szkole Wajdy

Ważnym elementem SCRIPT PRO jest rozwój maksymalnie 10 finałowych scenariuszy podczas konsultacji przeprowadzonych w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów. Finaliści będą walczyć także o nagrody finansowe: Nagrodę Główną – 15 tys. zł ufundowaną przez Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Drugą Nagrodę – 10 tys. zł ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, a w kategorii Audio na zwycięzcę scenariusza najlepszego słuchowiska czeka Nagroda Storytel w wysokości 10 tys. zł oraz możliwość realizacji słuchowiska.

Kategorie konkursowe

Konkurs przeznaczony jest dla scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych oraz scenariuszy słuchowisk o długości 90 minut i słuchowisk dwuodcinkowych (2 x 45 minut).

Nabór 2020

Nabór scenariuszy do 10. jubileuszowej edycji trwa do 31 maja 2020 roku!

Laureaci i finaliści konkursu SCRIPT PRO

Wśród laureatów i finalistów SCRIPT PRO znaleźli się m.in. Mateusz Pacewicz („Boże ciało”), Krzysztof Rak („Bogowie”), Robert Bolesto („Córki Dancingu”, „Ostatnia rodzina”), Kinga Dębska i Mika Dunin („Zabawa, zabawa”), Bartosz M. Kowalski i Stanisław Warwas („Plac zabaw”) czy Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff i Aleksandra Pisula („Atak paniki”).

Więcej informacji na www.scriptpro.pl
 

Powiązane artykuły

PROGRAM SZKOLENIOWY EKRAN+

EKRAN+ to 22 dniowy projekt, przede wszystkim skierowany do reżyserów/scenarzystów-reżyserów, oparty na profesjonalnym programie szkoleniowym, skupiający się na stworzeniu wizualizacji przyszłego filmu uczestników.

czytaj dalej

PRZEDSZKOLE FILMOWE W SZKOLE WAJDY

Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy to prowadzony od kilkunastu lat program skierowany do młodych ludzi, uczniów szkół średnich i studentów pierwszych lat studiów, którzy chcą zrobić swój pierwszy film dokumentalny.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie