Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Nie miałem wątpliwości – jeśli podyplomówka to tylko na UP!

Rozmowa z Hilarym absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Czas studiów był dla niego bardzo intensywny. Studiował na trzech kierunkach i równocześnie dwóch uczelniach. Działał jako samorządowiec, a swoje umiejętności praktyczne wzbogacał zagadnieniami z dziedziny stosunków międzynarodowych, administracji samorządowej i geografii.  Obecnie wrócił w mury UP, aby kontynuować swoją studencką przygodę. 

Które studia podyplomowe wybrałeś?  
Bibliotekoznawstwo i informację naukową. 

Z jakich powodów zdecydowałeś się właśnie na ten kierunek?  
Studia te wybrałem ze względu na wykonywaną pracę. Obecnie pracuję jako bibliotekarz i chciałem podnieść swoje kompetencje. 

Dlaczego wybrałeś właśnie UP?  
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie jako jedyna uczelnia w Krakowie oferowała tego typu studia więc wybór był oczywisty. Ponadto na podstawie wcześniejszych doświadczeń miałem pewność, że ta uczelnia zapewni mi dobry poziom kształcenia.   

Co rozumiesz pod tym pojęciem?  
Na studiach podyplomowych spotykają się ludzie z konkretnymi oczekiwaniami. Są w różnym wieku, na różnych etapach swojego życia, ale łączy ich to, że chcą się dokształcić. Dlatego bardzo ważny jest dla nich dobór kadry naukowej. Wykładowcy, którzy prowadzą zajęcia na moim kierunku to specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Fachowcy w swoich dziedzinach. Jakie inne zalety, poza doskonała kadrą, dostrzegasz na swoich studiach?  Są to z całą pewnością odpowiednio dobrane przedmioty kierunkowe oraz dobry poziom komunikatywności w relacji student - wykładowca. 

A wady?  
Jedną jedyną wadą jest nauczanie zdalne. Uważam, że nie ma nic piękniejszego niż możliwość spotkań w trakcie zjazdów. Człowiek tworzy wtedy nowe relacje, poznaje ciekawych ludzi. Mam świadomość, że nikt nie miał wpływu na pandemię i konieczność nauczania w trybie zdalnym. Mocno wierzę, że przyszły rok akademicki będzie już wyglądał normalnie.    

Masz już ukończone studia, doświadczenie zawodowe, wiesz jak wygląda rynek pracy… Czego  życzysz studentom, którzy w tym roku bronią tytułu magistra i dopiero zaczynają swoją  zawodową przygodę?  
Życzę przede wszystkim spokoju ducha, optymizmu i wiary w swoje możliwości. Pamiętajcie, że Wasza przyszłość jest w Waszych rękach – nic nie musicie, natomiast wszystko możecie. 

oprac. Aleksandra Walczyk
 

Powiązane artykuły

Dzień Otwarty Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

ZAPRASZAMY 19 kwietnia 2024 roku

czytaj dalej

Sztuczna inteligencja w prowadzeniu badań naukowych

Wykład w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

czytaj dalej

W Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ruszyła rekrutacja śródroczna!

od 15 stycznia 2024 roku

czytaj dalej

Wykład prof. Artura B. Chmielewskiego „Technologie kosmiczne NASA”

8 grudnia w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

czytaj dalej

Trwa dodatkowy nabór na studia w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Trwa dodatkowy nabór na studia pierwszego, drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne) w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na rok akademicki 2023/2024.

czytaj dalej

Targi Pracy 2023 w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbędą się hybrydowe Targi Pracy 2023 - "Zostań architektem swojej kariery"

czytaj dalej

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie: trwa elektroniczna rejestracja na studia na rok akademicki 2023/2024

Uczelnia w swojej ofercie ma ponad siedemdziesiąt kierunków i ponad dwieście specjalności. Jest z czego wybierać!

czytaj dalej

Dodatkowy nabór na studia!

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ogłosił dodatkowy nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) na rok akademicki 2023/2024.

czytaj dalej

Nowe kierunki studiów w roku 2023 na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

W roku akademickim 2023/2024 w naszej ofercie znalazło się blisko 70 kierunków i ponad 200 specjalności. Wśród nich: studia humanistyczne, inżynierskie, artystyczne, filologiczne, pedagogiczne, ścisłe i przyrodnicze, a także z zakresu prawa, administracji i psychologii.

czytaj dalej

Poznaj bogatą ofertę studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie przygotował szeroką ofertę studiów podyplomowych. To doskonała propozycja dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe albo zdobyć nowe umiejętności

czytaj dalej

Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Zapraszamy 25 kwietnia 2023 od 9.00 do 14.00 do naszej Auli Głównej ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków.

czytaj dalej

Rekrutacja śródroczna 2022/2023 Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

15 stycznia 2023 roku rozpocznie się rekrutacja śródroczna. Będzie można zapisać się na wybrane kierunki studiów pierwszego stopnia oraz studiów drugiego stopnia rozpoczynających się w semestrze letnim w roku akademickim 2022/2023.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane