Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Nasi absolwenci kierunku Socjologia zarabiają najlepiej

a absolwenci Stosunków międzynarodowych zajmują drugie miejsce w rankingu zarobków absolwentów tych kierunków na wszystkich uczelniach w Polsce

W najnowszym rankingu Ekonomicznych Losów Absolwentów Collegium Civitas aż trzy razy zajęło miejsce na podium.

Mamy najlepiej zarabiających absolwentów Socjologii I stopnia (niestacjonarne) – 1. miejsce w rankingu zarobków absolwentów tego kierunku ze wszystkich uczelni w kraju. Również absolwenci II stopnia Socjologii (niestacjonarne) doskonale radzą sobie na rynku pracy, zajmując 3. miejsce w tym samym zestawieniu.

Znalezienie pracy zajmuje absolwentom Socjologii w Collegium Civitas średnio jedynie nieco ponad 2 tygodnie, a bezrobocie wśród absolwentów kierunku Socjologia w Collegium Civitas praktycznie nie istnieje – jest to 1% dla studiów I stopnia i 0% dla studiów II stopnia. Absolwenci studiów I stopnia zarabiają średnio 4993.35 zł brutto.

Doskonale radzą sobie także absolwenci Stosunków międzynarodowych (niestacjonarne, II stopnia) w Collegium Civitas, którzy zajęli 2. miejsce w rankingu zarobków absolwentów wszystkich uczelni w kraju. Nasi absolwenci tych studiów zarabiają średnio 4745,67 zł brutto, a pracę znajdują od razu po uzyskaniu dyplomu!

Osoby zainteresowane studiami z obszaru Socjologia zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalności na stronie:
http://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/socjologia-kultura-sztuka-obszar-tematyczny

Osoby zainteresowane studiami z obszaru Stosunki międzynarodowe i dyplomacja zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalności na stronie: http://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/stosunki-miedzynarodowe-i-dyplomacja-obszar-tematyczny


Warto jak najwcześniej zbierać doświadczenie

Zdecydowanie opłaca się podejmowanie pierwszych staży lub prac w trakcie studiów. Studenci, którzy łączyli studia z pracą, już po skończeniu studiów I stopnia w Collegium Civitas zarabiali średnio 6283 zł brutto (średnia dla wszystkich kierunków), co dawało pensję aż o 19% wyższą od średnich zarobków w powiatach zamieszkania absolwentów.

Collegium Civitas wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy na wysokiej klasy specjalistów, mogących pochwalić się pierwszym doświadczeniem zawodowym zdobytym już na studiach i aktywnie wspomaga studentów w znalezieniu pierwszej pracy.

Od tego roku w ofercie Collegium Civitas znalazły się również studia dualne Marketing internetowy i e-commerce. Program specjalności został opracowany i będzie realizowany we współpracy z ekspertami ze Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska w formule tzw. kształcenia przemiennego opartego na trzech filarach: zajęciach akademickich w Collegium Civitas, zajęciach praktycznych w siedzibie IAB Polska oraz zajęciach w postaci staży u poszczególnych pracodawców.


O badaniach ELA

Projekt realizowany jest przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Głównym źródłem informacji systemowych są dane administracyjne pochodzące z rzetelnych źródeł – systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z systemu POL-on, czyli systemu informacji o szkolnictwie wyższym wspierającego pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W systemie ELA możecie sprawdzić wysokość wynagrodzenia po ukończeniu studiów (również w odniesieniu do miejsca zamieszkania), czas poszukiwania pracy przez absolwenta oraz ryzyko bycia bezrobotnym (również w odniesieniu do miejsca zamieszkania).

https://ela.nauka.gov.pl/pl/infographics
 

Powiązane artykuły

Zaproszenie na Dzień Otwarty w Collegium Civitas

który odbędzie się 27 czerwca 2024 r. w godzinach 12:00-15:00 w siedzibie Collegium Civitas, na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki

czytaj dalej

Maturzystko, Maturzysto, szukasz studiów dla siebie?

Sprawdź, jakie kierunki oferuje Collegium Civitas w rekrutacji na rok akademicki 2024/2025!

czytaj dalej

Odkryj prawo z Collegium Civitas!

Nowy kierunek studiów w ofercie znanej warszawskiej Uczelni

czytaj dalej

DNI OTWARTE W COLLEGIUM CIVITAS

W dniach 24-26 stycznia zapraszamy na Dni Otwarte Collegium Civitas w formule online!

czytaj dalej

Studia od marca? Tak, to możliwe.

Nie udało Ci się wystartować w październiku, a może po kilku miesiącach nauki już wiesz, że wybrane studia nie spełniły Twoich oczekiwań? Obrona pracy licencjackiej za Tobą, a Ty nie chcesz czekać zbyt długo z rozpoczęciem studiów drugiego stopnia?

czytaj dalej

Studia II stopnia – inwestycja w przyszłość

Zastanawiasz się, czy kontynuować naukę na studiach II stopnia? Jeśli choć przez chwilę myślałaś/łeś, że to strata czasu, nic bardziej mylnego! Studia magisterskie to jedna z najlepszych inwestycji w siebie, która otwiera drogę do wymarzonej pracy.

czytaj dalej

Sprawdź co kryje XII piętro PKiN – zacznij studia w Collegium Civitas!

Za nami półmetek rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 w Collegium Civitas, Uczelni, która od 25 lat kształci specjalistów z zakresu Socjologii, Zarządzania, Stosunków Międzynarodowych, Dziennikarstwa i Nowych mediów. Dowiedz się, co czeka na Ciebie na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki

czytaj dalej

KONKURS DLA MATURZYSTÓW !!!

Zapraszamy tegorocznych maturzystów do udziału w konkursie na esej, artykuł lub reportaż pt. „Wojna, po wojnie: nasz inny świat”. Na laureatów czekają m.in. indeksy Collegium Civitas

czytaj dalej

90% OSÓB ZADOWOLONYCH ZE STUDIÓW

WYNIKI BADANIA SATYSFAKCJI STUDENTEK I STUDENTÓW W COLLEGIUM CIVITAS 2022

czytaj dalej

Dzień Otwarty Kierunku Stosunki Międzynarodowe w Collegium Civitas

Wirtualny Dzień Otwarty to doskonała okazja do poznania oferty edukacyjnej, czyli specjalności, proponowanych w ramach kierunku Stosunki Międzynarodowe a także zadania pytań wykładowcom, absolwentom czy pracownikom działu rekrutacji. Spotkanie w formule online, już 2 kwietnia!

czytaj dalej

Studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim w Collegium Civitas

Uczestniczki i Uczestnicy będą mogli studiować przez rok w języku ukraińskim, a następnie kontynuować naukę na 2 roku studiów, na ścieżce w pełni polskojęzycznej. Oferta obejmuje 2 kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie. Rekrutacja rusza już 26 kwietnia!

czytaj dalej

POWTÓRKA ONLINE DO MATURY Z JĘZYKA POLSKIEGO

WEBINAR Z COLLEGIUM CIVITAS, prowadząca videoblogerka Iza Kasperek z kanału Wiedza z Wami

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane