Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

WSB w Poznaniu najlepszą uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce

Poznańska Wyższa Szkoła Bankowa, kolejny rok z rzędu, została uznana za najlepszą uczelnię niepubliczną w Wielkopolsce.

Według jubileuszowego, 20. Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” 2019, w tym roku WSB w Poznaniu wysunęła się na pozycję lidera także w województwie zachodniopomorskim. W generalnej klasyfikacji wszystkich uczelni niepublicznych w kraju, zajmuje wysokie, 13 miejsce. Jest to wynik o trzy punkty lepszy niż w ubiegłym roku.

Dodatkowo, we wspólnym zestawieniu uczelni publicznych i niepublicznych w kategorii "ekonomiczne losy absolwentów", uplasowała się na piątym miejscu w Polsce. Jest też krajowym liderem w  pozyskiwaniu funduszy unijnych.

W rankingu "Perspektyw" jesteśmy obecni od samego początku jego istnienia, czyli od dwudziestu lat. Niezmiennie plasujemy się na pozycji lidera wśród uczelni niepublicznych w Wielkopolsce. Ale w tym roku nasza pozycja jest najwyższa w historii szkoły, bo znaleźliśmy się na 13-stym miejscu wśród uczelni niepublicznych kształcących w Polsce. Mamy zatem szansę, w najbliższym czasie, znaleźć się w top 10. - mówi dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu

WSB w Poznaniu, która w tym roku świętuje swój jubileusz 25-lecia, ma ostatnio wyjątkowo dobrą passę. Według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, badającego wyniki rekrutacji na rok akademicki 2018/2019, WSB w Poznaniu jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Polsce.  Znalazła się też w pierwszej piątce polskich uczelni, które kształcą na kierunku turystyka i rekreacja. Ranking kilka tygodni temu ogłosiła redakcja "Wiadomości Turystycznych". Na sukcesy uczelni składają się też osiągnięcia poszczególnych studentów. Jeden z nich znalazła się w finale "Studenckiego Nobla" - konkursu, w którym nagradzani są najbardziej wszechstronni i utalentowani studenci w Polsce. Na początku roku akademickiego dwójka studentów prawa otrzymała także stypendium naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  

Ranking Perspektyw uwzględnia 30 wskaźników pogrupowanych w siedem kategorii: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Jest on jednym z najbardziej rozbudowanych i transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie oraz jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości IREG Approved.
 

Powiązane artykuły

Statystyka i rachunek prawdopodobieństwa – kurs dla maturzystów

Maturzysto, dzięki webinarowi w WSB w Poznaniu odświeżysz swoją wiedzę i powtórzysz zagadnienia z elementów statystyki opisowej, teorii prawdopodobieństwa oraz kombinatoryki.

czytaj dalej

Drzwi otwarte wirtualnie w WSB w Poznaniu

Gdzie i w jaki sposób spotkać się ze studentami i wykładowcami uczelni, aby dowiedzieć się jak wyglądają studia i zadać pytania na nurtujące tematy? Poprzez drzwi otwarte, oczywiście w formie online. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu zaprasza już w najbliższą środę 6 maja o godz. 17:00.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane