Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Marzysz o studiach za granicą? Przyjdź na Elab Education Expo

Dziesiąta edycja Elab Education Expo – największych targów poświęconych edukacji zagranicznej w Polsce – odbędzie się 14. października w Browarach Warszawskich.

Elab Education Laboratory to polska firma, która pomaga uczniom i studentom dostać się na uniwersytety poza granicami Polski. Targi organizowane przez Elab co roku skupiają przedstawicieli uczelni zagranicznych i ich absolwentów, a także opiekunów i młodych ludzi planujących dalszą edukację poza granicami kraju. Hasło tegorocznej edycji brzmi “Create your future”.– Celem wydarzenia jest wyjście naprzeciw potrzebom uczniów oraz ich opiekunów i tym samym zapewnienie im przestrzeni do merytorycznej wymiany wiedzy w temacie studiów za granicą. Nasze targi są największym tego typu wydarzeniem w Polsce – zeszłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła ponad 2 tys. osób – komentuje Karol Glonek, Premium Education Consultant w Elab Education Laboratory. – Uczestnictwo w Elab Education Expo jest często pierwszym krokiem podejmowanym przez młodzież rozważającą edukację za granicą. Spotkania z ekspertami oraz rozmowy z przedstawicielami i absolwentami uczelni zagranicznych pozwalają im rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące studiów poza granicami kraju i zachęcają do wkroczenia na międzynarodową ścieżkę edukacji – dodaje Glonek.Na wydarzenie zapraszamy uczniów zainteresowanych studiami za granicą oraz ich opiekunów.

Na uczestników czekają spotkania z reprezentantami uczelni z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch czy Irlandii. Ponadto, w ramach targów odbędą się wykłady, prezentacje i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas wydarzenia do dyspozycji będą również konsultanci i eksperci Elab, którzy chętnie odpowiedzą na pytania i wątpliwości uczestników odnośnie do edukacji za granicą. Osoby odwiedzające targi dowiedzą się, jak wybrać najlepszą ścieżkę kariery, i, przede wszystkim, jak dostać się na wymarzone studia zagraniczne.Wydarzenie stanowi dla uczestników doskonałą okazję do nawiązania nowych znajomości z osobami, które również rozważają edukację za granicą, a także tych, którzy za granicą już studiowali. Ci ostatni, opowiedzą o swoim doświadczeniu na zagranicznych uczelniach oraz towarzyszącym mu studenckim życiu. 

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem w poprzednich latach, w tym roku organizatorzy zadbali o zapewnienie większej przestrzeni. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w ADN Conference Center na terenie Browarów Warszawskich.Elab Expo 2023 zostało objęte patronatem honorowym przez Ambasadę Wielkiej Brytanii, British Council, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Warszawy. Partnerami wydarzenia są Onet (główny patronat medialny) oraz kwartalnik studencki Płyń POD PRĄD.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować. Szczegółowy plan targów zostanie opublikowany już niebawem na stronie wydarzenia, na której już teraz znaleźć można m.in. relację z poprzedniej edycji Elab Education Expo.
 

Powiązane artykuły

Studia medyczne za granicą - czy to się opłaca?

Ponad 17 proc. kandydatów i kandydatek na uczelnie zagraniczne aplikowało na kierunki medyczne. To drugi najczęściej wybierany przez Polaków i Polki obszar studiów, wynika z danych Elab Education. Gdzie studiują przyszli polscy lekarze i dlaczego decydują się na edukację poza Polską?

czytaj dalej

Jak wyglądają studia technologiczne za granicą?

Jakie uczelnie cieszą się największą popularnością wśród entuzjastów nowych technologii? Jak dostać się na takie studia?

czytaj dalej

Studia biznesowe za granicą, czyli innowacyjność i lepsze perspektywy zawodowe

Kierunki związane z biznesem i zarządzaniem cieszą się obecnie największą popularnością wśród polskich kandydatów i kandydatek na studia zagraniczne.Gdzie i co studiują Polki i Polacy zainteresowani biznesem?

czytaj dalej

Matura polska a międzynarodowa - jak osiągnąć sukces w rekrutacji na uczelnie zagraniczne?

Czym różni się międzynarodowa matura od polskiego egzaminu dojrzałości? Jakie są perspektywy studiowania za granicą w zależności od wybranego egzaminu dojrzałości? Gdzie liczą się wyniki matur, gdzie tylko jej zdanie, a gdzie wyniki w… centylach.

czytaj dalej

Przyszłościowe kierunki studiów w Polsce i za granicą

Jakie studia uchodzą za najbardziej perspektywiczne i dlaczego innowacyjność, interdyscyplinarność i praktyczne podejście do nauki uważane są za klucz do przyszłościowej kariery?

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane