Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Łazarski na XXI Festiwalu Nauki

Co Polacy mają wspólnego z dinozaurami, czy coś Ci grozi za zorganizowanie imprezy na Facebooku, jak choroby oczu artystów wpływały na ich twórczość? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te oraz inne interesujące pytania, zapraszamy na Festiwal Nauki do Uczelni Łazarskiego. Spotkania odbędą się w dniach 25-29 września br.

Warszawski Festiwal Nauki odbywa się już od ponad 20 lat, rozpowszechniając wiedzę w sposób przystępny dla każdego. W ramach tego wydarzenia Uczelnia Łazarskiego organizuje wykłady z zakresu prawa, ekonomii i pierwszy raz w historii uczelni – medycyny. Serdecznie zapraszamy na nie licealistów, studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy.

Program wydarzeń popularyzujących naukę na Łazarskim jest bardzo różnorodny. Wśród inspirujących spotkań i dyskusji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby zainteresowane medycyną i zdrowiem będą mogły dowiedzieć się m.in. dlaczego tkankę tłuszczową należy obecnie uważać za odrębny układ narządów oraz jak w przyszłości będzie się zmieniać świat medycyny i czy znajdzie się w nim miejsce dla „wirtualnych lekarzy”? Ponadto, jak choroby oczu artystów wpływały na sposób komponowania i konstruowania ich dzieł – czy twórca został doceniony dlatego, że miał wadę wzroku? W planie znajdują się także zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.

Z kolei uczestnicy zainteresowani wiedzą z zakresu ekonomii i prawa będą mogli m.in. prześledzić sposoby inwestowania na przestrzeni wieków. Dowiedzą się również, co Polacy mają wspólnego z dinozaurami, czyli o piramidzie wieku i o tym, co może stać się z naszym społeczeństwem za 50 lat. A także co może grozić za organizację tzw. „domówki” przez Facebooka oraz jak złapać przestępcę dzięki najważniejszym osiągnięciom techniki kryminalistycznej.
W programie znajdują się m.in.:

Wydział Medyczny:

• „Tkanka tłuszczowa jako dziesiąty układ narządów” – prof. dr hab. Jarosław Wysocki
• „Czy sieci neuronowe mogą pomóc lekarzowi?” – prof. dr hab. Piotr Zaborowski
• „Oko a dzieło sztuki – wpływ budowy i fizjologii oka na widzenie artysty” – dr Elżbieta Makomaska-Szaroszyk

Wydział Prawa i Administracji:

• „Jak złapać przestępcę? Technika kryminalistyczna w walce z przestępczością” – prof. dr hab. Brunon Hołyst
• „Non omnis moriar, czyli jak umrzeć i (trochę) żyć dalej” – dr Paweł Blajer
• „Prawo w praktyce. Jak sporządzić pozew o alimenty?” – mgr Ewelina Milan
• „8 lat za imprezę na Facebooku?” – dr Mateusz Dróżdż

Wydział Ekonomii i Zarządzania:

• „Co Polacy mają wspólnego z dinozaurami?” – dr Katarzyna Gmaj
• „Fundusze europejskie do wzięcia!” – dr Łukasz Konopielko
• „Jak oszczędzać w przyszłości - pieniądze, złoto czy... bitcoiny?” – dr hab. Krzysztof Piech

Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Uczelni Łazarskiego przy ul. Świeradowskiej 43. Szczegółowy program znajduje się na stronie Festiwalu Nauki oraz fanpage’u wydarzenia na Facebooku Uczelni Łazarskiego.
 

Powiązane artykuły

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo-dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia, kierując się zasadą universitas magistrorum et scholarium.

czytaj dalej

Dzień otwarty Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego - 22 maja 2022 r.

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku lekarskim lub pielęgniarstwie? Chcesz zobaczyć, w jakich warunkach zdobywają wiedzę i umiejętności nasi studenci? A może masz pytania dotyczące procesu rekrutacji?

czytaj dalej

Rekrutacja na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego zakończona

Uczelnie kształcące w Polsce przyszłych lekarzy na brak kandydatów na studia nie narzekają. Z danych rekrutacyjnych wynika, że medycyna jest wciąż w czołówce najbardziej obleganych kierunków studiów na polskich uczelniach.

czytaj dalej

Wydział Medyczny na Uczelni Łazarskiego

najwyższa liga krajowa

czytaj dalej

Dzień Otwarty na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego

16 czerwca zapraszamy wszystkich zainteresowanych kierunkiem lekarskim na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego. W towarzystwie studentów-przewodników będziecie mogli zobaczyć, gdzie odbywają się zajęcia. Dowiecie się, jak wygląda studiowanie i będziecie mieli okazję porozmawiać z kadrą dydaktyczną.

czytaj dalej

„Festiwal rozwoju kariery”

Już 9 września 2017 r. odbędzie się II edycja „Festiwalu rozwoju kariery” – wyjątkowego dnia otwartego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Uczestników wydarzenia czeka dzień pełen inspirujących spotkań z ekspertami studiów podyplomowych Uczelni, którzy wygłoszą interesujące wykłady.

czytaj dalej

Zobacz, czego nauczysz się na kierunku „Innowacje i przedsiębiorczość”

Młodzi ludzie, którzy tuż po maturze planują swoją przyszłość zawodową stają przed dylematem, jaki wybrać kierunek studiów. Jest on o tyle poważny, że jego rozwiązanie, w przyszłości ma dać, jeśli nie gwarancję, to choćby szansę na podjęcie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Wielu z nich chce iść o krok dalej i po odebraniu dyplomu uczelni wyższej marzy o założeniu własnej działalności, aby samemu stać się przedsiębiorcą oraz spełniać swoje pasje i ambicje. W realizacji takich planów z pewnością może pomóc studiowanie na kierunku Innowacje i Przedsiębiorczość na Uczelni Łazarskiego.

czytaj dalej

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo-dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia, kierując się zasadą universitas magistrorum et scholarium.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie