Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Jak doradzać rządom w erze chaosu? – spotkanie z dr Małgorzatą Bonikowską

Wojna hybrydowa, informacyjna, skomplikowane relacje gospodarcze i polityczne, terroryzm – to wyzwania współczesnego świata, a doradzanie rządom prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było tak trudne. Jak to robić skutecznie? Na to pytanie odpowie dr Małgorzata Bonikowska, Prezes Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych. Spotkanie odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula 28 kwietnia 2015 r. w godz. 16.00-17.00 w auli 7. Wstęp wolny.

Amerykański ekonomista, Jeffrey Sachs doradzał w Polsce w czasie gospodarczej „terapii szokowej”. Nasz rodak Zbigniew Brzeziński doradzał prezydentowi Jimmy’emu Carterowi. Z kolei byli premierzy bądź prezydenci, jak Tony Blair i Aleksander Kwaśniewski, doradzają dzisiaj wielkim firmom międzynarodowym.

Doradzanie rządom to konieczność. Bardzo często nie mogą one być skuteczne, jeśli działają w pojedynkę. Dzięki coraz większej współzależności świata sektor biznesu i organizacji pozarządowych może mieć mocny wpływ na działania międzynarodowe. Doradztwo staje się jedną z kluczowych kompetencji. Dr Bonikowska opowie, jakie kwalifikacje powinien posiadać doradca i jak absolwenci stosunków międzynarodowych mogą się odnaleźć w tej roli.

⎼ Chcemy pokazać studentom stosunków międzynarodowych, że ich wiedza może być szeroko wykorzystywana nie tylko w dyplomacji, ale również w biznesie i w organizacjach pozarządowych. Dzisiaj każda większa firma międzynarodowa posiada w swojej strukturze dział zajmujący się polityką w danym regionie. Umiejętność przeprowadzenia inteligentnej analizy politycznej i lobbingu na rzecz danych rozwiązań może otworzyć absolwentowi stosunków międzynarodowych drzwi do błyskotliwej kariery – podkreśla dr Bartłomiej Nowak, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Dr Małgorzata Bonikowska jest prezesem Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych, doradcą rządowym, współwydawcą „Magazynu Thinktank”. Kierowała Centrum Informacji Europejskiej w Urzędzie Komitetu Informacji Europejskiej. Przygotowała i realizowała rządowy Program Informowania Społeczeństwa o integracji Polski z UE. Tworzyła sieć Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej. W latach 2001-2008 była ekspertem Komisji Europejskiej i szefem Programu Informacji i Komunikacji KE w Polsce a potem w Bułgarii.

Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane