Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Głodni wiedzy na Uniwersytecie SWPS

Psychologia randki, chińska kaligrafia, seksualność osób transpłciowych, silna wola i walka ze stresem, prawa osób nieheteroseksualnych – to tylko część z ponad 50 warsztatów i wykładów, które odbędą się w ramach Festiwalu Nauki na Uniwersytecie SWPS. Start już 19 września 2015 r. w warszawskiej siedzibie uczelni przy ul. Chodakowskiej 19/31.

O „wielkich oczach gada”, czyli zdradzie, którą statystycznie popełnia co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta opowie dr Izabela Jąderek, a Mateusz Banaszkiewicz wskaże, gdzie powinniśmy szukać motywacji. Uczestnicy zajęć z psychologii porozmawiają m.in. o budowaniu więzi, zazdrości w związkach, silnej woli w realizacji naszych postanowień i negocjacjach biznesowych.

Czy gra SimCity może przydać się w badaniach naukowych? Na to pytanie odpowie dr Wojciech Borkowski podczas zajęć poświęconych nowym technologiom. Uczestnicy dowiedzą się o zagrożeniach płynących z używania internetu i systemu płatności bitcoin.

Pasjonaci obcych kultur i języków odkryją w trakcie Festiwalu kulturę Chin i Filipin oraz sztukę kaligrafii w Państwie Środka. Natomiast osoby, które chciałyby pozostać w europejskim kręgu kulturowym będą mogły wziąć udział w lekcjach włoskiego, szwedzkiego, norweskiego i hiszpańskiego.

Festiwal Nauki w Warszawie działa od 1996 roku i był pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Co roku odbywa się przez 10 dni w ostatnich tygodniach września. Spotkania organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne, upowszechniające kulturę oraz stowarzyszenia i towarzystwa naukowe. Co roku gromadzi dzieci i dorosłych, pasjonatów nauki i poszerzania horyzontów.

Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat zapisów oraz harmonogram wykładów na Uniwersytecie SWPS znaleźć można na stronie wydarzenia:

http://www.swps.pl/warszawa/warszawa-aktualnosci/warszawa-wydarzenia/12951-festiwal-nauki-na-uniwersytecie-swps#psychologia-milosci-i-cielesnosci

************************
Uniwersytet SWPS to nowoczesna uczelnia oparta na trwałych wartościach. Silną pozycję zawdzięcza połączeniu wysokiej jakości dydaktyki z badaniami naukowymi spełniającymi światowe standardy. Uczelnia oferuje praktyczne programy studiów z psychologii, prawa, socjologii czy kulturoznawstwa dostosowane do wymagań zmiennego rynku pracy w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Obecnie Uniwersytet SWPS kształci ponad 15 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia, prawo i literaturoznawstwo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo.

Tradycją Uczelni są cykle otwartych wydarzeń naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. Jako jeden z najlepszych ośrodków psychologicznych w kraju, Uniwersytet SWPS popularyzuje wiedzę psychologiczną realizując projekt Strefa Psyche (www.strefapsyche.swps.pl) i Strefa Rodzica (www.strefarodzica.swps.pl) oraz wspiera młodzież prowadząc w liceach na terenie całego kraju bezpłatne warsztaty psychologiczne, seksuologiczne i ogólnorozwojowe Strefa Młodzieży (www.strefamlodziezy.pl). 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane