Erasmus+ w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa
TERMINY ZGŁOSZEŃ: Wyjazdy na semestr zimowy 2020/2021 – 15.06.2020. Wyjazdy na semestr letni 2020/2021 – 15.11.2020
Wykaz uczelni partnerskich
mgr Julita Jabłońska
wymiana@wsb.net.pl
Miesięczna stawka stypendium (Euro)
PROCEDURA ORGANIZACJI WYJAZDU W SKRÓCIE:
- Jeśli chcesz wziąć udział w rekrutacji, należy złożyć formularz zgłoszeniowy. Już na tym etapie musisz być zorientowany, którą uczelnię zagraniczną wybierzesz.
- Twój formularz zgłoszeniowy zostaje rozpatrzony przez Uczelnianego Koordynatora ds. wymiany międzynarodowej – ERASMUS+. Jeżeli zostanie rozpatrzony pozytywnie to w tej sytuacji Koordynator kontaktuje się z Koordynatorem zagranicznej uczelni w celu nominowania Ciebie do wymiany akademickiej.
- Jeśli uczelnia zagraniczna akceptuje Twoją nominację na studia w swoich murach, wtedy Uczelniany Koordynator przekazuje Twój wniosek o wyjazd na studia do Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej, która podejmuje decyzję o umożliwieniu Tobie odbycia mobilności.
- SUPER! Przeszedłeś pozytywnie procedurę rekrutacyjną i kwalifikacyjną!
- Porozmawiaj z Koordynatorem.. Koordynator organizuje i bierze udział w procedurze kwalifikacyjnej studentów na stypendia, pomaga sporządzić porozumienie o programie studiów, sporządza umowy itp.
- Z Dziekanem Wydziału i Koordynatorem uzgadniasz program swoich studiów w uczelni partnerskiej. Wypełniasz formularz „Porozumienie o programie studiów” („Learning Agrement”). W dokumencie tym podajesz nazwy przedmiotów, które zamierzasz studiować i liczbę punktów ECTS tym przedmiotom przyporządkowaną.
- Porozumienie o programie studiów podpisane przez Ciebie, Koordynatora twojej uczelni oraz Koordynatora uczelni przyjmującej jest umową wiążącą.
- Otrzymujesz potwierdzenie przyjęcia na studia (Acceptance Letter) z uczelni zagranicznej. Na tym etapie możesz już szukać zakwaterowania przy pomocy koordynatorów lub na własną rękę.
- Następnie Uczelniany Koordynator przydziela Ci licencję na wykonanie testu biegłości językowej na platformie OLS (Online Linguistic Support). Test wykonujesz przez Internet i trwa on około 30 minut.
- Następnie podpisujesz umowę finansową pomiędzy Tobą a Uczelnią, na mocy której wypłacane jest dla Ciebie stypendium w ramach programu Erasmus Plus.
- Od teraz możesz szykować się do wyjazdu! (nie zapomnij o ubezpieczeniu zdrowotnym)
TERMINY ZGŁOSZEŃ:
Wyjazdy na semestr zimowy 2020/2021 – 15.06.2020
Wyjazdy na semestr letni 2020/2021 – 15.11.2020
Powiązane artykuły
Bezpieczeństwo – specjalność Służba Policyjna
W dzisiejszym świecie, w którym bezpieczeństwo społeczne ma coraz większe znaczenie, praca w służbach mundurowych, w tym w policji, staje się jednym z najbardziej pożądanych i istotnych zawodów.
czytaj dalejZainwestuj w swoją przyszłość – Rekrutacja zasadnicza w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa ruszyła!
Jeśli marzysz o zdobyciu wiedzy, która łączy teorię z praktyką i pomoże Ci rozwinąć karierę zawodową, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to idealne miejsce dla Ciebie.
czytaj dalejWyższa Szkoła Bezpieczeństwa – Twoja droga do sukcesu zawodowego
Studia to czas intensywnego rozwoju, który wpływa zarówno na rozwój osobisty, jak i zawodowy. Wybór odpowiedniej uczelni to kluczowa decyzja, która może znacząco wpłynąć na przyszłość.
czytaj dalej