Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Ekspres maturalny 2019

Już 24 kwietnia w Akademii Techniczno-Humanistycznej rusza Polonistyczny Ekspres Maturalny

czyli cykl warsztatów z literatury i języka polskiego prowadzonych przez pracowników Katedry Polonistyki. Kursy są bezpłatne, obejmują zajęcia syntezujące wiedzę wymaganą zarówno na pisemnej, jak i ustnej części egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Proponujemy:

  • syntezy literackie – motywy literackie, najważniejsze lektury, konteksty historyczne, kulturowe i filozoficzne dla literatury;
  • warsztaty praktyczne z analizy i interpretacji utworów literackich – poezja, proza, dramat;
  • syntezy z nauki o języku – wybrane zagadnienia z podstawy programowej.

Warunkiem uczestnictwa w wybranych kursach jest zgłoszenie poprzez formularz: TUTAJ.

Zapraszamy wszystkich tegorocznych absolwentów szkół średnich, a także inne osoby, które w tym roku planują przystąpić do matury z języka polskiego. Udział w kursach na kilka dni przed egzaminami jest świetnym sposobem na uporządkowanie wiedzy zdobytej w szkole, a praktyczne warsztaty z analizy utworów literackich czy warsztaty retoryczne pomogą każdemu zaprezentować właściwie swoje umiejętności.
 

Powiązane artykuły

Dni Otwarte ATH online

W dniach 22-26 czerwca 2020 r. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej zaprasza wszystkich tegorocznych maturzystów do udziału w Dniach Otwartych. W tym roku ONLINE

czytaj dalej

Startuje Ekspres Maturalny

Rusza akcja „Ekspres Maturalny” Akademii Techniczno-Humanistycznej, mającą wspierać tegorocznych maturzystów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wszystkie materiały publikowane są w wersji elektronicznej w otwartym dostępie.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane