Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Designerskie mikołajki w School of Form

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Przyjdź na Kiermasz świąteczny do School of Form w Poznaniu, podczas którego będzie można nabyć niepowtarzalne prezenty zaprojektowane przez studentów wzornictwa lub samodzielnie wykonać je pod okiem projektantów. Stoiska świąteczne oraz warsztaty będą dostępne dla wszystkich 6 grudnia w godz. 12-18 w siedzibie School of Form przy ul. Głogowskiej 18.

– Wydarzenie skierowane jest do amatorów projektowania, osób poszukujących ciekawych prezentów na święta i rodzin, które chcą kreatywnie spędzić weekend – mówi Justyna Burger ze School of Form. – To także możliwość zobaczenia, jak młodzi i kreatywni studenci designu, którzy działają w ramach Shop of Form, realizują swoje pomysły – dodaje.

Na Kiermaszu, wszyscy którzy wciąż nie mają pomysłów na świąteczne prezenty dla bliskich, będą mogli nabyć produkty zaprojektowane i przygotowane przez studentów School of Form. Do kupienia będą m.in. takie rzeczy jak: ubrania, naczynia ceramiczne, biżuteria, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe i wiele innych.

Goście świątecznych stoisk, którzy będą chcieli samodzielnie wykonać prezenty, będą mieli możliwość skorzystania ze specjalnych warsztatów. Wspólnie z dziećmi udekorują papiery ozdobne metodą marmurkową, przystroją mikołajkowe skarpety, a także upieką typograficzne pierniki. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod adresem: warsztatyzimowe.sof@gmail.com. Dodatkowo wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej Fotobudki, w której można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze świątecznymi gadżetami.

************************

School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form. Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Rene Wawrzkiewicz, Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki). Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu.

www.sof.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane