Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Czemu warto studiować informatykę?

Informatyka uważana jest za jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków. Na pewno nie da się zaprzeczyć temu, że otwiera wiele nowych ścieżek i możliwości, a jej absolwenci doskonale radzą sobie na rynku pracy.

Oczywiście przyszła praca to nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć akurat te konkretne studia. Informatyka pozwala rozwinąć wiele cennych umiejętności, z których korzystać można także na co dzień. Podpowiadamy, dlaczego studiowanie informatyki na dobrej uczelni jest aż tak polecane.

Rynek IT rozwija się coraz szybciej

Zapotrzebowanie na specjalistów IT nie maleje i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie miało się tak stać. Specjaliści z branży zajmują się nie tylko najnowszymi oprogramowaniami, aplikacjami czy systemami zabezpieczeń. To także profesjonaliści, od których zależy wykonanie gry wideo czy animacji. Często można spotkać się z przekonaniem, że tak naprawdę każdy odnajdzie się w sektorze IT. Opcji jest tak wiele, że trudno się z tym nie zgodzić. Jednak zanim podejmie się konkretną pracę, warto sprawdzić, jakie jest aktualne zapotrzebowanie oraz które umiejętności warto podszlifować. W tym wszystkim pomoże WSB-NLU. Zatrudniona tam kadra składa się z ekspertów w swojej dziedzinie, dzięki którym świat IT od razu stanie się przyjaźniejszy, a zdobyta wiedza przyda się na każdym stanowisku.

Informatyka jest także dla osób kreatywnych

Być może w przeszłości odrzuciłeś opcję studiowania informatyki, bo wydawał ci się to kierunek zbyt techniczny, w którym nie byłoby miejsca na twoją kreatywną działalność. Nic bardziej mylnego. Wiele sektorów informatyki ma zapotrzebowanie na artystów, którzy będą na przykład tworzyć animacje, gry komputerowe czy kreatywne aplikacje. To doskonały sposób na to, aby połączyć ze sobą wiedzę techniczną i zdolności artystyczne. Taka opcja na pewno spodoba się osobom, które chcą nadążyć za szybko zmieniającym się światem i dopasować się do pojawiających się nowych potrzeb. Wśród specjalności dostępnych na WSB-NLU, z całą pewnością każdy kandydat znajdzie coś dla siebie.

Podstawy programowania zawsze się przydadzą

Obecnie wiele osób chce nauczyć się programować, a studiując informatykę, ty możesz zrobić to w ramach studiów. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić za dodatkowy kurs, a wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną czerpać będziesz od najlepszych specjalistów. Podstawy programowania przydadzą ci się niezależnie od tego, czy po skończonych studiach chcesz kontynuować karierę programisty, czy wolisz zająć się czymś innym. Niemniej jednak ta opcja spodoba się zwłaszcza tym osobom, które chciałyby mieć wolny zawód i pracować na własny rachunek. Wielu programistów zakłada firmy i doskonale sobie radzi, zawsze dopasowując się do zmieniającego się rynku.

Możliwość odbywania ciekawych staży i szkoleń

Studenci informatyki WSB-NLU mogą korzystać z wielu możliwości i w ten sposób rozwijać swój warsztat i zdobywać kolejne umiejętności. Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu pomaga w znalezieniu najkorzystniejszych staży, praktyk, szkoleń i warsztatów, które nie tylko uznawane są na rynku, ale i niosą za sobą rzeczywistą wartość. Firmy, z którymi współpracuje uczelnia, mają ogromne, wieloletnie doświadczenie w branży i z przyjemnością dzielą się nim z przyszłymi geniuszami IT. To doskonała okazja do tego, aby nawiązać nowe znajomości i sprawdzić się w różnych środowiskach. Studia to najlepszy czas na to, aby rozpocząć swoją przyszłą karierę. Każdy kolejny warsztat jest na wagę złota i przyciągać będzie jak magnes potencjalnego pracodawcę lub klienta. Informatycy pod tym względem naprawdę nie mogą narzekać, bo ilość ciekawych wydarzeń jest najczęściej większa niż w innych branżach. Będąc studentem, zwłaszcza uczelni, takiej jak WSB-NLU o wiele łatwiej jest wziąć w nich udział.

Szeroki wachlarz specjalności

Warto zwrócić uwagę także na dostępne specjalności. Te oczywiście różnić się będą w zależności od konkretnej uczelni. WSB-NLU proponuje swoim studentom wiele ciekawych kierunków, które pomogą im jeszcze lepiej rozwijać się w branży IT. Wśród ciekawych specjalności znaleźć można: programista aplikacji biznesowych, programista gier komputerowych, analityk cyberbezpieczeństwa, grafik komputerowy. Już na początku studiów warto określić swoją specjalność i to na niej skupić się najbardziej. To najlepszy sposób na połączenie wiedzy teoretycznej i własnych zainteresowań. Każda z tych specjalności pozwala odnaleźć się w nieco innej branży. Na przykład specjalność grafika komputerowego jest bardziej kreatywna i pozwala na artystyczne tworzenie, podczas gdy programista aplikacji biznesowych skupia się głównie na osiąganiu konkretnych wyników i rozwoju poszczególnych przedsiębiorstw. Specjalność warto dopasować względem własnych zainteresowań, ale i umiejętności, które rozwijało się do tej pory. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą kilka dziedzin i rozwijać je równolegle.
 

Powiązane artykuły

CO PO PSYCHOLOGII ?

Absolwenci psychologii często stają przed trudnym dylematem dotyczącym dalszej ścieżki edukacji lub kariery. Ukończenie studiów nie oznacza, że nie możesz dalej się kształcić!

czytaj dalej

Studia RealTime Online (niestacjonarne interaktywne)

w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University

czytaj dalej

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA PODYPLOMOWE W WSB-NLU?

Wiele osób, które ukończyły studia pierwszego lub drugiego stopnia, decyduje się podjąć naukę na studiach podyplomowych. Sprawdź, dlaczego te studia są tak popularne i co daje ich ukończenie.

czytaj dalej

W WYŻSZEJ SZKOLE BIZNESU - NATIONAL LOUIS UNIVERSITY

Dzień otwarty? Kiedy chcesz!

czytaj dalej

POTĘGA INFORMATYKI 9 - CZAS START!

Jeśli jesteś pasjonatem informatyki i nowoczesnych technologii to zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym, multimedialnym widowisku.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane