Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Absolwentka Turystyki z WSH promuje Polskę z żaglowca!

[b]Zaczęli od Rostocku, później był Amsterdam, Antwerpia, po drodze nieplanowany brytyjski Brixham i francuski Brest. A to tylko część spośród 23 miast w całej Europie, jakie odwiedzą uczestnicy rejsu „Promujmy Polskę Razem”, na pokładzie słynnego Fryderyka Chopina. Wrocławskich studentów reprezentuje m.in. Beata Korwin Małaczyńska absolwentka Turystyki i rekreacji z Wyższej Szkoły Handlowej.[/b]

Załogę tego niezwykłego rejsu tworzą żacy z całego kraju, wybrani w konkursie Polskiej Or-ganizacji Turystycznej pt: „Promujmy Polskę Razem”. – Moim marzeniem było zostać, choćby na krótki czas, ambasadorem rodzimej kultury i przyjaźni, dlatego wzięłam udział w kwalifikacjach do załogi – mówi Beata Korwin Małaczyńska, absolwentka kierunku Tury-styka i rekreacja w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Pomyślnie przeszła dwa etapy, stając się tym samym członkiem 15 – osobowej załogi. W ramach akcji Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizowane zostały 3 rejsy. Każdy odbywa się na słynnym szkoleniowym żaglowcu „Fryderyk Chopin” i trwa kilka tygodni. W tym czasie załoga cumuje do portów aż 8 państw, promując walory turystyczne Polski wśród mieszkańców Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Danii czy Szwecji. - Wpłynięcie jednostki do portu było pretekstem do licznych imprez na nabrzeżach, podczas których reklamowaliśmy nasz kraj – wyjaśnia uczestniczka rejsu.

Polski balet na rejach

- Nasze „akcje” w europejskich portach wyglądają różnie – wyjaśnia Beata Korwin Mała-czyńska - Po zacumowaniu "Fryderyka Chopina” do jednego z nabrzeży rozstawiliśmy na przykład specjalne kubiki odtwarzające muzykę Chopina. Wieczorami w portach odbywały się też pokazy narodowego tańca – poloneza oraz wykonany na maszcie i olinowaniu żaglowca poetyckie tańce na szarfach z choreografią opracowaną specjalnie do muzyki Chopina – dodaje. Dużym zainteresowaniem mieszkańców odwiedzanych przez załogę portów cieszyły się również wykłady o Polsce, nauka kroków POLONEZA, malowanie fortepianów, balet na rejach, czy pokazy sztucznych ogni.
Tego roczna absolwenta Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu i zarazem uczestniczka rejsu przyznaje, że podróż ta, to nie tylko akcje promujące Polskę. - Poza portami, kiedy je-steśmy na pełnym morzu pracujemy jak zwykła załoga – zdradza Beata Korwin Małaczyńska - do naszym obowiązków należy utrzymanie porządku pod pokładem, sterowanie, obserwo-wanie zachowań innych przepływających koło nas statków czy stawianie żagli - dodaje.

Informacje i galerie zdjęć z rejsu „Promujmy Polskę Razem” dostępne także na oficjal-nym profilu Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu na Facebooku oraz na stronie projektu „Chopin The Course” 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane