Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Środa, 08 Wrzesień 2010

Przedłużona rekrutacja na studia doktoranckie z pedagogiki w DSW

Do końca września 2010 r. Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przedłużył rekrutację na pierwszy rok niestacjonarnych studiów doktoranckich z zakresu pedagogiki.

Środa, 01 Wrzesień 2010

Dni Otwartych Drzwi w WSH

W dniach 10-11 września 2010 r., Kolegium Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Handlowej organizuje dla wszystkich zainteresowanych DNI OTWARTYCH DRZWI.

Piątek, 20 Sierpień 2010

Absolwentka Turystyki z WSH promuje Polskę z żaglowca!

[b]Zaczęli od Rostocku, później był Amsterdam, Antwerpia, po drodze nieplanowany brytyjski Brixham i francuski Brest. A to tylko część spośród 23 miast w całej Europie, jakie odwiedzą uczestnicy rejsu „Promujmy Polskę Razem”, na pokładzie słynnego Fryderyka Chopina. Wrocławskich studentów reprezentuje m.in. Beata Korwin Małaczyńska absolwentka Turystyki i rekreacji z Wyższej Szkoły Handlowej.[/b]

Środa, 11 Sierpień 2010

Odkryj wirtualny świat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Interaktywna platforma DokonajWyboru.pl jest autorskim projektem sześciorga studentów z kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność media cyfrowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Klaudia Grohs, Paulina Supeł, Paweł Madeja, Krzysztof Mossakowski, Mateusz Supeł i Rafał Pabierowski, czerpiąc inspiracje z praktyk uczelni zagranicznych, postanowili stworzyć projekt, który nie będzie sztampową wycieczką uczelnianymi korytarzami w asyście komentatora. Młodzi twórcy postanowili stworzyć wirtualny świat, w którym użytkownik sam decyduje o prezentowanych mu treściach.

Piątek, 06 Sierpień 2010

Nowy partner Wyższej Szkoły Handlowej z Oviedo w Hiszpanii!

[b]Już od następnego roku studenci Zarządzania, Turystyki i rekreacji, Finansów i rachunkowości oraz Europeistyki będą mogli uczyć się w stolicy Asturii w ramach programu ERASMUS. To efekt porozumienia o współpracy, zawartego pomiędzy uczelniami, które podpisane zostało 26 lipca 2010 roku na Uniwersytecie w Oviedo. Umowę z tym prestiżowym uniwersytetem sfinalizowana została przez Martę Kłosowską – Koordynatorkę Programu Erasmus oraz Anetę Rawecką – Dyrektor Marketingu Wyższej Szkoły Handlowej.[/b]

Czwartek, 05 Sierpień 2010

Informatyka jako kierunek zamawiany w WSZ „Edukacja” we Wrocławiu

[b]Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” otrzyma 4 mln złotych rządowego dofinansowania na rozwój studiów dziennych na kierunku Informatyka. Wniosek naszej Uczelni znalazł się na liście projektów pozytywnie ocenionych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu kierunków zamawianych.[/b]

Środa, 04 Sierpień 2010

Rekrutacja na studia doktoranckie z pedagogiki

[b]Rozpoczęła się rekrutacja na studia doktoranckie z pedagogiki na Wydziale Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, która potrwa do 31 sierpnia 2010 r.[/b]

Wtorek, 03 Sierpień 2010

Finanse i rachunkowość - nowy kierunek studiów w WSH

[b]Finanse i rachunkowość[/b] - jeden z najbardziej popularnych i obleganych kierunków studiów pojawił się w ofercie edukacyjnej naszej uczelni. W dobie dynamicznych przemian w Polsce i całej Unii Europejskiej, studia finansów i rachunkowości dają możliwość zdobycia jednego z najbardziej uniwersalnych zawodów.

Wtorek, 27 Lipiec 2010

Przewodnik po wrocławskim Rynku oczami amerykańskich studentów

27 lipca o godz. 14.00 we wrocławskim Ratuszu odbędzie się prezentacja wyników projektu przygotowanego przez zagranicznych studentów w ramach Międzynarodowej Szkoły Letniej – Experiencing the New Europe -organizowanej przez Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i College of Brockport, State University of New York (USA).

Czwartek, 08 Lipiec 2010

Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy dla WSH

Wyższa Szkoła Handlowa już po raz trzeci wyróżniona została certyfikatem. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w regionalnym biznesie. Przedstawiciele 46 dolnośląskich przedsiębiorstw otrzymali we wtorek, 6 lipca w Filharmonii Wrocławskiej Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze. Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów znalazła się Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu. Tym samym awansowaliśmy na pozycję lidera wśród dolnośląskich szkół wyższych, jako jedyna Uczelnia w regionie ze złotym certyfikatem gospodarczym!

Wtorek, 15 Czerwiec 2010

Uniwersytet Gdański kształci PR-owców

[b]Od października 2010 roku, oferta edukacyjna Uniwersytetu Gdańskiego poszerza się o nowe studia podyplomowe „Innowacyjne praktyki public relations”. Atutem studiów jest interdyscyplinarny program, praktyczny wymiar nauki oraz profesjonalna kadra wykładowcy UG oraz eksperci z branży.[/b]

Wtorek, 15 Czerwiec 2010

10 niezbędnych stron WWW dla uczniów i studentów

Komputer Świat uznał stronę Pomaturze.pl jako jedną z 10 niezbędnych dla uczniów i studentów. To witryna „dla osób zastanawiających się co dalej począć ze swoją edukacją po zdaniu matury. Znajdziesz tu adresy szkół wyższych, informacje o rekrutacji, ranking uczelni oraz - ciekawostka - ilustrowane prezentacje kilkuset szkół z całej Polski."

Czwartek, 10 Czerwiec 2010

Nowoczesna siedziba WSH

Przestronne, naszpikowane nowoczesnym sprzętem sale i multimedialne laboratoria komputerowe, aula wykładowo - konferencyjna na ponad 300 osób, kawiarnia internetowa i specjalna "strefa studenta" to tylko część wyposażenia nowego gmachu Wyższej Szkoły Handlowej, który już od października 2010 roku przyjmie swoich studentów.

Wtorek, 01 Czerwiec 2010

Konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej rozstrzygnięty

Odwiedzą 23 miasta w 8 krajach – wrocławska reprezentacja konkursu [b]POT[/b] wyłoniona! Finaliści konkursu wyruszą w rejs żaglowcem Fryderyk Chopin !

Wtorek, 01 Czerwiec 2010

Zostań Studentem nowego kierunku w WSH

[b]Absolutna nowość - Bezpieczeństwo wewnętrzne![/b] Współczesna rzeczywistość uświadamia nam rosnącą potrzebę zapewnienia odpowiedniej organizacji służb cywilnych kraju w sytuacjach kryzysowych. Coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskami zagrażającymi mieszkańcom, takimi jak: katastrofy naturalne, przemysłowe i ekologiczne.

Wtorek, 18 Maj 2010

20.06.2010 Dzień Otwarty w WSEiZ w Warszawie

[b]Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie[/b] zaprasza na [b]Dzień Otwarty[/b] w dniu [b]20.06.2010 o godz.16.00[/b] w budynku Uczelni przy Rejtana 16. [b][u]W programie m.in.[/b][/u] spotkanie z Dziekanami Wydziałów: Architektury, Ekologii i Zarządzania, prezentacje Kół Naukowych Uczelni, wystawa prac studentów Architektury Wnętrz, zwiedzanie Uczelni i inne atrakcje... Serdecznie zapraszamy!!!

Środa, 05 Maj 2010

Zostań Metro Studentem w WSH

Zostań Metro Studentem w WSH, Jedyny taki program w POLSCE! Rozpoczęła się już rekrutacja do jedynego w Polsce programu METRO STUDENT. Partner edukacyjny WSH – Jeden z największych koncernów handlowych na świecie Metro Group (Media Markt, Saturn, Real, Makro) wybiera wśród maturzystów na terenie całej Polski kilkunastu przyszłych liderów dla swojej korporacji.

Wtorek, 04 Maj 2010

Studenckie warsztaty: negocjacje z pracodawcą

Wyższa Szkoła Ekonomiczno - Informatyczna w Warszawie zaprasza na bezpłatne warsztaty z negocjacji, które są skierowane do studentów wszystkich specjalności i uczelni.

Wtorek, 27 Kwiecień 2010

Nieopowiedziana historia - wystawa

O historii miejsca oraz fragmencie historii Wrocławia i ludziach, którzy pracowali w Dolmelu opowiada wystawa „Co było za tą bramą”, która zostanie otwarta w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w czwartek (29 kwietnia 2010 r.), o godz. 12:00, w budynku Wydziału Nauk Pedagogicznych przy ul. Strzegomskiej 55 (hol przy Auli).

Wtorek, 20 Kwiecień 2010

DZIEŃ NAUKI – 29 kwietnia 2010 r. w PWSW w Przemyślu

W dniu 29 kwietnia 2010 roku na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbędzie się impreza o nazwie Dzień Nauki.

Środa, 14 Kwiecień 2010

Dzień Otwarty UKSW przeniesiony

Z powodu żałoby narodowej oraz tragicznej śmierci [b]Jego Magnificencji Rektora UKSW ks. prof. Ryszarda Rumianka[/b] Dzień Otwarty UKSW zostaje przeniesiony na 24 kwietnia 2010 r. (godz. 10.00-15.00). (Campus przy ul. Wóycickiego 1/3)

Środa, 31 Marzec 2010

Zapraszamy na niepowtarzalne Dni Otwarte w WSE-I

7-8-9 kwietnia w godzinach 15 00 - 18 00 zapraszamy na Dni Otwarte w Wyższej Szkole Ekonomiczno - Informatycznej w Warszawie.Będziemy gościć znanego dziennikarza telewizyjnego i radiowego Jacka Cholewińskiego, który każdego dnia o godz. 17 00 poprowadzi ciekawe warsztaty.

Piątek, 05 Marzec 2010

30 marca 2010r. „Drzwi Otwarte” w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na naszą uczelnię na organizowane „Drzwi Otwarte”, które odbędą się 30 marca 2010r. (wtorek) w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Wtorek, 02 Luty 2010

Zacznij studia i wygraj mega nagrody – KONKURS!

[url=http://wroclaw.edukacja.wroc.pl/artykuly/1063/Zacznij-studia-i-wygraj-mega-nagrody-KONKURS] [img]/pliki/ed/wielki_konkurs2.jpg[/img] [/url]

Poniedziałek, 01 Luty 2010

10 niezbędnych stron WWW dla uczniów i studentów

Komputer Świat uznał stronę Pomaturze.pl jako jedną z 10 niezbędnych dla uczniów i studentów. To witryna „dla osób zastanawiających się co dalej począć ze swoją edukacją po zdaniu matury. Znajdziesz tu adresy szkół wyższych, informacje o rekrutacji, ranking uczelni oraz - ciekawostka - ilustrowane prezentacje kilkuset szkół z całej Polski."

Poniedziałek, 25 Styczeń 2010

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2010 - zakończone

22 stycznia zakończył się cykl imprez pod nazwą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2010 w miastach: Brzozów, Jasło, Sanok, Krosno. Spotkania te cieszyły się dużym powodzeniem wśród maturzystów - odwiedziło je około 4 tys. uczniów klas maturalnych z wymienionych miast i powiatów.

Poniedziałek, 18 Styczeń 2010

26 marca 2010 roku - Częstochowskie Targi Edukacyjne 2010

[url=http://www.targictb.pl] [img]/pliki/ed/czestochowa_targi.jpg[/img] [/url]

Czwartek, 14 Styczeń 2010

Od 19 do 22 stycznia ZAPRASZAMY na Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2010

Miło nam poinformować, ze w dniach od 19 do 22 stycznia 2010 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne. Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 14-tej. Miasta Spotkań Edukacyjnych 2010 BRZOZÓW 19 stycznia 2010 I Liceum Ogólnokształcące w Brzozowie Ul. Prof. W. Pańki 2 JASŁO 20 stycznia 2010 Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle ul. Szkolna 21 A SANOK 21 stycznia 2010-01-13 Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku ul. Stróżowska 16 KROSNO 22 stycznia 2010 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 W Krośnie ul. Podkarpacka 16

Czwartek, 14 Styczeń 2010

Bezpłatne warsztaty przedmaturalne z języka angielskiego w PWSW w Przemyślu

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu organizuje dla wszystkich maturzystów BEZPŁATNE WARSZTATY PRZEDMATURALNE z JĘZYKA ANGIELSKIEGO na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Sobota, 09 Styczeń 2010

DSW z uprawnieniami habilitacyjnymi

Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej - jako jedyny niepubliczny ośrodek naukowy w Polsce - uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie pedagogika.

Piątek, 08 Styczeń 2010

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2010

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2010. Podkarpackie Spotkania są imprezą składającą się z czterech jednodniowych Targów Edukacyjnych odbywających się: * 19 stycznia 2010 r. w Brzozowie * 20 stycznia 2010 r. w Jaśle * 21 stycznia 2010 r. w Sanoku * 22 stycznia 2010 r. w Krośnie

Piątek, 01 Styczeń 2010

WOŚP w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu ma zaszczyt poinformować, że włączyła się w wolontariat podczas XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym, 9 stycznia 2010 roku w Klubie Studenckim PWSW zostaną zorganizowane koncerty zespołów muzycznych, połączone ze zbiórką pieniężną.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane