Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

10 najpopularniejszych miast na naukę języka za granicą w 2015

Czołówkę wśród miast, w jakich chcemy odbyć naukę języka otwiera [b]Londyn[/b]. To właśnie stolicę Wielkiej Brytanii wybierają najczęściej i najchętniej uczniowie, studenci, jak i kursanci dorośli chcący szlifować angielski. Londyn jest wyjątkowo interesująca destynacja z wielu powodów, po pierwsze to stolica Wielkiej Brytanii, znajdują się w niej liczne zabytki na skalę światową, po drugie funkcjonuje w Londynie najwięcej szkół językowych posiadających akredytację British Council, i po trzecie to stolica kosmopolitycznej rozrywki. Dodatkowym plusem dla Londynu jest mieszanka kulturowa, językowa jaką można spotkać w mieście, kompletnie nie wyróżniając się w tłumie Hindusów, Arabów, Afrykańczyków itd. stanowiących aż 25% populacji Londynu

Najlepsze miasta na naukę angielskiego

Wg statystyk wyjazdów w Sprachcaffe w 2014 roku na terenie Anglii do najpopularniejszych miejsc poza Londynem należy Brighton i Devon a poza wyspami brytyjskimi uwagę kursantów przyciąga Malta. Szeroka oferta kursów jaką zapewniają zainteresowanym szkoły językowe pozwala dopasować ofertę kursu do indywidualnych potrzeb i preferencji tak pod kątem dydaktycznym jak również programu rozrywkowego. Dla osób preferujących ciszę, spokój i wiejski klimat proponowana jest Szkocja ze swoimi niewielkimi miasteczkami o typowo angielskiej architekturze, bogatej tradycji języka i unikalnym klimacie kulturowym. Tym którzy wolą hulaszczy tryb życia, aktywność i rozrywkę dla młodzieży proponowane są szkoły językowe w większych miastach takich jak Manchester. Na terenie Wielkiej Brytanii sporym zainteresowaniem z uwagi na najniższe koszty nauki, zakwaterowania cieszy się Devon. W przypadku angielskiego popularną destynacją jest w Europie – Malta, Na Malcie kursy odbywają się w kurortach St Julian’s i St Pauls Bay’s. Prócz znakomitej plaży i oferty turystycznej miejscowości warto mieć na uwadze ofertę szkółek nurkowania i ciekawego dna morskiego, jakie można spenetrować przy okazji kursu angielskiego.

Na świecie wśród destynacji najchętniej wybieranych przez osoby planujące wyjazd zagraniczny w celach edukacyjnych znajduje się Kanada z Toronto na czele i USA, gdzie do czołówki należy Nowy York, Los Angeles, Miami i Waszyngton. USA odstrasza cenami kursów, ale przede wszystkim kosztami połączeń z Polski. Zainteresowanie ofertą kursów w Ameryce mimo wszystko jest całkiem spore. Nowy York polecany jest przede wszystkim biznesmenom chcącym podszkolić swój angielski, ale także wszystkim tym, których marzeniem jest pobyt w tak wyjątkowym mieście, wręcz legendarnym. Tym którzy cenią sobie beztroskę polecana jest Kalifornia, gdzie można oddać się uciechom i odpoczynkowi.
Osobom preferujących dziką przyrodę, jej nieskazitelność polecana jest Kanada. Nie można zapomnieć, że do Kanady wybrać się można nie tylko na kurs angielskiego ale również kursy francuskiego. W Kanadzie na prowadzenie wysuwają się szkoły językowe z Toronto i Ottawy. To niebywała przygoda wyjechać do Kanady i wrócić nie tylko z bagażem wspomnień, ale i z rozwiniętą znajomością języka.
Dla tych, którzy z pieniędzmi się nie liczą ofertę posiada Australia z Melbourne oraz Sydney, a także RPA z Cape Town, jednak destynacje te nie są zbyt popularne, głównie z powodu kosztów pobytu i nauki. Jednak nie wszyscy uczymy się wyłącznie angielskiego.

Najlepsze miasta na naukę francuskiego

Bez wątpienia chcąc doszkolić francuski nie wybierzemy Londynu a Paryż. Stolica Francji podobnie jak Londyn w Anglii jest miastem o bogactwie kulturowym, mieszance imigrantów i milionach turystów. Kursanci wybierają Paryż, ze względu na jego unikalny urok, jak i ogrom zabytków i miejsc godnych odwiedzenia. Paryż uchodzi za miasto kosmopolityczne, pełne rozrywki dla każdego, która generuje przyjaźnie, znajomości, odkrywanie nowości. To miasto studentów, artystów, architektów, projektantów mody i turystów. Nie sposób w Paryżu czuć się obco i niekomfortowo. Równie popularnym miejscem do nauki francuskiego jest stolica Maroko, Rabat, czy też z dalszych destynacji Reunion, czy Quebec. Kanadyjski Quebec niestety jest znacznie droższą propozycją z uwagi na położenie. O ile z wjazdem do Kanady nie ma problemów, to koszty połączeń lotniczych nie nastrajają pozytywnie. W zasięgu większości Polaków jest Nicea, do której wybiera się sporo kursantów ceniących sobie zarówno wypoczynek, jak i doskonałą ofertę turystyczną. Nicea urzeka swym położeniem pomiędzy Cannes a Monte Carlo, które warto odwiedzić. Dodatkowym atutem tego kierunku jest odmienność akcentu języka, jak i pewnych tradycji, zwyczajów kulturowych obecnych na południu i nieobecnych na północy Francji. Do Nicei, jak i Maroka najczęściej wybierają się kursanci, którzy stawiają na wypoczynek połączony z poznawaniem unikalnej kultury. Lazurowe Wybrzeże to cel podróży wielu turystów, spędzenie wakacji w tym miejscu warto połączyć z zagranicznym kursem językowym.


Planując podszkolić w praktyce hiszpański wiele osób decyduje się na kursy zagraniczne w Barcelonie, Maladze i Madrycie. Najpowszechniej wybierana jest Barcelona, której położenie stwarza okazję nie tylko do nauki, zwiedzania, ale przede wszystkim wypoczynku na Costa Brava. Kastylijski mimo wielu różnic z hiszpańskim jest doskonałym dodatkiem i uzupełnieniem kursu, dodatkową atrakcją, która czeka na kursantów.

Często kursanci chętniej wybierają miasta popularne turystycznie, chcąc połączyć zwiedzanie, poznawanie ciekawych miejsc z nauką, podobnie jest z kurortami wypoczynkowymi, które cieszą się dużą popularnością wśród kursantów.

>> Zobacz katalog na rok 2015 Sprachcaffe

Marcin Stryjecki, Sprachcaffe Polska

www.sprachcaffe.com 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane