Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie

Rok założenia: 2007 | Rektor: prof. zw. dr hab. med. Jerzy E. Kiwerski

przejdź do spisu treści

Nigdy nie ustawaj w czynieniu dobra

motto WSR


Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie została założona 2 lutego 2007. Jesteśmy Uczelnią o profilu medycznym specjalizującą się w szeroko pojętej rehabilitacji, fizjoterapii, psychologii medycznej, ratownictwie medycznym i dietetyce. Kontynuujemy tradycje słynnej na całym świecie konstancińskiej szkoły rehabilitacji.

Pierwszym uruchomionym kierunkiem była Fizjoterapia I stopnia (licencjat). W 2013 powstały dwa nowe kierunki: Ratownictwo medyczne i Dietetyka. Utworzyliśmy także Studia podyplomowe, a rok później – Fizjoterapię II stopnia – poziom magisterski. Nowością na naszej Uczelni jest Psychologia medyczna – jedyny taki kierunek w Polsce, startujący od października 2016.

WSR zapewnia swoim Studentom doskonałe warunki do kształcenia. Gwarantujemy największą, najlepiej wyposażoną i funkcjonalną bazę dydaktyczną w Polsce wśród niepublicznych uczelni wyższych o profilu medycznym. Już od pierwszego roku Studenci zdobywają wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Ćwiczenia odbywają się w doskonale usprzętowionych pracowniach i w wiodących placówkach medycznych w Warszawie i okolicach, z którymi Uczelnia ściśle współpracuje i ma podpisane długoletnie umowy. Stawiamy na nowoczesność i praktyczne wykształcenie, co przyczynia się do zintegrowania nabytej wiedzy teoretycznej z wiedzą praktyczną. Studenci zdobywają doświadczenie w zawodzie, poznają środowisko oraz możliwości na rynku pracy.

Opanowane umiejętności poszerzają wiedzę, która daje wiele satysfakcji podczas pomagania innym ludziom – zgodnie z mottem WSR: "Nigdy nie ustawaj w czynieniu dobra". Ćwiczenia kliniczne dają również możliwość dostępu do innowacyjnych, zaawansowanych procedur medycznych, a w zgłębianiu wiedzy pomocna jest Biblioteka WSR, która szczyci się najbogatszym w Polsce specjalistycznym księgozbiorem z dziedziny rehabilitacji.

KIERUNKI STUDIÓW

FIZJOTERAPIA

STUDIA MAGISTERSKIE JEDNOLITE – 5 LAT
STUDIA MAGISTERSKIE UZUPEŁNIAJĄCE – 2 LATA

Jak studiować w dobrej uczelni i mieć stabilną przyszłość?
Wydział Rehabilitacji, Kierunek Fizjoterapia zaprasza na studia.

 Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia dostarcza usług, które pozwalają człowiekowi na rozwój, utrzymanie oraz powrót do maksymalnej sprawności ruchowej oraz funkcjonowania poprzez cały okres trwania życia. Jest istotną częścią systemu usług opieki zdrowotnej oraz opieki społecznej. Fizjoterapia to poprawianie jakości życia osób niepełnosprawnych. Wiele osób starszych, ale też coraz częściej osób młodych wymaga szeroko pojętej rehabilitacji.

Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji uzyskuje przygotowanie do pracy w zawodzie fizjoterapeuty, do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

Kto może studiować fizjoterapię?

Na kierunek fizjoterapia zapraszamy wszystkie osoby posiadające maturę, które chcą pomagać ludziom.  Ukończenie fizjoterapii w Wyższej Szkole Rehabilitacji  daje możliwość zdobycia jednego z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych zawodów.

Kandydat na studia powinien cechować się:

  • duża empatią
  • łatwość nawiązywania kontaktów
  • chęć niesiania pomocy chorym i potrzebującym
  • odporność na stres
  • chęć uczenia się w Uczeni, która stawia na rozwój, dobra atmosferę i profesjonalną kadrę.

Czego nauczysz się na naszej uczelni?

Zakres studiów obejmuje wiedzę o człowieku. Tę wiedzę zdobywa student w ramach przedmiotów podstawowych: anatomii, fizjologii, patologii ogólnej i klinicznej, biologii medycznej.

Stawiamy na rozległą wiedzą fizjoterapeuty dlatego nasz program jest bardzo bogaty w zajęcia praktyczne. Proponujemy naszym studentom praktyk iw najlepszych ośrodkach rehabilitacyjnych na terenie  Warszawy i w okolicach. Naszych studentów pragniemy nauczyć  prognozowania postępowania fizjoterapeutycznego, procesu diagnostycznego i samej rehabilitacji pacjenta.

Gdzie znajdzie pracę absolwent naszej Uczelni?

Absolwent kierunku fizjoterapia jest przygotowany do podjęcia pracy  m.in.  w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (przychodnie, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, gabinety rehabilitacyjne, szpitale ), ośrodkach wypoczynkowych, gabinetach odnowy biologicznej, placówkach sportowych, ośrodkach prowadzących gimnastykę korekcyjną dla dzieci i młodzieży, sanatoriach oraz wielu innych placówkach związanych z fizjoterapią usprawnianiem.

Jak wygląda nauka na naszej uczelni?

Prowadzimy zarówno studia stacjonarne jak i niestacjonarne.

Student zdobywa wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Praktyki na naszej uczelni odbywają się w najlepszych placówkach w Warszawie i okolicach.

Fizjoterapeuta uczy się całe życie. Dlatego tak ważne dla rozwoju jego kariery są kursy, szkolenia i studia podyplomowe. Na naszej uczelni studenci już podczas trwania nauki mają możliwość odbywania różnych kursów doskonalących ich umiejętności. Dzięki temu od razu po skończeniu studiów mogą podjąć pracę zarobkową.

Absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na studiach podyplomowych m.in. na kierunkach rehabilitacja dzieci i niemowląt, rehabilitacja osób starszych, rehabilitacja okołooperacyjna, odnowa biologiczna, fizjoterapia w sporcie, profilaktyka schorzeń kręgosłupa. Na wszystkie kursy i studia podyplomowe nasi studenci mają zniżki, rabaty i możliwość opłat ratalnych.

Na naszej uczelni studenci sami mogą proponować nowe kursy i kierunki studiów podyplomowych ! Wszystko co tworzymy na naszej uczelni powstaje z myślą o naszych studentach ! Dlatego zachęcamy do współpracy.

więcej...

DIETETYKA

STUDIA LICENCJACKIE – 3 LATA
STUDIA MAGISTERSKIE UZUPEŁNIAJĄCE – 2 LATA

Czym jest dietetyka?

Dietetyka to dziedzina z ogromną przyszłością, jedna z najszybciej rozwijających się nauk na świecie, zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka zarówno chorego jak i zdrowego. Dietetyk bada pochodzenie żywności, proces przygotowania potraw oraz  dostosowuje je do potrzeb organizmu w zależności od jego stanu zdrowia i wieku.

Kto może studiować dietetykę?

Dietetykę może studiować każda osoba zainteresowana, która posiada nową lub starą maturę.

Czego nauczysz się na naszej uczelni?

Podczas studiów w Wyższej Szkole Rehabilitacji  studenci zdobywają wiedzę m.in. z chemii i biochemii ogólnej i żywności, anatomii i fizjologii człowieka, genetyki, żywienia klinicznego, farmakologii i farmakoterapii.  Nasza kadra to uczeni o wielkich międzynarodowych osiągnięciach, perfekcyjnie łączący wiedzę teoretyczną z zakresu dietetyki z umiejętnościami praktycznymi i co bardzo ważne, świetnie prowadzący wykłady i ćwiczenia. To ludzie otwarci na najnowsze osiągnięcia w dziedzinie dietetyki i często sami je tworzący. Wielu z nich oglądamy w programach telewizyjnych, czytamy ich artykuły, korzystamy z porad i konsultacji.

  • prof dr hab. Grażyna Cichosz - wybitna uczona, światowy autorytet w badaniu tłuszczy mlecznych, udowodniła m.in. wysoką wartość odżywczą i zdrowotną masła,
  • prof.dr hab. Hanna Czeczot - znakomity dydaktyk, naukowiec europejskiego formatu, badająca wpływ diety na metabolizm organizmu w zdrowiu i chorobie,
  • prof.dr hab. Adam Kołątaj - wybitny uczony z Zakładu Genetyki Zwierząt PAN, autor kilkuset prac naukowych, cytowanych na całym świecie,
  • dr n.med Magdalena Białkowska - najbardziej w kraju znana, za pośrednictwem mediów, dietetyk-specjalista od utrzymania prawidłowej wagi.

Ta wiedza i umiejętności, które pozyska się u nas, to unikalna inwestycja także we własne zdrowie i najbliższych, a to jest bezcenne.

Gdzie znajdzie pracę absolwent naszej Uczelni?

Absolwent studiów licencjackich na kierunku dietetyka w Wyższej Szkole Rehabilitacji  posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego, zasad przygotowywania potraw oraz profilaktyki chorób żywieniowo zależnych.

Absolwent dietetyki dzięki wiedzy i umiejętnościom nabytym podczas studiowania w Wyższej Szkole Rehabilitacji będzie mógł podjąć pracę zarówno w placówkach medycznych jak i niemedycznych

Możliwości pracy dla dobrego dietetyka są nieograniczone. Te możliwości to także hotele, spa, przedszkola, szkoły, ośrodki wypoczynkowe i sanatoria, do których przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców, poradnie oraz własna działalność.

Jak wygląda nauka na naszej uczelni?

Nauka na kierunku dietetyka  trwa 3 lata i studenci uzyskują tytuł licencjata. Prowadzimy studia niestacjonarne.  Student zdobywa wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Praktyki na naszej uczelni odbywają się w najlepszych placówkach w Warszawie i okolicach.

Dietetyk  uczy się całe życie. Dlatego tak ważne dla rozwoju jego kariery są kursy, szkolenia i studia podyplomowe. Na naszej uczelni studenci już podczas trwania nauki mają możliwość odbywania różnych kursów doskonalących ich umiejętności. Dzięki temu od razu po skończeniu studiów mogą podjąć pracę zarobkową.

Absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na studiach podyplomowych. Na wszystkie kursy i studia podyplomowe nasi studenci mają zniżki, rabaty i możliwość opłat ratalnych.

Na naszej uczelni studenci sami mogą proponować nowe kursy i kierunki studiów podyplomowych ! Wszystko co tworzymy na naszej uczelni powstaje z myślą o naszych studentach ! Dlatego zachęcamy do współpracy.

więcej...

RATOWNICTWO MEDYCZNE

STUDIA LICENCJACKIE – 3 LATA

Czym jest ratownictwo medyczne?

Celem kształcenia na kierunku Ratownictwo Medyczne jest przygotowanie kompetentnego pracownika jednostek ratownictwa medycznego.  Ratownictwo medyczne to cały system powołany w celu ratowania życia i zdrowa ludzkiego. Podstawę działania ratownictwa medycznego w Polsce stanowi ustawa z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. 2006 Nr 191 poz. 1410 ze zm.) i rozporządzenia wykonawcze.

Ratownictwo medyczne na naszej uczelni ma wieloletnią tradycję. W ramach Medycznego Studium Zawodowego wykształciliśmy ratowników medycznych  na poziomie policealnym.

Te bardzo dobre doświadczenia chcemy przenieść na poziom studiów wyższych i przekazać naszym studentom bogatą wiedzę i doświadczenie. Zgodnie z wymogami prawnymi od 2013 r aby zostać ratownikiem medycznym  należy ukończyć studia wyższe na kierunku ratownictwo medyczne

Kto może studiować ratownictwo medyczne?

Aby zostać studentem na kierunku Ratownictwo Medyczne należy mieć zdaną maturę.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, jednak pamiętajmy, że nie jest to zawód dla każdego. Aby studiować ratownictwo medyczne  należy być silnym nie tylko fizyczne, ale również psychicznie.

Czego nauczysz się na naszej uczelni?

Pozyskaliśmy wybitnych specjalistów, profesorów o międzynarodowej sławie. Połączenie naszego doświadczenia i niezwykłej wiedzy nauczycieli akademickich jest gwarancją uzyskania najwyższych możliwych kwalifikacji w tym zawodzie. To jest wprost bezcenne. Te nazwiska mówią same za siebie:

  • prof.dr hab.n.med. Ewa Mayzner-Zawadzka - jeden z najwybitniejszych polskich anestezjologów,
  • prof.dr hab.n.med. Krzysztof Bielecki - wybitny polski chirurg,
  • prof.dr hab.n.med. Andrzej Kański - anestezjolog, współtwórca metod symulacji ratunkowej,

oraz szczególny, unikalny atut: kadrze nauczycieli przewodzi prof. dr hab.n.med. Andrzej Zawadzki, były Konsultant Krajowy ds. Medycyny Ratunkowej, czyli osoba, która sprawuje nadzór z upoważnienia rządu nad tą dziedziną w Polsce.

Baza dydaktyczna i praktyki w najlepszych ośrodkach to kolejne atuty.

Ukończenie u nas ratownictwa medycznego to wiedza i umiejętności na światowym poziomie, poznanie wybitnych ludzi związanych z medycyną ratunkową, to prestiż i wyróżnienie.

To wszystko przekłada się to na dobre perspektywy zawodowe, pewność i stabilność dla siebie i rodziny.

Ta wiedza i umiejętności, które pozyska się u nas, to unikalna inwestycja także we własne zdrowie i najbliższych, a to jest bezcenne.

Wyobraźcie sobie, jakby to było, gdyby trafić na uczelnię, w której uzyska się wiedzę na najwyższym poziomie, w dobrych warunkach, w przyjaznej atmosferze, w miejscu gdzie jest się szanowanym.

Gdzie znajdzie prace absolwent naszej uczelni?

Zapotrzebowanie na ratowników medycznych jest ogromne!

Ratownik medyczny może podjąć pracę w zespołach państwowego ratownictwa medycznego na szpitalnych oddziałach ratunkowych, w wojsku, straży pożarnej, straży przemysłowej czy firmach świadczących przewozy medyczne.

Jak wygląda nauka na naszej uczelni?

Nauka na kierunku Ratownictwo medyczne  trwa 3 lata i studenci uzyskują tytuł licencjata. Prowadzimy zarówno studia stacjonarne jak i niestacjonarne. Student zdobywa wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Praktyki na naszej uczelni odbywają się w najlepszych placówkach w Warszawie i okolicach.

Na ukończeniu studiów nauka ratownika medycznego się nie kończy.

Dlatego tak wazne dla rozwoju jego kariery są kursy, szkolenia i studia podyplomowe. Na naszej uczelni studenci już podczas trwania nauki mają możliwość odbywania różnych kursów doskonalących ich umiejętności. Absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na studiach podyplomowych. Na wszystkie kursy i studia podyplomowe nasi studenci mają zniżki, rabaty i możliwość opłat ratalnych.

Organizujemy kursy doskonalenia zawodowego ratowników medycznych (120 punktów edukacyjnych), zgodnie z wymogami ustawy o PRM (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 14.06.2007r w sprawie doskonalenia zawodowego ratowników medycznych).

Na naszej uczelni studenci sami mogą proponować nowe kursy i kierunki studiów podyplomowych ! Wszystko co tworzymy na naszej uczelni powstaje z myślą o naszych studentach ! Dlatego zachęcamy do współpracy.

więcej...

PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

STUDIA LICENCJACKIE – 3 LATA

Czym jest psychologia medyczna?

Psychologia medyczna to dziedzina wyłoniona z psychologii klinicznej i medycyny. Jej założeniem jest stosowanie psychologii w medycynie.

Psychologia medyczna I stopnia w Wyższej Szkole Rehabilitacji to pierwszy i jedyny taki kierunek w Polsce.
Studia prowadzone są w trybie niestacjonarnym.

Psychologia medyczna oferuje istotne wsparcie w skutecznym leczeniu – wychodząc z założenia, że człowiek jest jednością psychosomatyczną. Pomaga w uzyskaniu dobrego kontaktu człowieka chorego z rodziną, lekarzami, pielęgniarkami, terapeutami. Wspomaga osoby chore, potrzebujące takich czynników leczących jak wiara, nadzieja i przekonania, że można wyzdrowieć.

Psychologia medyczna to także ogromny obszar działań profilaktycznych. Człowiek nie może być tylko zredukowany do poziomu ciała lub jednostki chorobowej. Dobrostan w sferze psychiki jest nierozerwalnym elementem dobrostanu fizycznego czyli podstawy zdrowia. Psychologia medyczna to studia skierowane w przyszłość. W wielu krajach o wyższych standardach opieki zdrowotnej włączenie w profilaktykę i opiekę zdrowotną psychologii medycznej stało się normą.

Kto może studiować psychologię medyczną?

Na kierunek psychologia medyczna zapraszamy wszystkie osoby posiadające maturę, które chcą pomagać i wspierać innych ludzi. Ukończenie psychologii medycznej w Wyższej Szkole Rehabilitacji daje możliwość zdobycia jednego z najbardziej przyszłościowych zawodów.

Kandydat na studia powinien cechować się:

  • duża empatią
  • łatwość nawiązywania kontaktów
  • chęć niesiania pomocy chorym i potrzebującym
  • odporność na stres
  • chęć uczenia się w Uczelni, która stawia na rozwój, dobrą atmosferę i profesjonalną kadrę.

Czego nauczysz się na naszej uczelni?

Absolwenci tego kierunku nabędą unikalnych umiejętności. Gwarantuje to nowatorski, bardzo przemyślany program studiów i wybitna kadra nauczycieli akademickich.

Kadra:

  • prof. zw. dr hab. nauk humanistycznych w zakresie psychologii Danuta Kądzielawa
  • dr hab. nauk humanistycznych Piotr Radkiewicz
  • dr hab. nauk humanistycznych Jerzy Rosiński
  • dr hab. nauk o kulturze fizycznej Artur Ziółkowski
  • dr nauk o kulturze fizycznej Marek Graczyk
  • dr nauk humanistycznych (w zakresie psychologii) Justyna Korzeniewska
  • dr nauk społecznych Tomasz Prusiński
  • dr nauk społecznych (w zakresie psychologii) Patrycja Sroka – Oborska
  • dr humanistycznych Elżbieta Trylińska – Tekielska
  • mgr Marcin Kulpiński
  • mgr Małgorzata Procner – Przeszowska

Zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną dla osób dbających o zdrowie rośnie lawinowo. Osoby chore, niepełnosprawne, poszkodowane w wypadkach potrzebują takiego wsparcia jako ważnego elementu w procesie leczenia. Absolwent psychologii medycznej w WSR będzie mógł skutecznie pomagać zarówno ludziom chorym jak i zdrowym, będzie jednym z najbardziej poszukiwanych specjalistów zarówno w kraju jak i za granicą. Z tej szansy warto skorzystać.

Studia swym zakresem obejmują przedmioty z różnych dziedzin psychologii, technik terapeutycznych oraz stawiania diagnozy psychologicznej. Tę wiedzę zdobywa student w ramach przedmiotów podstawowych i kierunkowych. Stawiamy na rozległą wiedzę, dlatego nasz program jest bardzo bogaty w zajęcia praktyczne. Proponujemy naszym studentom praktyki w najlepszych ośrodkach rehabilitacyjnych na terenie Warszawy i w okolicach.

Gdzie znajdzie pracę absolwent naszej Uczelni?

Absolwent naszej Uczelni uzyska bardzo dobre przygotowanie do pracy w zawodzie psychologa medycznego, a więc do pracy z lekarzami każdej specjalizacji, z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, po ciężkich i trudnych zabiegach chirurgicznych, na oddziałach onkologicznych, kardiologicznych, intensywnej terapii, ale także z osobami z depresją, uzależnieniem czy po próbach samobójczych.

Absolwent kierunku psychologia medyczna jest przygotowany do podjęcia pracy  m.in.  w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (przychodnie, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, szpitale, centra medyczne), hospicjach stacjonarnych, oddziałach opieki paliatywnej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, zakładach opiekuńczo-leczniczych psychiatrycznych, zespołach opieki domowej, infolinii medycznej.

Absolwent uzyska wiadomości i umiejętności niezbędne do prowadzenia terapii z chorym jak również z rodziną. Dowie się dlaczego równowaga pomiędzy czterem wymiarami istnienia: psychologicznym, fizycznym, społecznym i duchowym jest tak ważna dla zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Jak wygląda nauka na naszej uczelni?

Nauka na kierunku psychologia medyczna trwa 3 lata i studenci uzyskują tytuł licencjata.

Student zdobywa wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Praktyki na naszej uczelni odbywają się w najlepszych placówkach w Warszawie i okolicach: w Instytucie "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie, Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji - "Stocer" – Konstancin Jeziorna, Hospicjum Onkologicznym na ul. Pileckiego 105 w Warszawie.

Na wszystkie kursy i studia podyplomowe nasi studenci mają zniżki, rabaty i możliwość opłat ratalnych.

Na naszej uczelni studenci sami mogą proponować nowe kursy i kierunki studiów podyplomowych ! Wszystko co tworzymy na naszej uczelni powstaje z myślą o naszych studentach! Dlatego zachęcamy do współpracy.

więcej...


przejdź do spisu treści

Studia podyplomowe


to oferta skierowana jest do osób, które ukończyły studia wyższe (posiadają tytuł licencjata lub magistra). W szczególnosci zapraszamy naszych absolwentów, którym proponujemy różnego rodzaju ulgi w płatnościach.

Studia podyplomowe zostały utworzone jako dodatkowa forma kształcenia, która pozwala rozwijać się zawodowo, zdobywać certyfikaty, zaświadczenia.

Fizjoterapia w sporcie

Celem studiów podyplomowych Fizjoterapia w sporcie jest wykształcenie absolwenta, który umiejętnie wykorzysta szereg technik manualnych w celu usunięcia napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego w sposób bardzo łagodny i bezpieczny dla pacjenta. Słuchacz zdobędzie umiejętności praktyczne, pozwalające podjąć pracę w ośrodkach odnowy biologicznej, rehabilitacji  podczas treningów sportowych, czy podczas zawodów sportowych. Słuchacz pozna współcześnie wykorzystywane strategie postępowania terapeutycznego w treningu i rehabilitacji urazów. Nauczy się jak należy zaopatrywać kontuzje sportowe, rozpoznawać urazy wskazane do leczenia ortopedycznego, jak stosować środki pomocnicze w rehabilitacji pourazowej, a także uzyska podstawowe informacje o dopingu w sporcie.

Zajęcia w dużej mierze mają charakter praktyczny, dlatego też wymagana jest obecność. Praktyczne wskazówki wykładowców pozwolą studentowi na lepsze i pełniejsze poszerzenie swoich umiejętności.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich cząstkowych egzaminów i zaliczeń, rozliczenie z dziekanatem studiów podyplomowych oraz zdanie egzaminu końcowego.

Adresaci:

Studia podyplomowe Fizjoterapia w sporcie kierowane są do fizjoterapeutów, osób po wychowaniu fizycznym, ale także wszystkich pracujących na co dzień ze sportowcami, bądź planującymi rozpocząć taką prace.

Ilość godzin:

  • Ilość godzin w I semestrze: 152h w tym 99h zajęć praktycznych
  • Ilość godzin w II semestrze: 176h w tym 119h zajęć praktycznych

więcej...

Rehabilitacja dzieci i niemowląt

Celem studiów podyplomowych Rehabilitacja dzieci i niemowląt jest doskonalenie zawodowe z zakresu wczesnej rehabilitacji dzieci. Podczas studiów słuchacz zapozna się z metodami diagnostyki i terapii stosowanej w leczeniu chorób genetycznych, asymetrii posturalnych, zaburzeń ruchowych pochodzenia ośrodkowego,  uszkodzonych splotów ramiennych, korekcji wad postawy oraz wad wrodzonych. Dodatkowo w ramach studiów proponujemy kurs pierwszej pomocy.

Zajęcia w dużej mierze mają charakter praktyczny, dlatego też wymagana jest obecność. Praktyczne wskazówki wykładowców pozwolą słuchaczowi na lepsze i pełniejsze poszerzenie swoich umiejętności.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich cząstkowych egzaminów i zaliczeń, obecność na zajęciach, rozliczenie z dziekanatem studiów podyplomowych oraz zdanie egzaminu końcowego.

Adresaci

Studia adresowane są do fizjoterapeutów, osób z wykształceniem medycznym, pedagogicznym, ale także do wszystkich zainteresowanych pracą z dziećmi. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych.

Ilość godzin:

  • Ilość godzin w I semestrze : 145 h w tym 64h zajęć praktycznych
  • Ilość godzin w II semestrze : 99h w tym 39h zajęć praktycznych

więcej...

Dietetyka w sporcie

Celem studiów podyplomowych Dietetyka w sporcie jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych, pozwalających na prowadzenie doradztwa żywieniowego dla osób podejmujących amatorską i zawodową aktywność fizyczną. Program studiów służy również pogłębieniu wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu funkcjonowania organizmu człowieka podejmującego aktywność fizyczną.

Absolwenci studiów znajdą zatrudnienie jako dietetycy i doradcy żywieniowi w klubach sportowych, centrach odnowy biologicznej oraz klubach fitness.

Zajęcia mają charakter mocno ukierunkowany na praktykę, w związku z czym, wymagana jest obecność na większości zajęć.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich cząstkowych egzaminów i zaliczeń, rozliczenie z dziekanatem studiów podyplomowych oraz zdanie egzaminu końcowego.

Adresaci:

Studia podyplomowe Dietetyka w Sporcie kierowane są do dietetyków, lekarzy, osób mających wykształcenie w obszarze wychowania fizycznego, rehabilitacji, zdrowia publicznego, żywności i żywienia, farmacji, a także wszystkich pracujących lub planujących rozpocząć pracę na co dzień z osobami aktywnymi fizycznie lub sportowcami.

Ilość godzin:

  • I semestr – 120 h w tym 70h zajęć praktycznych
  • II semestr: 143 h  w tym 95h zajęć praktycznych

więcej...

Psychodietetyka

Psychodietetyka to dziedzina łącząca wiedzę medyczną dotyczącą żywienia i zdrowia z wiedzą psychologiczną. Multidyscyplinarne podejście do problemu pozwala skuteczniej pomagać  ludziom w zmianie stylu życia, która służy poprawie zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

Psychodietetyczne nastawienie do leczenia zaburzeń stanu odżywienia takich jak niedowaga czy nadwaga i otyłość opiera się więc na ścisłej współpracy psychologów z dietetykami oraz innymi specjalistami zajmującymi się fizjologicznymi aspektami niedoborowej jak i nadmiernej masy ciała. Psycholog o specjalności psychodietetyki może pracować z  klientem nad psychologicznymi barierami na drodze do osiągnięcia satysfakcjonującej masy ciała lub zdrowego stylu życia. Dietetyk posiadający specjalizację z psychodietetyki pełni rolę doradcy żywieniowego ale także wykorzystuje wiedzę psychologiczną w swojej praktyce.

Wiedza z zakresu psychodietetyki w szczególny sposób uzupełnia, poszerza warsztat pracy fizjoterapeutów, lekarzy i personelu medycznego pracujących na co dzień z pacjentami dotkniętymi chorobami o podłożu metabolicznym.

Adresaci:

Studia są adresowane przede wszystkim dla dietetyków, technologów żywności, psychologów i psychoterapeutów, fizjoterapeutów , lekarzy i pielęgniarek, pedagogów, absolwentów nauk przyrodniczych oraz trenerów personalnych.

Absolwenci WSR są zwolnieni z opłaty wpisowego i mają obniżone czesne o 10%.

Ilość godzin:

  • I semestr – 115 h w tym 57h zajęć praktycznych
  • II semestr: 126 h  w tym 63h zajęć praktycznych

więcej...

Rehabilitacja w geriatrii

Celem studiów podyplomowych Rehabilitacja w geriatrii jest dostarczenie wiedzy merytorycznej oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w procesie usprawniania oraz poprawy funkcjonowania społecznego osób starszych. Absolwent tych studiów może podjąć pracę w domach opieki społecznej i zakładzie opiekuńczym dla osób w podeszłym wieku. Program studiów ma za zadanie połączenie praktycznych kompetencji (diagnoza problemów, specyfikę opieki paliatywnej, metodykę pracy z osobami starszymi).Absolwenci otrzymają przygotowanie praktyczne na bazie wiedzy ogólnomedycznej i zawodowej z zakresu rehabilitacji i pielęgnacji osób ze schorzeniami przewlekłymi, dotyczącymi narządu ruchu, neurologicznymi, otępiennymi, potrzebującymi fachowej opieki w domach rodzinnych i zakładach opiekuńczych.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich cząstkowych egzaminów i zaliczeń, rozliczenie z dziekanatem studiów podyplomowych oraz zdanie egzaminu końcowego.

Studia kierowane do wszystkich osób z wykształceniem wyższym ogólnym i zawodowym (licencjackim), zajmujących się osobami starszymi (lekarz, pielęgniarka, specjalista rehabilitacji, pracownik socjalny, ratownik medyczny, pedagog)

Dodatkowo w ramach studiów proponujemy kurs pierwszej pomocy.

Ilość godzin:

  • Ilość godzin  w I semestrze: 166h w tym 55 h zajęć praktycznych
  • Ilość godzin w II semestrze: 104h w tym 48h zajęć praktycznych

więcej...

Biuro ds. studiów podyplomowych, kursów i szkoleń
Godziny otwarcia: poniedziałek – nieczynne
wtorek – piątek 10.00 – 15.00
tel.: 22 535-01-43, tel. kom.: 531 115 452
studiapodyplomowe@wsr.edu.pl

Kierunki wykładane na uczelni:

dietetyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
fizjoterapia Magister Stacjonarny
psychologia medyczna I stopnia Stacjonarny
ratownictwo medyczne I stopnia Stacjonarny

Studia podyplomowe na uczelni:

Dietetyka w sporcie
Fizjoterapia w sporcie
psychodietetyka
Rehabilitacja dzieci i niemowląt
Rehabilitacja w geriatrii

Główny adres uczelni

  • Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
    Kasprzaka 49, 01-234 Warszawa
  •  
  • Telefon: 22 631 05 75, 22 888 28 55
  • Fax: (22) 631 05 75
  • Email: wsr@wsr.edu.pl
  • Strona: http://www.wsr.edu.pl

Centrala
Tel./Fax: 22 631 05 75
Tel.: 22 888 28 55
Tel.: 22 888 28 56
E-mail: wsr@wsr.edu.pl

Sekretariat
Tel.: 22 535 01 46

Rekrutacja
22 535 01 49
E-mail: rekrutacja@wsr.edu.pl

Rektorat
Tel.: 22 535 01 47
Fax: 22 397 41 61

Dział Finansów
Tel.: 22 535 01 41

Dziekanat
Tel.: 22 535 01 45
Tel.: 22 535 01 48
Fax: 22 397 41 60

Kursy i Szkolenia
Tel.: 22 535 01 43

Stypendia
Tel 22 535 01 57

Dziekanat Studiów Podyplomowych
Tel.: 22 535 01 43
Fax: 22 397 41 60

Biuro Współpracy Międzynarodowej
+48 22 535 01 50

Jak do nas trafić

Powiązane kierunki

PSYCHOLOGIA MEDYCZNA

Psychologia medyczna to nowa dziedzina o charakterze interdyscyplinarnym, łącząca dorobek psychologii klinicznej i medycyny. Odpowiada na potrzeby współczesnego społeczeństwa, w którym sukces terapii medycznej zależy w dużym stopniu od dobrej kondycji psychologicznej pacjenta.

czytaj dalej

Powiązane artykuły

Trener personalny – studia podyplomowe w Warszawie

SPRAWDŹ, CZY TEN KIERUNEK JEST DLA CIEBIE

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane