Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa wydział w Koszalinie

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa wydział w Koszalinie


przejdź do spisu treści

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jest niepaństwową uczelnią zawodową, której obszar działalności dydaktyczno-wychowawczej stanowi problematyka bezpieczeństwa człowieka w najszerszym tego słowa znaczeniu. Dlatego też uczelnia kształci specjalistów w tym zakresie, jednocześnie ukierunkowując swój przedmiot zainteresowań na inne obszary i związane z nimi kierunki studiów, takie jak: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo zdrowotne, bezpieczeństwo morskie, psychologia, pedagogika czy też zarządzanie.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa dostarcza fachowej wiedzy, praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych umożliwiających znalezienie i wykonywanie satysfakcjonującej pracy. Nasi studenci to specjaliści gotowi do podjęcia pracy już w trakcie lub po ukończeniu studiów w wybranym przez siebie kierunku.

Co nas wyróżnia?

 • szeroka oferta innowacyjnych specjalności;
 • aktywna współpraca z pracodawcami i środowiskiem społeczno-gospodarczym;
 • spersonalizowane podejście do potrzeb studentów;
 • atrakcyjne warunki finansowania – korzystne raty i bonifikaty do 50%;
 • wysokie stypendia naukowe nawet do 1500 zł;
 • zapewnienie wysokich i różnorodnych kwalifikacji zawodowych, które gwarantują dobrą pracę po studiach

KIERUNEK STUDIÓW

PSYCHOLOGIA
studia I stopnia (licencjackie)

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE
studia I stopnia (licencjackie)


Kliknij aby pobrać :


przejdź do spisu treści

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Koszalinie

STACJONARNE, NIESTACJONARNE


Bezpieczeństwo wewnętrzne w Koszalinie to nowo otwarty kierunek studiów dostępny dla Kandydatów rekrutujących się w 2021 roku. Jesteśmy specjalistami w kształceniu Studentów w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W planie studiów zawartych jest wiele godzin zajęć terenowych, zaplanowanych do zrealizowania w celu pozyskania cennego doświadczenia, koniecznego do zdobycia efektów uczenia się. Studia kierowane są dla osób chcących pracować w strukturach zajmujących się przeciwdziałaniem zagrożeń występujących wewnątrz państwa. W obecnych, niepewnych czasach istnieje potrzeba kształcenia specjalistów ds. bezpieczeństwa kraju, dlatego oferta Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa skupia się na edukowaniu w tym obszarze. Nauka opiera się na podstawowej wiedzy oraz treściach specjalnościowych (istnieje szeroki wybór ścieżek np. antyterroryzm, BHP i ochrona przeciwpożarowa, specjalność policyjna, specjalność wojskowa i wiele innych). Ponadto w Uczelni funkcjonuje Akademickie Biuro Karier, które organizuje liczne kursy i szkolenia dokształcające w różnych dziedzinach wiedzy, w tym również o bezpieczeństwie Kraju.

Dowiedz się, dlaczego warto studiować bezpieczeństwo wewnętrzne w WSB

W naszym gronie akademickim jest wielu praktyków działających w jednostkach zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym państwa. Zajęcia w WSB to nie tylko nauka z książek, ale cenna wiedza zdobywana na podstawie doświadczeń nauczycieli akademickich i ćwiczeniowców.

Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w WSB w Koszalinie masz możliwość studiowania więcej niż jednej specjalności. Zyskujesz w ten sposób bardziej rozbudowany profil absolwencki i zwiększasz swoje szanse na rynku pracy.

Rozumiemy potrzeby naszych Studentów i zdajemy sobie sprawę z faktu, iż wielu z nich jest osobami pracującymi. W Wyższej Szkole Bezpieczeństwa oferujemy opcję skorzystania z Indywidualnej Organizacji Studiów – dlatego łączenie studiów z pracą staje się bardzo wygodne.

Studiując bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale w Koszalinie możesz skorzystać z wielu stypendiów lub bonifikat oferowanych przez Naszą Uczelnię. Twoje studia mogą być tańsze, gdyż jest wiele możliwości zaoszczędzenia!

Jakie zagadnienia są poruszane w czasie studiów?

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w swojej ofercie studiów licencjackich posiada wiele specjalności, które wybierasz indywidualnie.

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:

 • Podstawy bezpieczeństwa państwa
 • Kryminologia z elementami kryminalistyki
 • Bezpieczeństwo w komunikacji powszechnej i transporcie
 • Ochrona osób, mienia, obiektów i obszarów
 • Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych
 • Zorganizowana przestępczość gospodarcza

SPECJALNOŚCI

na kierunku BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE w Koszalinie 


Kierunki wykładane na uczelni:

bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
psychologia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Witajcie TikTokerzy!

Mamy dla Was wyjątkowe wyzwanie! Nakręćcie TikToka, który pokaże, jak spędzacie swój dzień związany z nauką! Wykorzystajcie swoją kreatywność i pokażcie nam, jakie sposoby na naukę wybieracie.

czytaj dalej

Zajęcia online z WF

wywiad z zawodniczką, wielokrotną medalistką Panią Małgorzatą Hołub-Kowalik

czytaj dalej

Psychologia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

Kierunek Psychologia został przygotowany z myślą o osobach, które interesują się zachowaniem człowieka, jego procesami psychicznymi, motywami postępowania oraz metodami poprawy jakości życia.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane