Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie - Warsaw School of Arts

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie - Warsaw School of Arts


Studiując 3,5 roku w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie zdobędziesz wiedzę i niezbędne umiejętności do wykonywania zawodu

 • charakteryzatora,
 • kostiumografa,
 • grafika telewizyjno – filmowego.

Po ukończeniu uczelni otrzymasz dyplom licencjata.

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie została powołana decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa  Wyższego w dniu 25 września 2008 r. i jest wpisana do rejestru pod  numerem 352 (przed zmianą rejestrową uczelni 201). Otrzymała uprawnienia do prowadzenia 3, 5 letnich studiów I stopnia (licencjackich) w trybie stacjonarnym  i niestacjonarnym na kierunku Malarstwo, ze specjalnościami: Malarstwo w scenografii, Kostium i rekwizyt sceniczny oraz Obraz multimedialny.

Malarstwo w scenografii

(specjalność związana z charakteryzacją)

Program skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją w zakresie charakteryzacji, kostiumu i scenografii. Cykl szkolenia przygotowuje studentów do zawodu charakteryzatora dla potrzeb kina, świata mody, telewizji, teatru i opery. Kształcenie dzieli się na teorię, techniki charakteryzacji oraz zajęcia praktyczne. Program  nauczania obejmuje wizaż, efekty specjalne, perukarstwo, stylizację, body painting oraz tworzenie masek.

W programie kształcenia znajduje się m.in.: malarstwo w technikach  scenograficznych, charakteryzacja, kostiumografia i scenografia, projektowanie kostiumu, malarstwo, rysunek, historia sztuki, historia filmu,  język angielski, filozofia, media elektroniczne, działania sceniczne,  psychofizjologia widzenia, prawo autorskie, podstawy fotografii, reżyseria barwy i przestrzeni, rzeźba.

więcej...

Kostium i rekwizyt sceniczny

(specjalność związana z kostiumografią)

Program studiów skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją w zakresie kostiumografii, scenografii, rekwizytu scenicznego oraz charakteryzacji. Cykl szkolenia przygotowuje studentów do zawodu kostiumografa dla potrzeb kina, świata mody, telewizji, teatru i opery. Kształcenie dzieli się na teorię, techniki charakteryzacji oraz zajęcia praktyczne. Program  nauczania obejmuje kostiumografię, projektowanie ubioru, stylizację, tworzenie masek, a także charakteryzację, wizaż, efekty specjalne, perukarstwo czy body painting.

W programie kształcenia znajduje się m.in.: kostiumografia i scenografia, malarstwo w technikach  scenograficznych, projektowanie kostiumu,charakteryzacja, malarstwo, rysunek, historia sztuki, historia filmu,  język angielski, filozofia, media elektroniczne, działania sceniczne,  psychofizjologia widzenia, prawo autorskie, podstawy fotografii, reżyseria barwy i przestrzeni, rzeźba.

więcej...

Obraz multimedialny

(specjalność związana ze sztuką nowych mediów)

Program studiów skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją w zakresie projektowania graficznego, multimediów, filmu, reklamy i grafiki telewizyjno- filmowej (agencja reklamowa, studio graficzne, dom  produkcyjny, wydawnictwo). Student zdobywa umiejętności projektowania graficznego i obsługi programów graficznych takich jak: Adobe Photoshop (grafika rastrowa), Adobe Illustrator (grafika  wektorowa), Adobe InDesign (skład komputerowy), Adobe After Effects  (animacja), Macromedia Flash (projektowanie stron internetowych), Final  Cut Pro (montaż filmowy) oraz Modo (grafika trójwymiarowa). Do dyspozycji studentów jest profesjonalna pracownia komputerowa wyposażona w komputery z systemem MAC OSX- Macintosh.

W programie kształcenia znajdują się m.in.: grafika multimedialna, animacja i montaż, typografia, grafika 3D historia sztuki, historia teatru, historia filmu, język angielski. Odbywają się także warsztatowe zajęcia z rysunku,  malarstwa, fotografii, kompozycji i projektowania, projektowania scenografii.

więcej...

Studia podyplomowe

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie prowadzi kształcenie na poziomie rocznych studiów podyplomowych w zakresie: Nowoczesny wizaż i stylizacja - Malarstwo w technikach scenograficznych oraz Obraz multimedialny – Projektowanie graficzne i animacja.


Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie WSA prowadzi kształcenie na studiach I stopnia (3,5 roku) w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na Kierunku Malarstwo, ze specjalnościami:


Kierunki wykładane na uczelni:

sztuka nowych mediów I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Kursy na uczelni:

Grafika komputerowa

Główny adres uczelni

 • Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie - Warsaw School of Arts
  ul. Siennicka 6a, 04-005 Warszawa
 •  
 • Telefon: +48 22 621 39 65
 • Fax: (22) 621 39 65
 • Email: wsa@wsa.art.pl
 • Strona: http://www.wsa.art.pl

Biuro Organizacji Studiów

Pn. – Pt. w godzinach 9:00 – 17:00
Sb. – Nd. w godzinach 10:00 – 16:00
– podczas zjazdów głównych studiów licencjackich niestacjonarnych

bos@wsa.art.pl
wsa@wsa.art.pl

tel.:
+48 22 621 39 65, 
+48 790 510 789

Jak do nas trafić

Powiązane kierunki

Co to jest Sztuka Nowych Mediów?

To pojęcie mówi nam, że działania artystyczne i narzędzie, jakim jest komputer, stały się nierozłączne. W dodatku to połączenie poskutkowało poszerzeniem dostępnej skali środków wyrazu w takich dziedzinach jak malarstwo, grafika, muzyka, film…

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane