Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź


Misją Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź jest edukacja dzieci i młodzieży oraz zapewnienie im jak najlepszego rozwoju ruchowego poprzez naukę tańca, rozwijanie pasji artystycznych i najwyższej jakości pracę w grupie. Celem działania jest także możliwość prezentacji talentów ucznia podczas występów na profesjonalnej scenie, w ramach widowisk organizowanych przez Szkołę Baletową Anny Niedźwiedź. Młodzież myśląca o karierze tanecznej ma możliwość uzyskania dyplomu profesjonalnego tancerza, kończącego edukację w Szkole.

Program nauczania opiera się na autorskiej metodzie szkoły sztuk, wprowadzającej uczniów w techniki baletowe potrzebne tancerzowi do wykonywania zawodu oraz kształcącej go w zakresie sztuk pokrewnych – akrobatyki, śpiewu, gry na instrumencie, scenografii, zajęć teoretycznych.

Udział uczniów w profesjonalnych spektaklach teatralnych, traktowanych jako wydarzenie artystyczne, jest przede wszystkim narzędziem edukacji dziecka i sposobem kształtowania kompetencji społecznych.

Dzieciom proponujemy zajęcia dostosowane do ich wieku, predyspozycji, preferencji i zdolności. Ich umiejętności weryfikujemy podczas indywidualnych spotkań rekrutacyjnych oraz rozmów z rodzicami. Aby poznać indywidualną propozycję dla Państwa dziecka, zapraszamy do lektury zakładki REKRUTACJA i wypełnienie formularza.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy wykaz technik, które realizujemy dla poszczególnych grup wiekowych.

Zajęcia dla dzieci od 3 do 5 lat 

TANIEC KLASYCZNY (BALET) – dla najmłodszych (nauka przez zabawę)

Zajęcia dla najmłodszych dzieci prowadzone są poprzez zabawę. Zapisując dziecko na balet, nie musi ono posiadać jakichkolwiek umiejętności tanecznych. Nauka podstawowych ćwiczeń z techniki tańca klasycznego oparta jest o elementy akrobatyczne i improwizacje taneczne. Podczas zajęć wykorzystywane są pomoce typu: obręcze, maty, zabawki czy szarfy. Lekcje prowadzone są wg autorskiej metody Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Zajęcia dla dzieci od 6 do 10 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Lekcja tańca klasycznego (baletu) obejmuje ćwiczenia przy drążku i na środku sali. Zdobywane podczas zajęć baletowych umiejętności stanowią podstawę wszystkich technik tanecznych oraz niezbędne przygotowanie do praktyki scenicznej na scenie Teatru Cortiqué. Program nauczania jest oparty na autorskiej metodzie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, doskonale dopasowany do grupy wiekowej i predyspozycji uczniów. Lekcje wzbogacone są o elementy akrobatyki*, stretchingu**, barre au sol***, tańca współczesnego, nowoczesnego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué.

AKROBATYKA*

Ćwiczenia gimnastyczne praktykowane podczas lekcji akrobatyki mają służyć przede wszystkim dopełnieniu rozwoju fizycznego dziecka. Wyposażone w profesjonalny sprzęt sale zapewniają dzieciom optymalne warunki do kształtowania umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej. Równoczesna nauka baletu i akrobatyki stanowi nowatorskie połączenie, którego rezultaty zyskują powszechne uznanie.

STRETCHING** Technika rozciągania, z wykorzystaniem elementów gimnastyki artystycznej, jogi i contortion. Program ćwiczeń dostosowany do predyspozycji uczniów.

BARRE AU SOL*** – technika dodatkowa

Barre au sol jest metodą nauki podstawowych elementów tańca klasycznego. Ćwiczenia wykonywane są na leżąco lub siedząco, dzięki czemu nie są obciążane stawy kolanowe, skokowe oraz kręgosłup. Technika doskonale przygotowuje do ćwiczeń baletowych, zwiększając elastyczność całego ciała i siłę mięśni.

Zajęcia dla dzieci od 10 do 14 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Lekcja tańca klasycznego ma bardzo sprecyzowaną strukturę, składają się na nią m.in. ćwiczenia przy drążku, na środku sali, skoki oraz pointy. Wieloletnia nauka tańca klasycznego pozwala na osiągnięcie sprawności całego ciała i skoczności. Bardzo istotnym elementem dla rozwoju osobowości dziecka jest możliwość m.in. współpracy w grupie rówieśniczej oraz nauka obowiązkowości. Program nauczania oparty na autorskiej metodzie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź ma na celu rozwijanie pasji, doskonalenie umiejętności tanecznych oraz kształcenie poprzez praktykę sceniczną. Lekcje wzbogacone są o elementy tańca współczesnego, jazzowego, nowoczesnego, ludowego, etnicznego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué.

AKROBATYKA

Służy doskonaleniu sprawności ruchowej poprzez odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń. Trening akrobatyczny wspaniale uzupełnia potrzebne w balecie umiejętności równowagi, oraz koordynacji ruchowej, równocześnie podnosząc poziom zręczności dziecka. Stanowi element występujący w wielu sztukach widowiskowych, spektaklach teatralnych oraz przedstawieniach cyrkowych. Prowadzona jest wg autorskiej metody Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, która rozwija umiejętności akrobatyczne włączając je w choreografie prezentowane w spektaklach Teatru Cortiqué.

STRETCHING

Technika rozciągania, z wykorzystaniem elementów gimnastyki artystycznej, jogi i contortion. Program ćwiczeń dostosowany do predyspozycji uczniów.

Zajęcia dla młodzieży od 14 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Lekcja tańca klasycznego ma bardzo określoną strukturę. Składają się na nią m.in.  ćwiczenia przy drążku, na środku sali, skoki, pointy również elementy techniki scenicznej i interpretacji ruchowej. Wieloletnia nauka tańca klasycznego to sposób na zrealizowanie swojej pasji tanecznej, ukształtowanie i utrzymanie doskonałej sylwetki, rozwinięcie sprawności całego ciała, pracy w grupie oraz tańca solowego. Występy na renomowanej scenie korzystnie wpływają na samoocenę i poczucie pewności siebie. Lekcje wzbogacone są o elementy tańca współczesnego, nowoczesnego, jazzowego, etnicznego, charakterystycznego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué, Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Opery Nova w Bydgoszczy.

PILATES

Szczególnie polecany dla tancerzy. To połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Wzmacnia mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowywania, odciąża kręgosłup, poprawia postawę, uelastycznia ciało. Stanowi optymalny zestaw ćwiczeń, polecany dla wszystkich niezależnie od płci i wieku. Pomaga utrzymać sprawność ciała, zdrowie fizyczne i psychiczne.

STRETCHING

Technika rozciągania, z wykorzystaniem elementów gimnastyki artystycznej, jogi i contortion. Program ćwiczeń dostosowany do predyspozycji uczniów.

TECHNIKI TANECZNE

Taniec współczesny, charakterystyczny i jazzowy.


Zajęcia dla dorosłych


Jeśli marzysz o tym, aby poznać podstawy tańca klasycznego lub kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, to te zajęcia są dla Ciebie! Lekcje odbywają się w profesjonalnych salach baletowych i prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów i tancerzy.  W zajęciach dla dorosłych można uczestniczyć niezależnie od wieku i umiejętności.

Balet dla dorosłych i inne zajęcia

  • taniec klasyczny
  • joga
  • joga księżycowa
  • pilates
  • szarfy dla dorosłych

ZAPISZ SIĘ


TANIEC KLASYCZNY – poziom podstawowy i zaawansowany (pointy); jest doskonałym sposobem na wyrażenie siebie poprzez taniec. Równocześnie jest sprawdzoną metodą na utrzymanie wspaniałej sylwetki oraz rozwój sprawności ruchowej. W każdym wieku zajęcia baletowe stanowią źródło olbrzymiej satysfakcji. Lekcja tańca klasycznego ma bardzo sprecyzowaną strukturę, składają się na nią m.in. ćwiczenia przy drążku, na środku sali oraz skoki.

JOGA – to technika wykorzystująca elementy rozciągania przy odpowiednim oddechu i pełnej świadomości połączenia ciała i umysłu. Prowadzona wg autorskiej techniki Wiery Szymańskiej, pedagoga Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

PILATES – to połączenie stretchingu, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Wzmacnia mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowywania, odciąża kręgosłup, poprawia postawę, uelastycznia ciało. Stanowi optymalny zestaw ćwiczeń, polecany dla wszystkich niezależnie od płci i wieku. Pomaga utrzymać sprawność ciała, zdrowie fizyczne i psychiczne.

więcej...


Kursy na uczelni:

taniec klasyczny
stretching
balet
akrobatyka

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Teatr Cortiqué

Powstanie Teatru Cortiqué – teatru dla dzieci w Poznaniu poprzedziły długie lata pracy i poszukiwań twórczych tancerki, pedagoga i choreografki Anny Niedźwiedź, która stworzyła autorską koncepcję kształcenia dzieci poprzez taniec.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane