Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Policealna  Szkoła Wizażu i Charakteryzacji  MAKE UP STAR

Policealna Szkoła Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR

Rok założenia: 2006

Dlaczego MAKE UP STAR?


Wyjątkowa artystyczna przestrzeń
O tym, że MAKE UP STAR jest szkołą artystyczną nie trudno się przekonać! Już po przekroczeniu progu, macie okazję przenieść się do innego świata - świata pełnego pasji, mody, piękna i koloru. Zapraszamy na wirtualny spacer po szkole. Zobacz... 


Bezpieczeństwo 
W aktualnej sytuacji robimy wszystko, abyście czuli się bezpieczni. Zajęcia odbywają się z zachowaniem wytycznych Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz przepisów branżowych. Czytaj więcej...


Prawdziwa pasja
Założycielką MAKE UP STAR jest Beata Dróżdż, miłośniczka piękna i sztuki. Przez wiele lat pracowała dla marki Chanel. Jej ogromne, wieloletnie doświadczenie oraz wielka pasja zaowocowały stworzeniem prestiżowej szkoły MAKE UP STAR.


Szkoła artystyczna - zarejestrowana w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwie Edukacji Narodowej
Absolwenci szkoły otrzymują dyplom szkoły policealnej z zawodowym tytułem:
wizażysty - kierunek wizaż - 1 rok
wizażysty/stylisty - kierunek wizaż i stylizacja - 1 rok
wizażysty - kierunek wizaż i charakteryzacja - 1 rok
plastyka, specjalność: techniki scenograficzne, specjalizacja: charakteryzacja i wizaż - kierunek wizaż, charakteryzacja, stylizacja - 2 lata
Absolwenci Zawodowego kursu wizażu - certyfikat w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie MEN III potwierdzające kwalifikacje do wykonywania zawodu wizażysty.


Wieloletnie doświadczenie
Szkoła Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR istnieje od 2006 roku i jest największą szkołą wizażu w Polsce.


Najlepsza kadra
Nasi nauczyciele to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Pracują w Polsce i za granicą na planach filmowych, w teatrach, przy sesjach zdjęciowych, wykonują makijaże na okładki popularnych czasopism, malują znane i lubiane gwiazdy. Zobacz naszą kadrę – 25 nauczycieli, 2 fotografów. Czytaj więcej...


Zajęcia prowadzone przez różnych nauczycieli
Zajęcia zarówno w szkole oraz na Zawodowym kursie wizażu prowadzone są przez różnych nauczycieli. To sprawdzona metoda, z powodzeniem stosowana w większości renomowanych szkół w Europie zachodniej i USA. Nasi uczniowie i kursanci bardzo dobrze oceniają taki sposób prowadzenia zajęć, bowiem dzięki niemu mogą poznać jeszcze więcej technik i trików. Zajęcia prowadzone przez różnych nauczycieli to również szansa na zapoznanie się z różnorodnym warsztatem pracy.


Autorski program nauczania
Zajęcia szkolne oraz kursy prowadzi wielu nauczycieli. Macie możliwość poznania warsztatu pracy rożnych profesjonalistów, a więc zdobycia większych umiejętności do pracy w zawodzie.


Profesjonalne wyposażenie
Uczycie się w komfortowych warunkach. Szkoła posiada 500 m2 powierzchni, w której znajduje się aż 6 profesjonalnie wyposażonych sal. Wszystkie są klimatyzowane, z ogromną ilością dziennego światła.


Własne studio fotograficzne
Szkoła MAKE UP STAR posiada własne, profesjonalne studio fotograficzne, a wszystkie zdjęcia do portfolio wykonuje zawodowy fotograf, specjalizujący się w sesjach modowych i beauty.


Zestaw profesjonalnych pędzli HAKURO
Otrzymujecie na własność zestaw profesjonalnych pędzli Hakuro w tubie, o wartości 340 zł. Czytaj więcej...


Praca na znanych kosmetycznych markach
Pracujemy na kosmetykach: MAC, INGLOT, LASplash, Karaja, Kryolan, NYX, KOBO, Eveline, Revlon, Max Factor, KIKO Milano, Bourjois, LOreal, AFFECT, Make Up For Ever, MORPHE, MAKEUP GEEK, GLAM, Bell, ColourPop, Zoeva, Urban Decey, Too Faceed, Skin Illustrator FX, W.M. CREATIONS, INC., EUROPEAN BODY ART, GLYNN McKAY, Face To Face by MAKE-UP INTERNATIONAL, Ripper FX, Mouldlife.


Unikalny program ,,Ucz się do woli"
Jako jedyni w Polsce przygotowaliśmy dla Was program „Ucz się do woli", gdzie możecie dodatkowo, za darmo, szlifować swoje umiejętności pod okiem instruktorów. Czytaj więcej...


Biblioteczka szkolna
Dbając o nieustanny rozwój naszych uczniów i kursantów, zapewniamy im dostęp do wartościowych publikacji z zakresu wizażu, historii mody, stylizacji oraz charakteryzacji.


Praktyki
Każdy ze słuchaczy oraz kursantów MAKE UP STAR może brać udział w praktykach przy różnorodnych ciekawych i inspirujących projektach. Czytaj więcej...


Gadżety na powitanie
Otrzymujecie od nas zestaw powitalny - T-shirt oraz torbę MAKE UP STAR.


Materiały szkoleniowe
Skrypt, stworzony przez doświadczonych wizażystów, to prawdziwe kompendium wiedzy.


Sesje zdjęciowe w MAKE UP STAR
Nie musicie martwić się o swoje portfolio. Zapewniamy Wam sesje fotograficzne podczas roku szkolnego, na obronach prac dyplomowych i egzaminach Zawodowych kursów wizażu. Również po zakończeniu nauki będziemy o Was pamiętać i zapraszać na sesje zdjęciowe. Czytaj więcej...


Zniżki na kosmetyki prestiżowych marek
Otrzymujecie zniżki na kosmetyki prestiżowych firm m.in.: Inglot, MAC, Kryolan i innych.


Współpraca z firmą MAC
Uczniowie MAKE UP STAR, w ramach karty MAC Technique mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, organizowanych przez MAC, podczas których wizażysta tej prestiżowej marki wykonuje pokaz makijażu na modelce. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat i prezent od MAC. Dodatkowo bezpośrednio po szkoleniu istnieje możliwość zakupienia produktów MAC aż z 30% rabatem.


Uproszczone procedury podejścia do egzaminów na czeladnika i mistrza w Izbie Rzemieślniczej
Świadectwo ukończenia Niepublicznej Policealnej Szkoły MAKE UP STAR, umożliwia bezpośrednio podejście do egzaminów na czeladnika w zawodzie wizażysta/stylista (kod klasyfikacji zawodu 514208) w Izbach rzemiosła i przedsiębiorczości. Takie uprawnienia daje również świadectwo MEN III, które Szkoła wydaje po ukończeniu Zawodowego kursu wizażu. Po ukończeniu rocznej lub dwuletniej Niepublicznej Policealnej Szkoły MAKE UP STAR można przystąpić również do egzaminu na mistrza, bez konieczności wcześniejszego uzyskania tytułu czeladnika. Warunkiem jest dwuletni okres wykonywania zawodu.


Rabaty na szkolenia
Możecie uczestniczyć we wszystkich warsztatach, organizowanych w MAKE UP STAR, z 20% rabatem.


Wyjątkowa lokalizacja
MAKE UP STAR ma swoją siedzibę w wyjątkowej dzielnicy, którą pokochali artyści. Urok Pragi Północ dostrzegł m.in. Business Insider, który w 2017 uplasował ją na czwartym miejscu w rankingu najlepszych dzielnic Europy. Rok później The Independent uznał Pragę za jedną z dziesięciu najfajniejszych dzielnic w Europie!


Przyjazne otoczenie
Szkoła mieści się w budynku Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Do Waszej dyspozycji jest bistro czynne 7 dni w tygodniu, liczne automaty z kawą i przekąskami, bankomat sieci Euronet, basen i siłownia, punkt ksero. Naprzeciwko szkoły znajduję się sklep spożywczy czynny 7 dni w tygodniu. 


Dogodne parkowanie
Teren wokół szkoły nie jest objęty strefą płatnego parkowania, nie płacicie więc za postój. Można skorzystać również z parkingu Wyższej Szkoły Menedżerskiej w cenie 3 do 5 zł za dzień.


Noclegi
Istnieje możliwość skorzystania z noclegów w Akademiku Wyższej Szkoły Menedżerskiej, w bardzo atrakcyjnej cenie. Akademik mieści się w tym samym kompleksie budynków, w którym swoją siedzibę ma szkoła MAKE UP STAR. kontakt: Pani Irmina Fijałkowska - tel. 22 590-08-77, e-mail: akademik@wsm.warszawa.pl
Czytaj więcej...


Komfortowe warunki nauki i relaksu
Do dyspozycji Naszych Uczniów i Kursantów jest pokój socjalny, automat z kawą, ciepłymi i zimnymi napojami oraz słodyczami. Kanapy i mięciutkie poduszki z logo MAKE UP STAR czekają na Was. W okresie pandemii, ze względu na zaostrzone warunki sanitarne, pokój socjalny jest obecnie zamknięty. Na kanapach można zajmować co drugie miejsce siedzące, a poduszki musiały zostać schowane w magazynie. 


W szkole MAKE UP STAR dbamy o środowisko (w okresie pandemii pracujemy zgodnie z zaostrzonymi wytycznymi sanitarnymi)
W trosce o naszą planetę, wdrażamy ekologiczne rozwiązania. Zrezygnowaliśmy z plastikowych kubeczków na wodę, na rzecz szklanek. A tradycyjne patyczki higieniczne ustąpiły miejsca bambusowym, które są w pełni biodegradowalne. Plastikowe dozowniki na mydło, zostały zastąpione szklanymi. W szkole pojawiła się również suszarka do rąk, wyposażona w filtr HEPA oraz sterylizujące lampy UV, która zastąpiła duże ilości tradycyjnych, papierowych ręczników. To początek zmian na lepsze.


Dostęp do grupy „Sesje w MAKE UP STAR"
Niewątpliwym atutem szkoły MAKE UP STAR są liczne, cyklicznie organizowane sesje zdjęciowe. Z myślą o osobach biorących udział w sesjach, stworzyliśmy grupę na Facebooku, w której nasi fotografowie udzielają cennych wskazówek przed sesjami.


Dostęp do grupy „Modelki na pokazy i sesje w MAKE UP STAR"
W trakcie nauki zapewniamy dostęp do grupy, na Facebooku, która jest pomocna w znalezieniu modelki m.in. na sesje zdjęciowe w MAKE UP STAR. Uczennice zainteresowane wzięciem udziału w sesji lub w pokazie, w charakterze modelki, mogą poprzez grupę zgłosić się do udziału w interesującym je wydarzeniu. Czytaj więcej...


Dbamy o naszych absolwentów
Absolwenci MAKE UP STAR nawet po zakończeniu nauki wciąż mogą brać udział w sesjach zdjęciowych, a także korzystać ze szkoleń produktowych Inglot, programu „Ucz się do woli" Czytaj więcej..., zniżek na kosmetyki oraz na warsztaty w MAKE UP STAR.


Sekretariat czynny 7 dni w tygodniu
Przez cały tydzień jesteśmy do Waszej dyspozycji. Możecie dzwonić, pisać maile lub osobiście załatwić wszelkie sprawy. Dodatkowo, każdy uczeń szkoły rocznej i dwuletniej ma dostęp do aplikacji e-Dziennik. Czytaj więcej...


Darmowe WI-FI
W całej szkole bez ograniczeń.


Bezpłatnie zaświadczenia 
Szkoła wydaje bezpłatnie zaświadczenia do ZUS, KRUS, WKU, MOPS - potwierdzające aktualny status słuchacza. Na podstawie wydanych zaświadczeń nasi uczniowie mogą ubiegać się o świadczenia pieniężne, renty rodzinne, rożnego rodzaju zasiłki.


Refundacja kosztów nauki
Zapytajcie w dziale szkoleń Urzędu Pracy o możliwość refundacji nauki w Szkole MAKE UP STAR.


Szkoła przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych


Wysoka jakość zajęć
W trosce o jak najwyższy standard, analizujemy Wasze informacje zawarte w anonimowych ankietach satysfakcji.


  • Zawodowy kurs wizażu

  • Profesjonalne warsztaty makijażu

  • Wizaż, charakteryzacja, stylizacja – szkoła dwuletnia

  • Wizaż i stylizacja – szkoła roczna

  • Wizaż i charakteryzacja – szkoła roczna

  • Wizaż – szkoła roczna

Kursy na uczelni:

zawodowy kurs wizażu – tryb dzienny i weekendowy
wizażu dla zaawansowanych z Katyą Khmelovą
warsztaty z makijażu ślubnego
warsztaty z makijażu kobiety dojrzałej
warsztaty jak się malować
podstawowy kurs charakteryzacji
kolorowy makijaż w technikach wschodnich - warsztaty z Katyą Khmelovą
charakteryzacji filmowej z Ewą Kowalewską

Zawody na uczelni:

Plastyk – specjalność: Techniki scenograficzne – specjalizacja charakteryzacja i wizaż
Wizaż
Wizażysta / stylista

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Pierwszy polski serial na Netflix z charakteryzacją Ewy Kowalewskiej!

30 listopada odbyła się premiera "1983" - pierwszego polskiego serialu na platformie Netflix, do którego charakteryzację wykonała instruktorka Szkoły Wizażu i Charakteryzacji MAKE UP STAR Ewa Kowalewska.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie