Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Policealna Szkoła Morska w Szczecinie

Policealna Szkoła Morska w Szczecinie

Rok założenia: 2004

Policealna  Szkoła Morska w Szczecinie rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Kształcenie przyszłych oficerów to właśnie nasza oferta skierowana do wszystkich absolwentów szkół średnich.

Naszą załogę stanowią nauczyciele z bogatym doświadczeniem dydaktycznym popartym praktyką pracy na morzu. Prowadzimy zajęcia wyłącznie z przedmiotów zawodowych, w oparciu o własną bazę dydaktyczną oraz w nowoczesnych laboratoriach i symulatorach Politechniki Morskiej w Szczecinie, z którą szkoła ściśle  współpracuje. Panująca w szkole przyjazna i kameralna atmosfera pozwala na poznawanie tajników przyszłego zawodu – oficera nawigatora oraz oficera mechanika lub oficera elektroautomatyka.

Nasza szkoła jako Morska Jednostka Edukacyjna posiada Certyfikat Uznania wydany przez Ministra właściwego ds. gospodarki morskiej oraz Certyfikat Zatwierdzenia Systemu Zarządzania Jakością wg. normy ISO 9001:2015, wydany przez LRQA Limited w zakresie prowadzenia przez szkołę kursów i szkoleń objętych postanowieniami Konwencji STCW. Oznacza to, że posiadamy pełną akredytację do prowadzenia szkoleń kwalifikacyjnych na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym w żegludze międzynarodowej i na poziomie operacyjnym w dziale  mechanicznym w żegludze międzynarodowej. Dzięki temu nasi absolwencji mogą ubiegać się o wydanie dyplomów oficerskich - oficera wachtowego (nawigatora), oficera mechanika wachtowego (mechanika) i już niedługo oficera elektroautomatyka. Uzyskane dyplomy uznawane są na całym świecie i umożliwiają podjęcie dobrze płatnej pracy na stanowiskach oficerskich na morskich statkach handlowych u armatorów polskich jak i zagranicznych.

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w żegludze śródlądowej jak i na lądzie, jako specjaliści w firmach związanych z szeroko rozumianą branżą morską. Zarządzanie flotą czy kadrami morskimi, szkolenia dla załóg pływających i nie tylko, usłygi serwisowe maszyn i urządzeń okrętowych, budowa i remonty statków, produkcja i sprzedaż komponentów morskich, elektrownie wiatrowe na morzu i lądzie - to tylko nieliczne sfery działalności, w których mogą znaleźć zatrudnienie nasi absolwenci.

REKRUTACJA


Policealna Szkoła Morska w Szczecinie kieruje swoją ofertę do absolwentów szkół średnich, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wystarczy, że posiadasz świadectwo ukończenia liceum lub technikum i chcesz zdobyć jeden z trzech oferowanych przez nas zawodów z branży morskiej.

Chcesz zdobyć zawód pozwalający na podjęcie pracy na stanowiskach oficerskich? Chcesz pracować i podróżować równocześnie? Chcesz dobrze zarabiać?

W naszej ofercie edukacyjnej znajdziesz...

OFICER NAWIGATOR

Nawigator, a właściwie Oficer Wachtowy - to osoba odpowiedzialna przede wszystkim za bezpieczne prowadzenie statku. Oprócz prowadzenia zwykłej nawigacji odpowiada również za łączność radiową z innymi statkami oraz ośrodkami lądowymi. Dba również o pasażerów oraz przewożony ładunek, a w sytuacjach tego wymagających prowadzi akcje ratownicze oraz zwalczania pożarów na statku.

Ścieżka kariery rozpoczyna się od stanowiska trzeciego lub drugiego oficera, późniejszy awans na stanowisko pierwszego oficera aż po najwyższe stanowisko kapitana.

OFICER MECHANIK

Mechanik, a właściwie Oficer Mechanik Wachtowy - to osoba odpowiedzialna przede wszystkim za napęd statku oraz obsługę wszystkich systemów z nim powiązanych. Zajmuje się bieżącą obsługą maszyn i urządzeń okrętowych oraz ich diagnostyką, a w razie potrzeby również naprawami. Bez oficera mechanika nie byłoby możliwe wprawienia statku w ruch.

Ścieżka kariery rozpoczyna się od stanowiska czwartego lub trzeciego oficera, późniejszy awans na drugiego oficera aż po najwyższe stanowisko starszego oficera mechanika.

OFICER ELEKTROAUTOMATYK

Elektroautomatyk, a właściwie Oficer Elektroautomatyk Okrętowy - to specjalista od systemów elektroenergetycznych oraz automatyki okrętowej. Współczesny statek to równocześnie pływająca elektrownia, więc jest to zawód szczególnie poszukiwany.

Samodzielnie wytwarzany prąd służy do zasilania licznych urządzeń oraz systemów, nad których funkcjonowaniem czuwa właśnie oficer elektroautomatyk. Coraz częściej budowane statki o napędzie elektrycznym są nie lada wyzwaniem i dlatego specjalność  ta ma przed sobą przyszłość

Nabór.... na 2024 rozpoczął się!

Warunkiem rozpatrzenia wniosku o przyjęcie kandydata do PSM jest złożenie kompletu dokumentów wraz z załącznikami.

więcej...

Zawody na uczelni:

oficer elektroautomatyk
oficer mechanik
oficer nawigator

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane