Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Policealna Szkoła Morska w Szczecinie

Policealna Szkoła Morska w Szczecinie

Rok zalozenia: 2004

Policealna Szkoła Morska w Szczecinie umożliwia młodzieży uzyskanie w krótkim czasie (około trzech lat), dyplomów oficerskich i zawodu umożliwiającego pracę na statkach na całym świecie. Jest przeznaczona dla osób, które ukończyły liceum lub technikum (z maturą lub bez). Przygotowuje do pracy w dziale pokładowym i maszynowym na statkach morskich, przygotowuje do egzaminu na dyplom oficera wachtowego, otwiera drogę do dalszych awansów.

Policealna Szkoła Morska działa w oparciu o kadrę dydaktyczną, infrastrukturę oraz symulatory Akademii Morskiej w Szczecinie. Wszystko zgodnie z międzynarodowymi standardami International Maritime Organisation oraz konwencji STCW. Posiadamy również certyfikat ISO 9001:2008. Uczniowie PSM posiadają prawo korzystania z zajęć prowadzonych przez Akademicki Związek Sportowy, np. korzystania z basenu Akademii, brania udziału w zajęciach wioślarskich, czy żeglarskich. Ponadto uczniowie mogą otrzymać zakwaterowanie w akademikach.

Absolwent Policealnej Szkoły Morskiej posiada pełne uprawnienia do ubiegania się o dyplom oficera wachtowego marynarki handlowej po zdaniu egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną Urzędu Morskiego, który pozwala na zatrudnienie na tym stanowisku na statkach morskich na całym świecie.

W porozumieniu z armatorami polskimi lub zagranicznymi Policealna Szkoła Morska prowadzi nabór do tzw. klas armatorskich. Umowa przewiduje płacenie czesnego oraz stypendium szkolnego przez armatora, który, biorąc pod swoje skrzydła daną osobę, zapewnia praktyki oraz pracę po ukończeniu szkoły. Szkoła pomaga w załatwieniu płatnej praktyki również pozostałym uczniom.

Dyrektorem szkoły jest mgr inż. kpt. ż. w. Tomasz Pluta a wicedyrektorem mgr  inż. Grzegorz Banachowicz. Wszelkie pytania prosimy kierować do naszego sekretariatu pod numerem +48 91 4809 474


Spis kierunków:

Nauka na obu kierunkach w trybie dziennym 3-letnim
  • TECHNIK NAWIGATOR MORSKI
  • TECHNIK MECHANIK OKRĘTOWY
    klasa armatorska! bez opłaty czesnego
  • Oficer Elektroautomatyk
    kierunek oparty o program nauczania mechanika okrętowego uzupełniony przez dodatkowy semestr kursu. Klasa armatorskaPolicealna Szkoła Morska w Szczecinie


Wały Chrobrego 1-2
70-500 Szczecin

sekretariat:
Starzyńskiego 9, pok. 108
70-506 Szczecin

psm@am.szczecin.pl
www.szkolamorska.pl

Kierunki wykładane na uczelni

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie