Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie

Rok założenia: 2004

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie jest jedną z najmłodszych uczelni zawodowych w Polsce. Została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 r.

Uczelnia dysponuje zabytkowym budynkiem o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych oraz dwoma obiektami wzniesionymi w latach 70. XX w. Studenci mogą korzystać z sal dydaktycznych, laboratoriów komputerowych, biblioteki, sklepiku, punktu ksero i baru.


Kierunki studiów i specjalności

Zasady rekrutacji dla wszystkich kierunków

STUDIA MAGISTERSKIE 

PEDAGOGIKA

Studia II stopnia na kierunku Pedagogika umożliwiają przygotowanie zawodowe na poziomie magisterskim. Ogólnym celem kształcenia jest uzyskanie przez studentów wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z zakresu rozumienia i rozwiązywania problemów społeczno-wychowawczych, a także przygotowanie do podjęcia pracy w zakresie opieki i terapii dzieci, młodzieży czy osób dorosłych. Studenci zostaną wyposażeni w wiedzę z zakresu pedagogiki, innych dyscyplin i subdyscyplin z nią powiązanych, koncepcji człowieka oraz jego rozwoju i funkcjonowania w strukturach społecznych, uwzględniając zasady i normy etyczne, a także proces samokształcenia. Słuchacze będą kształtować umiejętności obserwacji, analizy i interpretacji zjawisk społecznych.

Absolwent kierunku Pedagogika II stopnia będzie miał kwalifikacje do pracy z dziećmi i/lub młodzieżą oraz dorosłymi. Będzie też wiedział, jak ustosunkować się do kwestii opieki, rozwoju i wychowania. Uzyska przygotowywanie do pracy w placówkach i instytucjach opiekuńczo-wychowawczych, terapeutycznych.

Znaczący udział w realizowanym programie studiów mają zajęcia o charakterze praktycznym i praktyki zawodowe, które przygotowują studentów do aktywności profesjonalnej, także z zakresu swojej specjalności.

Specjalności:

  • Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  • Terapia pedagogiczna z elementami socjoterapii
STUDIA INŻYNIERSKIE 

AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Absolwent tego kierunku posiada wiedzę w zakresie konstrukcji i eksploatacji cyfrowych urządzeń automatyki i cyfrowych systemów sterowania obiektami i procesami, projektowania i wykorzystywania oprogramowania wspierającego zarządzanie procesami wytwarzania.

Specjalności:

  • Automatyzacja i utrzymanie ruchu – studia dualne
  • Robotyka i mechatronika

METALURGIA

Absolwent kierunku jest przygotowany do podejmowania działalności inżynierskiej i gospodarczej związanej z projektowaniem technologii, przetwarzaniem, doborem i użytkowaniem materiałów konstrukcyjnych zarówno metalicznych jak i z tworzyw sztucznych i ceramiki. Jest specjalistą w dziedzinie doboru technologii wytwarzania  gotowych wyrobów do potrzeb różnych gałęzi przemysłu.

Specjalności:

  • Inżynieria produkcji i zarządzanie
  • Zaawansowane technologie wytwarzania – studia dualne
STUDIA LICENCJACKIE

PIELĘGNIARSTWO  

Cykl nauczania: 3 lata,  studia stacjonarne

PIELĘGNIARSTWO, to jeden z najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych zawodów. To służba wymagająca odwagi, pogody ducha i zrozumienia drugiego człowieka.

Studia pielęgniarskie pozwalają nauczyć się istoty zawodu – niesienia pomocy, pielęgnacji, asystowania w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów oraz prowadzenia edukacji w zakresie profilaktyki.

Studenci kierunku pielęgniarstwo będą odbywać ćwiczenia w specjalistycznych pracowniach na terenie uczelni oraz uczyć się zawodu podczas praktyk w szpitalach i placówkach opieki w regionie. Na każdym etapie nauki wspierani będą przez specjalistyczną kadrę i profesjonalny personel.

Absolwent kierunku PIELĘGNIARSTWO zdobywa wyższe wykształcenie i tytuł licencjata pielęgniarstwa, posiada kwalifikacje dostosowane do potrzeb rynku pracy w kraju, a także za granicą. Przygotowany jest do samodzielnego wykonywania zawodu pielęgniarki/pielęgniarza, do pracy z pacjentem, rodziną, jak również do świadczenia usług pielęgniarskich w domu chorego, szpitalu, hospicjum.

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Finanse i rachunkowość to studia, których celem jest wyposażenie studentów w wiedzę i umiejętności z zakresu  funkcjonowania szeroko rozumianych instytucji finansowych oraz banków, a także analizy zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. W procesie kształcenia wykorzystywane będą nowoczesne formy aktywizacji naukowej, projekty, prezentacje multimedialne, laboratoria  oraz systemy informatyczne.

Specjalność

  • Rachunkowość i podatki
  • Zarządzanie finansami

NOWE MEDIA

Kierunek dla tych, którzy są otwarci na niekonwencjonalne studia, i dla tych, którzy nie pragną tylko siedzieć i notować, lecz chcą fotografować, projektować, filmować, spotykać się z ludźmi, czy to w realnym, czy w wirtualnym świecie. Kierunek odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy, poszukującego absolwentów posiadających umiejętności związane z szeroko pojętymi mediami.

Studia wyposażą w wiedzę na temat: problematyki nowych mediów, metod badań medioznawczych, psychologii komunikacji społecznej, fotografii, najnowszych trendów w sieci, współczesnych gatunków dziennikarstwa internetowego, prasowego, telewizyjnego i radiowego, reklamy, gier komputerowych, grafiki komputerowej itd.

Kierunek jest prowadzony w profilu praktycznym, co oznacza jeden semestr samych praktyk, mnóstwo zajęć w terenie, warsztatów, wycieczek dydaktycznych.

Absolwent kierunku Nowe Media będzie przygotowany do wykonywania zawodu związanego z szeroko pojętą dziedziną nowych mediów.  Perspektywy zatrudnienia: media publiczne i prywatne; redakcje dziennikarstwa prasowego, radiowego, telewizyjnego, internetowe: portale internetowe, newsroomy; agencje researcherskie; agencje Public Relations, agencje reklamowe, instytucje kulturalne i artystyczne; działy marketingu i promocji; działy kontaktów z mediami itp.

Specjalności:

  • Multimedia i projektowanie graficzne
  • Public Relations, Social Media i reklama

PEDAGOGIKA

Studia na kierunku Pedagogika są podstawą do zdobycia przygotowania zawodowego na poziomie licencjackim. W toku kształcenia studenci wyposażeni zostają w podstawową wiedzą ogólno-pedagogiczną, psychologiczną i socjologiczną, w wyniku czego powinni nabyć umiejętność samodzielnego wykonywania podstawowych analiz i badań niezbędnych w działalności opiekuńczej, oświatowej i społecznej oraz dostrzegania i samodzielnego rozwiązywania teoretycznych, a także  praktycznych problemów z zakresu swojej specjalności.

Wiedza przekazywana w trakcie studiów umożliwi studentom nabycie kompetencji w zakresie: dydaktycznym, wychowawczym, społecznym, kreatywnym, prakseologicznym, komunikacyjnym i informacyjno-medialnym. Pozwoli też rozwinąć umiejętność refleksyjnego spojrzenia na własną rolę zawodową, działalność prospołeczną  i samodoskonalenie.

Absolwent kierunku pedagogika powinien dysponować rzetelnym przygotowaniem o charakterze interdyscyplinarnym, zorientowanym na konkretną specjalność pedagogiczną, umożliwiającym szybkie wdrożenie się do samodzielnej pracy. Otrzymując tytuł zawodowy licencjata, powinien być przygotowany do podjęcia pracy w instytucjach oświatowych, opiekuńczych, samorządowych, socjalnych, zdrowotnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz mieć możliwość kontynuacji kształcenia w ramach studiów magisterskich (II stopnia).

W toku kształcenia studenci oceniani są na podstawie egzaminów ustnych, pisemnych, testów, kolokwiów oraz pisemnych prac semestralnych. Skala stosowanych ocen jest zgodna z przyjętą w uczelnianym Regulaminie Studiów

Specjalności:

  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią zajęciową
  • Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią

Kierunki wykładane na uczelni:

automatyka i robotyka Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
finanse i rachunkowość Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
metalurgia Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
nowe media I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
pedagogika Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny   |   Magister Stacjonarny Niestacjonarny
pielęgniarstwo Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane