Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie

Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie

Rok założenia: 1999 | Rektor: dr Janusz Poła, prof. ANS

przejdź do spisu treści

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie oferuje studia stacjonarne, niestacjonarne i podyplomowe oraz kursy. Studia stacjonarne są bezpłatne. Studia kończy się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera w zakresie stosownej specjalności. Zdobyte kwalifikacje i dyplom uprawniają do wykonywania wyuczonego zawodu oraz umożliwiają kontynuację nauki na uzupełniających studiach magisterskich. Wysoki poziom nauczania i pewność dobrej inwestycji zapewniają porozumienia podpisane pomiędzy nasza Uczelnią, a uczelniami poznańskimi: Politechniką, Uniwersytetem Rolniczym, Akademią Muzyczną, Akademią Wychowania Fizycznego, Uniwersytetem im. A. Mickiewicza i Uniwersytetem Ekonomicznym.

Władze Uczelni

JM Rektor prof. dr hab. Maciej Pietrzak
Prorektor ds. studiów i spraw studenckich - dr Dorota Sipińska, doc.
Prorektor ds. nauki i rozwoju – prof. dr hab. Aleksander Mikołajczak
Kanclerz – dr Janusz Poła, doc. 



Kierunki i specjalności w PWSZ  im. J. A. Komeńskiego w Lesznie 


Studia licencjackie


administracja

Specjalności:

  • Administracja Publiczna

Nikogo nie trzeba przekonywać, że praca w administracji publicznej daje satysfakcję wypływającą z działań kierowanych do ogółu społeczeństwa. Jest ona także gwarancją stabilności zatrudnienia, co w dzisiejszych czasach stanowi istotny czynnik decydujący o wyborze ścieżki zawodowej. Wybierając tę specjalność student będzie miał możliwość zapoznać się z zasadami funkcjonowania administracji rządowej i samorządowej, a także z działaniami instytucji publicznych na poziomie europejskim, w czym pomocna okaże się znajomość prawa międzynarodowego oraz protokołu dyplomatycznego.

  • International Business Administration

Program specjalności przygotowany w całości  w języku obcym to innowacja edukacyjna wprowadzona w Instytucie Gospodarki i Zarządzania Przestrzenią. Jest to elitarna, pilotażowa specjalność wymagająca bardzo dobrej znajomości języka, przede wszystkim w zakresie słownictwa. Perfekcyjna znajomość zasad gramatyki jest mniej istotna z punktu widzenia działalności w środowisku międzynarodowym, dlatego zdecydowanie większy nacisk położony jest na umiejętności komunikacji czy rozumienia i interpretacji tekstów związanych z kierunkiem studiów. Realizowane w ramach specjalności moduły pozwolą na zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych niezbędnych do administrowania zarówno sektorem publicznym, jak i biznesem w wymiarze międzynarodowym.

bezpieczeństwo narodowe

specjalności

  • Bezpieczeństwo publiczne

program studiów będzie realizowany na podstawie umowy z Komendą Główną Policji, dzięki czemu studenci zrealizują część podstawowego szkolenia zawodowego, co w ciągu roku od ukończenia studiów pozwoli im na odbycie skróconego kursu podstawowego w przypadku wstąpienia do służby w policji,

  • Zarządzanie kryzysowe

absolwent będzie przygotowany do zapobiegania sytuacjom kryzysowym, przejmowania nad nimi kontroli, reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych oraz usuwania ich skutków, a także odtwarzania zasobów i infrastruktury krytycznej,

  • Bezpieczeństwo militarne

absolwent będzie posiadał gruntowna wiedzę w zakresie aktualnych problemów bezpieczeństwa militarnego, funkcjonowania i zarządzania instytucjami odpowiedzialnymi za jego gwarancję, a także umiejętności dowodzenia zespołami ludzkimi w tych instytucjach.

Absolwent kierunku studiów I-go stopnia bezpieczeństwo narodowe będzie miał możliwość kontynuowania kształcenia na studiach II-go stopnia, realizowanych w wiodących Uczelniach uniwersyteckich w kraju oraz w Akademii Obrony Narodowej.

ekonomia

specjalności

  • Finanse i rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw

W ramach gospodarki finansowej małych i średnich przedsiębiorstw przekazywana jest wiedza i kształtowane są umiejętności m. in. w zakresie: gospodarowania finansami małych i średnich przedsiębiorstw, rachunkowości finansowej realizowanej za pomocą wybranego programu komputerowego oraz rachunkowości zarządczej, budowy i zarządzania projektami gospodarczymi powiązanymi z funduszami europejskimi i finansowanymi środkami Unii Europejskiej,

  • Ekonomika sektora publicznego

W ramach ekonomiki sektora publicznego przekazywana jest wiedza i kształtowane są umiejętności m. in. z zakresu nowoczesnego zarządzania jednostkami administracji państwowej i samorządowej, czyli to wszystko, co składa się na działania współczesnego menedżera sektora publicznego,

  • Ekonomia menedżerska

Specjalność ta powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnej gospodarki, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw na profesjonalne kadry zdolne do podejmowania optymalnych decyzji ekonomicznych. Ekonomia menedżerska daje możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej dla osób na stanowiskach kierowniczych szczebla strategicznego i operacyjnego.

W ramach kierunku ekonomia, na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, w wymiarze 6-semestralnym, oferowana jest wszechstronna wiedza ekonomiczna oraz kształtowane są umiejętności dające trwałe podstawy do skutecznego wykonywania zawodu ekonomisty w warunkach konkurencyjnej gospodarki europejskiej.

pedagogika

specjalności

  • Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną,
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną,
  • Pedagogika dorosłych i animacja kultury.
pielęgniarstwo

opis kierunku

Studia na tym kierunku przygotowują do wykonywania zawodu pielęgniarki. Absolwent/ka jest przygotowany/a do sprawowania całościowej i zindywidualizowanej opieki pielęgniarskiej nad osobami zdrowymi, chorymi, niepełnosprawnymi i umierającymi, a w szczególności do udzielania świadczeń zdrowotnych: pielęgnacyjnych, zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych oraz z zakresu promocji zdrowia.

Kształtowanie umiejętności praktycznych w warunkach naturalnych (szpital, środowisko domowe i.in.). jest poprzedzone kształtowaniem tych umiejętności w warunkach symulowanych tj. w pracowniach umiejętności pielęgniarskich. Większość zajęć praktycznych i praktyk zawodowych odbywa się na bazie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie i Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

turystyka i rekreacja

specjalności

  • Hotelarstwo i gastronomia

Celem specjalności jest kształcenie profesjonalnych kadr dla szeroko pojętego przemysłu hotelarskiego. Studenci są przygotowywani do pracy na stanowiskach operacyjnych i kierowniczych w przedsiębiorstwach świadczących usługi hotelarskie, gastronomiczne oraz w innych podmiotach obsługi ruchu turystycznego, w tym także do podejmowania własnej działalności gospodarczej,

  • Turystyka międzynarodowa

Aabsolwent zostanie wyposażony m.in. w znajomość: międzynarodowych stosunków gospodarczych, podstaw prawa międzynarodowego a także międzynarodowego rynku usług turystycznych. Nabędzie także kompetencje miękkie z zakresu negocjacji międzynarodowych i savoir vivre.

Kierunek Turystyka i rekreacja to studia pierwszego stopnia i trwają 3 lata (6 semestrów). Studia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata w zakresie turystyki i rekreacji. Program nauczania na kierunku nawiązuje do najnowszych trendów w naukach o turystyce i rekreacji, zapewniając realizację nowoczesnego, bogatego w treści merytoryczne i odniesienia praktyczne procesu dydaktycznego.

wychowanie fizyczne

specjalności

  • Menager sportu lokalnego i rekreacji ruchowej
  • Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna
  • NOWOŚĆ - Organizacja imprez turystyczno-rekreacyjnych
filologia

specjalności

  • Język angielski - studia stacjonarne 
    • specjalizacja:  nauczycielska
    • specjalizacja: filolog w biznesie 
  • Język angielski - studia stacjonarne w formule dla pracujących
    • specjalizacja: język angielski w biznesie

Warunkiem podjęcia studiów jest znajomość języka angielskiego na poziomie A2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Język hiszpański - studia stacjonarne

  • specjalizacja: kulturowo  - tłumaczeniowa
  • hispanista w obsłudze turystyczno - hotelowej

Język hiszpański - studia stacjonarne w formule dla pracujących

możliwa oferta  specjalizacji jak wyżej w zależności o liczby kandydatów


Studia inżynierskie


budownictwo

specjalności

  • budownictwo energooszczędne
  • organizacja i zarządzanie procesem budowlanym

Kierunek studiów Budownictwo w PWSZ w Lesznie ma spełniać krajowe i międzynarodowe kryteria akredytacji, a europejski system transferu punktów (ECTS) ma umożliwiać kontynuację nauki na uczelniach poza granicami kraju m. in. w ramach programu Erasmus. Studia będą się odbywać w trybie stacjonarnym, na poziomie inżynierskim, trwać będą 3,5 roku (7 semestrów).

Cechą charakterystyczną studiów na kierunku Budownictwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie jest system dualny kształcenia inżynierów. W systemie dualnym student od trzeciego semestru ma naprzemiennie tydzień zajęć na Uczelni i tydzień praktyki zawodowej. Studia powiązane są więc bezpośrednio z praktyką inżynierską odbywaną pod kierunkiem uczelnianego opiekuna praktyk w przedsiębiorstwach budowlanych lub w firmach związanych z branżą budowlaną.

elektrotechnika

specjalności:

  • Odnawialne Źródła Energii

Celem kształcenia na specjalności jest nabycie wiedzy inżynierskiej z zakresu projektowania, wykonawstwa i eksploatacji systemów i instalacji elektroenergetycznych wykorzystujących odnawialne źródła energii.

  • Elektromechatronika

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności z zakresu elektrotechniki, mechaniki, mechatroniki, budowy i eksploatacji maszyn, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki oraz sterowania.

  • Systemy Automatyki i Robotyki

W trakcie nauki, studenci zdobywają wiedzę niezbędną przy projektowaniu, uruchamianiu i eksploatacji systemów automatyki przemysłowej, robotyki i mechatroniki, specjalistycznych urządzeń mikroprocesorowych, systemów pomiarowo-kontrolnych i diagnostycznych. Po uzyskaniu zgody MNiSW na kierunek Mechatronika specjalność będzie realizowana na kierunku Mechatronika.

  • Instalacje Elektryczne

Celem kształcenia na tej specjalności jest nabycie wiedzy inżynierskiej w zakresie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji instalacji elektrycznych, stosowanych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz usługowym, spełniającym współczesne wymagania budownictwa energooszczędnego, zasilanego energią elektryczną wytwarzaną w źródłach wykorzystujących odnawialne źródła energii, takich jak: elektrownie fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe, elektrownie biomasowe i biogazowe oraz małe elektrownie wodne.

logistyka

specjalności

  • logistyka produkcji,
  • logistyka handlu i usług.

Studia na kierunku Logistyka to stacjonarne studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym. Trwają 7 semestrów i kończą się nadaniem tytułu zawodowego inżyniera.

informatyka

specjalności

  • Aplikacje Internetowe i Mobilne

Jest ukierunkowana na projektowanie i wykonywanie zaawansowanych aplikacji internetowych, ze szczególnym uwzględnieniem programowania urządzeń mobilnych.

  • Grafika i Gry Komputerowe

Absolwent nabywa w trakcie studiów inżynierskich na specjalności gruntowną wiedzę w zakresie zaawansowanej grafiki komputerowej i wizualizacji oraz programowania gier komputerowych.

  • Informatyka w Zarządzaniu

Obejmuje zagadnienia związane z wdrażaniem i obsługą systemów informatycznych w przedsiębiorstwach, zarządzaniem projektami o charakterze informatycznym i nie tylko oraz projektowaniem, implementacją i wdrażaniem aplikacji biznesowych.

mechanika i budowa maszyn

specjalność

  • mechatronika w diagnostyce i eksploatacji maszyn

Absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn uzyskuje kwalifikacje o szerokim profilu zawodowym w zakresie mechaniki, ze szczególnym naciskiem na problematykę wytrzymałości materiałów, techniki wytwarzania, diagnostyki maszyn i samochodów, zastosowań informatyki w praktyce projektowej i przemysłowej, a także zarządzania bezpieczeństwem w zakładach przemysłowych i usługowych.

mechatronika

specjalności

  • Systemy Automatyki i Robotyki
  • Elektromechanika i Mechatronika Samochodowa
  • Nowoczesne Konstrukcje i Technologie w Mechatronice

Studia magisterskie


pedagogika

specjalności

  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną,
  • Pedagogika resocjalizacyjna z kryminalistyką,
  • Doradztwo zawodowe i personalne.

Studia II stopnia trwają cztery semestry (dwa lata). Studia stacjonarne (dzienne) prowadzone są także w trybie dla osób pracujących. Studia te są bezpłatne.

 

wychowanie fizyczne

specjalności

  • Aktywność fizyczna osób starszych
  • Menager turystyki i rekreacji
  • Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych

Studia II stopnia trwają cztery semestry (dwa lata). Zarówno studia I jak i II stopnia prowadzone są w trybie stacjonarnym (dziennym) - bezpłatnym.

przejdź do spisu treści

Leszczyński Model Studiów Dualnych


Studia dualne realizowane w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie według tak zwanego „Leszczyńskiego modelu studiów dualnych” to bezpłatne studia stacjonarne, sześciosemestralne licencjackie lub siedmiosemestralne inżynierskie. Charakteryzuje je naprzemienny system studiowania – jeden tydzień student uczestniczy w zajęciach dydaktycznych na uczelni, drugi tydzień pracuje w wybranym zakładzie pracy.

Praktyka w zakładzie pracy rozpoczyna się od trzeciego semestru studiów i w zależności od kierunku studiów trwa łącznie do 40 tygodni w roku. Ponadto student:

  • studiów licencjackich w swoim zakładzie pracy zobowiązany jest przepracować po drugim roku studiów jeden miesiąc w okresie przerwy wakacyjnej;
  • studiów inżynierskich w swoim zakładzie pracy zobowiązany jest przepracować po drugim i trzecim roku studiów po jednym miesiącu w okresie przerwy wakacyjnej.  
Praktyka odbywa się w ramach zatrudnienia na zasadzie umowy o prace w wymiarze 1/2 etatu.

Zadaniem praktyki jest przygotowanie studentów do podjęcia pracy zawodowej. Ma ona charakter obligatoryjnej praktyki zawodowej, polegającej miedzy innymi na obserwacji, różnych stanowisk pracy w przedsiębiorstwie oraz próbnej pracy zespołowej lub samodzielnej. Program praktyki zawodowej dostosowany jest do profilu danego zakładu pracy i jednocześnie powiązany jest z teoretycznym programem studiów dla danego kierunku.

Praktyka zawodowa – realizowana jest w nowoczesnych zakładach pracy regionu leszczyńskiego. Przedsiębiorstwa, które otrzymały akredytacje Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie na udział we wspólnym kształceniu studentów to: 

  • Astromal sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie
  • Auto – Leszno sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie
  • Auto-Mróz Leszno sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie
  • Convert Paper sp. z o.o. sp. k z siedzibą w Czachorowie – Gostyń
  • DOBROWOLSKI sp. z o.o. z siedzibą we Wschowie
  • Elektro – Instalator sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie
  • en-TRUCK Piotr Niemiałkowski z siedzibą w Lesznie
  • Exwind S.C. z siedzibą w Lesznie
  • FKS Okucia Budowlane i Drzwiowe sp. z o.o. z siedzibą w Bronikowie – Śmigiel
  • Frączak sp. z o.o. Mercedes-Benz z siedzibą w m. Leszno – Strzyżewice
  • GUTKOWSKI sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie
  • INOFORGES sp. z o.o. z siedzibą w Rydzynie
  • Jamalex sp. z o.o. z siedzibą w Kłodzie – Rydzyna
  • Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A. z siedzibą w Jarocinie
  • Leszczyńska Fabryka Pomp sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie
  • LOB S.A z siedzibą w Lesznie
  • Maria i Krzysztof Bartkowiak sp. j. z siedzibą w Przybyszewie
  • Media Help Łukasz Berus z siedzibą w Górze
  • Mescomp z siedzibą w Kościanie
  • Metalplast LOB S.A. z siedzibą w Lesznie
  • Netbox Polska sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Czachorowie-Gostyń,
  • Przedsiębiorstwo Budowlane AMBIT sp. z o.o.
  • PWSZ Leszno z siedzibą w Lesznie
  • Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów RAWAG z siedzibą w Rawiczu
  • Skanska S.A. z siedzibą w Lesznie
  • Spinko sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie
  • Stolarstwo Bracia Kowalscy sp. j. z siedzibą w Rawiczu
  • Super Cars sp. j Ciesiółka z siedzibą w Lesznie
  • Szpital powiatowy w Rawiczu sp. z o.o. z siedzibą w Rawiczu
  • ToyoCar J.J. Mikołajczak sp. j. z siedzibą w Lesznie
  • Uniplast z siedzibą w Lesznie
  • ViaCon Polska sp. z o. o z siedzibą w Lesznie
  • VMI Poland sp. z o. o. z siedzibą w Lesznie
  • Werner Kenkel sp. z o.o. z siedzibą w Krzycku Małym
  • WIX – Filtron sp. z o.o. z siedzibą w Gostyniu
  • Wolsztyńska Fabryka Okuć Wolmet sp. z o.o. z siedzibą w Wolsztynie
  • ZPB Kaczmarek sp. z o.o. z siedzibą w Rawiczu 

Aby zostać studentem kierunków dualnych należy przejść standardowy proces rekrutacji na studia stacjonarne, a w przypadku limitu miejsc o kolejności przyjęć decyduje wyższa średnia ocen z pierwszego roku studiów.

Studia dualne stanowią dobre przygotowanie zawodowe akceptowane przez pracodawców. System ten pozwala studentom – wcześniej od swoich rówieśników – utorować własną ścieżkę kariery zawodowej. Absolwenci studiów dualnych wśród pracodawców cieszą się większym uznaniem i zainteresowaniem z uwagi na ich kompetencje i przydatność w danym środowisku pracy.

Więcej informacji uzyskają Państwo w:
Biurze Studiów Dualnych i Karier Zawodowych
(pokój 217A, bk@pwsz.edu.pl; 65-525-01-40)


Studia I stopnia licencjackie


Bezpieczeństwo narodowe

  • przygotowanie do służby w Policji
  • zarządzanie kryzysowe z elementami obronności

Ekonomia

  • finanse i rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw
  • ekonomia menedżerska

Języki obce w komunikacji społecznej*

  • specjalista ds. komunikacji społecznej w przestrzeni globalnej
  • tłumacz w mediach i biznesie

Lingwistyka stosowana*

  • kulturowo-tłumaczeniowa
  • copywriting

Pielęgniarstwo

Wychowanie fizyczne

  • menager sportu lokalnego i rekreacji ruchowej
  • rekreacyjny trening zdrowotny wellness & SPA

Studia I stopnia inżynierskie


Budownictwo

  • organizacja i zarządzanie procesem budowlanym
  • budownictwo energooszczędne

Informatyka

  • informatyzacja przedsiębiorstw
  • aplikacje internetowe i mobilne
  • cyberbezpieczeństwo systemów informatycznych

Logistyka

  • logistyka handlu i usług
  • logistyka produkcji

Mechanika i budowa maszyn

  • komputerowe wspomaganie produkcji
  • eksploatacja i diagnostyka pojazdów samochodowych

Mechatronika

  • nowoczesne konstrukcje i technologie w mechatronice
  • zastosowanie mechatroniki w inżynierii elektrycznej
  • elektromobilność i systemy niekonwencjonalnych źródeł energii

Studia II stopnia magisterskie


Mechatronika

  • nowoczesne konstrukcje i technologie w mechatronice
  • zastosowanie mechatroniki w inżynierii elektrycznej

Pedagogika

  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pedagogiką resocjalizacyjną
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną

Wychowanie fizyczne

  • aktywność fizyczna osób starszych
  • menager turystyki i rekreacji

Studia jednolite magisterskie


Fizjoterapia

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna


Kierunki wykładane na uczelni:

bezpieczeństwo narodowe I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
budownictwo Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
ekonomia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
elektrotechnika Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
europeistyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
filologia angielska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia hiszpańska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia niemiecka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
fizjoterapia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
informatyka Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
logistyka Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
mechanika i budowa maszyn Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
mechatronika Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
pedagogika I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
pielęgniarstwo Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
rolnictwo Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
turystyka i rekreacja I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
wychowanie fizyczne I stopnia Stacjonarny

Główny adres uczelni

  • Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie
    ul. Mickiewicza 5, 64-100 Leszno
  •  
  • Telefon: 65 529 60 60, 65 525 01 12
  • Strona: http://ansleszno.pl

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

MECHATRONIKA

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. A. Komeńskiego w Lesznie uzyskała z początkiem lipca 2018 r. uprawnienia nadane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku MECHATRONIKA od roku akademickiego 2018/2019

czytaj dalej

18 urodziny PWSZ w Lesznie

W dniach 17 i 18 maja Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. A. Komeńskiego w Lesznie obchodzi swoje 18 urodziny oraz organizowany jest Dzień Patrona.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane