Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Manhattan English Academy - Szkoła Angielskiego dla Dorosłych

Manhattan English Academy - Szkoła Angielskiego dla Dorosłych


Stawiamy na profesjonalną kadrę ze zdolnościami motywacyjnymi, potrafiącą nawiązać swoistą relację z Kursantami. Nasi lektorzy wyróżniają się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale także osobowościowymi, są to osoby z charyzmą, zarażające entuzjazmem i pozytywną energią.

Współpracujemy tylko z najlepszymi lektorami, którzy nie tylko ukończyli studia filologiczne, ale mogą również pochwalić się dodatkowymi kwalifikacjami (studia zagraniczne, studia biznesowe, prawnicze, staż lub dłuższy pobyt za granicą), mają ciekawą, otwartą osobowość i kreatywne podejście do nauczania.

Manhattan to szkoła językowa gdzie kursy językowe spełniają światowe standardy, gdzie najlepsze tradycyjne metody łączone są z najnowszymi odkryciami z dziedziny neurobiologii. Od roku 2019 szkoła Manhattan Academy jest częścią międzynarodowej grupy ESL Institute for Effective Learning and Communication.

Jako jedyna szkoła językowa w Polsce
uczymy metodą Brain Friendly English ®.

Jesteśmy także jedynym centrum szkoleniowym tej metody dla szkół językowych w całej Polsce. Metoda ta opiera się na najnowszej wiedzy o mózgu i psychologii uczenia się. 

Na czym polega nauczanie przyjazne mózgowi (BRAIN FRIENDLY ENGLISH®)?

To model nauczania bazujący na naturalnej ciekawości poznawczej każdego człowieka. Nasze mózgi zapamiętują mnóstwo informacji w sposób naturalny, trzeba jednak stworzyć ku temu odpowiednie warunki. Wszystko co nowe, nietypowe, nieprzewidywalne, intrygujące, poruszające, interesujące, angażujące emocje, ale i potrzebne przyciąga naszą uwagę. Z drugiej strony to co banalne, nudne, zwyczajne, typowe, przewidywalne wyłącza nasz mózg. Jadąc autobusem nie zwracamy uwagi na normalnie, przeciętnie wyglądających współpasażerów, ale z pewnością zapamiętamy kobietę z zielonym irokezem na głowie, w różowej kurtce i czerwonych szpilkach. Ta naturalna selekcja to mechanizm chroniący nasze mózgi przed nadmiarem bodźców (tzw. przebodźcowaniem). Z tego wynika, że rzecz musi być dla nas ciekawa, nowa, ale także angażująca emocje i potrzebna, aby nasza struktura mózgowa ją przyswoiła. Te właśnie założenia neurobiologii i neurodydaktyki na bieżąco przekładamy na nasze metody pracy podczas każdej lekcji angielskiego.

Kursy przeznaczone są dla osób dorosłych, które poważnie podchodzą do nauki. Dzięki temu, że liczba osób, jaką możemy przyjąć do szkoły i do grupy jest limitowana (do 5-6 osób maksymalnie w grupie) jakość kursów jest nieporównywalnie lepsza niż w innych szkołach.

Współpracujemy tylko z najlepszymi lektorami, którzy nie tylko ukończyli studia filologiczne, ale mogą również pochwalić się dodatkowymi kwalifikacjami (studia zagraniczne, studia biznesowe, prawnicze), mają ciekawą, otwartą osobowość i kreatywne podejście do nauczania.


OFERTA

Kurrs w grupie

Kurs indywidualny

Kurs weekendowy

Kurs wakacyjny

Kurs firmowy

Kurs w Nowym Jorku

Kurs GMAT

Kurs TOEFL

Interview in English

Kurs dla lektorów

 

Kursy na uczelni:

języka angielskiego

Języki na uczelni:

angielski

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane