Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Kierunek Wschód - Centrum Językowe

Kierunek Wschód - Centrum Językowe


Od 2014 roku Kierunek Wschód to przyjazne miejsce do nauki języków orientalnych i rozwoju zainteresowań związanych z kulturami pozaeuropejskimi. Chcemy pomóc je zrozumieć przez pryzmat tego, co dla tamtejszych mieszkańców jest najbliższe – ich języka.

Czy Polak może nauczyć się języka orientalnego? Rozszyfrować znaki innego alfabetu, wymówić nietypowe dźwięki, zapamiętać obco brzmiące słowa i łączyć je w zdania, a przede wszystkim – pomyśleć w języku odmiennej kultury, spojrzeć oczami człowieka, którego świat tak bardzo różni się od naszego?

Nasza historia zaczyna się wtedy, gdy zapragnęliśmy pojechać tam, gdzie jeszcze nas nie było. Prawda – nie było nas w wielu miejscach, ale „Wschód” najbardziej kusił, bo najmniej o nim wiadomo, bo najbardziej różnił się od znanego nam domu. Kierunek: poza Europę. Im dalej, tym bardziej się dziwiliśmy i mniej rozumieliśmy. Tym więcej chcieliśmy wiedzieć.

Musieliśmy przeczytać trasę wypisaną na autobusie – inaczej nie wiedzielibyśmy, gdzie jedzie. Musieliśmy zapytać o drogę, bo błądzilibyśmy bez celu. Konieczność zamieniła się w potrzebę: angielski, francuski lub rosyjski pozwalał posuwać się do przodu, ale najszerszy uśmiech przynosiło „cześć” w lokalnym języku.

Nasza pasja dojrzewała na Wydziale Orientalistycznym i mniejszych lub większych szkołach Bliskiego, Środkowego i Dalekiego Wschodu. Języki, jak puzzle, składały nam się w głowach. Z każdym puzzlem obraz stawał się większy. Gwar ulicy, tak daleko od kraju, stopniowo zamieniał się w codzienne historie ludzi. Twarze rozmówców przestawały być obce lub pozbawione wyrazu – zaczynaliśmy odczytywać na nich znajome troski i radości.

Chcę poznać język...


arabski


koreański


gruziński


hebrajski


turecki


perski


hindi


japoński


chiński

Uczymy stacjonarnie Warszawie oraz online.

Ofertę dostosowujemy do potrzeb Słuchaczy. Brzmi sztampowo, ale to najlepiej streszcza sposób naszego działania. Naprawdę zrobimy wszystko, żeby Tobie pomóc. Nauka od podstaw, a może na wyższym poziomie? W Warszawie lub online? Odwiedź stronę języka, który Ciebie interesuje (menu „Oferta”) i zobacz, jakie mamy dla Ciebie propozycje.

Jeśli spośród gotowych pozycji oferty nic Tobie nie pasuje lub masz wątpliwości – zadzwoń, napisz lub odwiedź nas. Doradzimy to, co Tobie może się przydać lub Ciebie zainteresować, odradzimy całą resztę.

Lokalizacja

lekcje stacjonarne w Warszawie

naukę w naszej siedzibie przy Waryńskiego 9/42 w Warszawie. Spędzisz miło i produktywnie czas poznając wybrany język. U nas odpoczniesz, napijesz się kawy lub herbaty, będziesz mógł skorzystać z naszej biblioteki. Lekcje stacjonarne to nie tylko nauka, ale też możliwość poczucia klimatu naszej szkoły – miejsca, gdzie spotykają się pasjonaci.

lekcje online

Możesz się z nami uczyć, gdziekolwiek jesteś – wystarczy komputer, dostęp do internetu oraz mikrofon ze słuchawkami. Nauka odbywa się na specjalnej platformie internetowej, do której uczestnicy logują się przez przeglądarkę. Wszystkie lekcje prowadzone są na żywo przez lektora. Wszystkie spotkania są nagrywane, a ich zapis jest udostępniony uczestnikom. W ten sposób można łatwo powtórzyć materiał lub nadrobić zaległości w przypadku nieobecności.

Forma zajęć

grupowe

 • efektywna nauka w kameralnych grupach (4-8 stacjonarnie lub 3-6 online)
 • w cenie wszystkie materiały i atrakcyjne dodatki do nauki (zeszyt do nauki języka i zestaw fiszek)
 • jeden etap trwa 24h (zależnie od długości spotkań to 3 lub 4 miesiące)
 • spotkania najczęściej odbywają się w dni robocze między 16:00 i 21:00 lub w weekendy
 • kursy grupowe ruszają przez cały rok – możesz się zgłosić w dowolnym momencie (wybierz język w Menu „Oferta” u góry i zobacz, jakie są aktualne propozycje)

indywidualnie

 • jeden na jeden z lektorem
 • w cenie wszystkie materiały i atrakcyjne dodatki do nauki (zeszyt do nauki języka i zestaw fiszek)
 • każdy poziom
 • pełna elastyczność w grafiku spotkań, doborze materiałów i tempie nauki
 • zajęcia te sprzedajemy w pakietach 10×60 minut do dowolnego wykorzystania
 • na początek możesz wykupić jedną lekcję, żeby sprawdzić, czy nasza propozycja Ci odpowiada
 • zgłoś się i podaj preferencje terminowe, a my przygotujemy dla Ciebie propozycję (wybierz język w Menu „Oferta” u góry)

w parze

 • idealna propozycja wspólnej nauki dla dwóch znających się osób
 • w cenie wszystkie materiały i atrakcyjne dodatki do nauki (zeszyt do nauki języka i zestaw fiszek)
 • każdy poziom
 • pełna elastyczność w grafiku spotkań, doborze materiałów i tempie nauki
 • zajęcia te sprzedajemy w pakietach 10×60 minut do dowolnego wykorzystania
 • na początek możesz wykupić jedną lekcję, żeby sprawdzić, czy nasza propozycja Ci odpowiada
 • zgłoś się i podaj preferencje terminowe, a my przygotujemy dla Ciebie propozycję 


Kursy na uczelni:

języka koreańskiego
języka japońskiego
języka hindi
języka hebrajskiego
języka gruzińskiego
języka chińskiego
języka arabskiego
języka perskiego
języka tureckiego

Języki na uczelni:

perski, koreański, japoński, hindi, hebrajski, gruziński, chiński, arabski, turecki

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane