Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

7cm Szkoła Projektowania, Konstrukcji i Technik Krawieckich

7cm Szkoła Projektowania, Konstrukcji i Technik Krawieckich


Organizujemy kursy konstrukcji odzieży dla początkujących oraz bardziej zaawansowanych krawców i projektantów mody, a także miłośników szycia. Prowadzimy warsztaty technik krawieckich oraz szkolenia z materiałoznawstwa odzieżowego. Organizujemy kursy zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Wyróżnia nas w pełni autorski program zajęć, przestronne pracownie i nowoczesny sprzęt krawiecki wykorzystywany przez domy mody na całym świecie. Każdy kurs prowadzony jest w małych grupach pod okiem doświadczonych instruktorów. Proponujemy warsztaty weekendowe oraz cykliczne. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie MEN lub certyfikat 7 cm.

Gwarantujemy profesjonalizm, indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz zajęcia prowadzone w miłej atmosferze. Szkoła Projektowana Konstrukcji i Technik Krawieckich 7 cm mieści się w Poznaniu, jednak na kursy zapraszamy osoby oraz firmy z całej Polski.

Chcesz skorzystać z oferty szkoły szycia 7 cm? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.


KURSY SZYCIA


Kursy szycia dla początkujących kierowane są do osób, które nie miały styczności z maszyną do szycia i programami graficznymi lub posiadają jedynie podstawową wiedzę w zakresie krawiectwa. Dzięki uczestnictwu w warsztatach zdobędziesz umiejętności krawieckie, dzięki którym uszyjesz wymarzone kreacje. Zajęcia odbywają się grupowo i prowadzone są przez doświadczonych instruktorów krawieckich. Uczestnicy otrzymują maszynę do szycia oraz wszelkie niezbędne akcesoria krawieckie i materiały w cenie kursu. Kursy szycia dla początkujących odbywają się od poniedziałku do soboty w godzinach porannych (10.00 -13.00) lub wieczorowych (17.00 – 20.00). 


KURSY KONSTRUKCJI ODZIEŻY


Konstrukcja odzieży to dziedzina, która leży pomiędzy projektowaniem a szyciem . Konstruktor przekłada język projektantów, a więc rysunek pomysł i wizję na język krawców – czyli szycie, tak aby odzież która powstanie była wygodna, dopasowana do ciała i dobrze leżała. Konstruowanie odzieży oprócz wiedzy i umiejętności wymaga koncentracji, wyobraźni i umiejętności postrzegania przestrzennego. Organizujemy kursy konstrukcji odzieży przeznaczone dla osób, które chcą nauczyć się projektowania, konstruowania odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, stopniowania oraz modelowania ubrań.


SZKOŁA PROJEKTOWANIA MODY


Szkoła projektowania mody  to doskonała propozycja dla pasjonatów mody, początkujących projektantów i miłośników szycia. Kursanci organizowanych przez nas warsztatów poprzez uczestnictwo w zajęciach zdobywają niezbędną wiedzę z zakresu projektowania. Poznają wybrane zagadnienia z historii sztuki, mody i ubioru. Zapoznają się z charakterystyką pracy projektanta i dowiadują się jak szukać inspiracji oraz prognozować trendy. Dowiadują się również wszystkiego o dobieraniu i dopasowywaniu materiałów oraz projektowaniu i wykonywaniu nadruków. Poznają także różne techniki szycia oraz uczą się pracy w programach graficznych.


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE


Kwalifikacyjne kursy zawodowe krawiec i technik przemysłu mody, to forma kształcenia zawodowego dla osób dorosłych, która daje możliwość szybkiego zdobycia nowego zawodu i dopasowania się do potrzeb rynku pracy. Niezależnie od posiadanego wykształcenia, bez wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Kursy prowadzone są zgodnie z rozporządzeniem i wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej, dla osób, które ukończyły 18 lat. Kwalifikacyjne kursy zawodowe prowadzimy według programu nauczana wytyczonym przez MEN.

Dwa warianty kursu zawodowego

Kwalifikacyjne kursy zawodowe organizowane są w dwóch wariantach:

  • krawiec MOD-03 (494 godziny lekcyjne)
  • technik przemysłu mody AU-42 (163 godziny lekcyjne)

KURSY KOMPUTEROWE PROJEKTOWANIA I KONSTRUKCJI ODZIEŻY


Kursy komputerowe kierujemy do osób pracujących w branży mody, na stanowiskach związanych z projektowaniem i konstrukcją odzieży. Znajomość specjalistycznych programów komputerowych to dodatkowy atut na rynku pracy.

Coraz nowsze technologie stosowane w przemyśle mody, wymagają podnoszenia swoich kwalifikacji. Programy InvenTex są jednymi z najpopularniejszych programów komputerowych używanych przez wiodące firmy w Polsce i za granicą. 

Po ukończeniu kursu wystawiamy Certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.Kursy na uczelni:

szycia
projektowania mody
krawiec
konstrukcji odzieży
InvenTex CAD/CAM

Zawody na uczelni:

technik przemysłu mody

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

7cm Szkoła Projektowania, Konstrukcji i Technik Krawieckich ZAPRASZA NA:

WARSZTATY KALETNICZE, WARSZTATY SZYCIA

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane