Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula


przejdź do spisu treści

Vistula będzie uczelnią, która najlepiej odczytuje wyzwania przyszłości.
Chcemy być uczelnią pierwszego wyboru dla tych, którzy mają ambicję by zdobywać wiedzę i świat.

Wybierz studia w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) oraz Akademii Finansów i Biznesu Vistula! To renomowane Uczelnie o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym. Wyróżnia nas fakt, że prowadzimy głównie kierunki praktyczne – ściśle współpracujemy z biznesem i organizacjami międzynarodowymi, a nasi wykładowcy to wybitne autorytety i praktycy.

Nasze atuty

 • Zdobywasz dyplom uznanej na rynku Uczelni
 • Praktyczną wiedzę przekażą Ci eksperci i praktycy
 • Studiujesz w międzynarodowym środowisku
 • Przygotowujemy Cię do międzynarodowej kariery
 • Stypendia pomogą ci w opłaceniu czesnego
 • Dbasz o formę w sekcjach sportowych i rozwijasz się w kołach naukowych
 • Studiujesz w nowoczesnym kampusie

10 powodów, dla których warto studiować na SGTiH Vistula

 • Atrakcyjne kierunki studiów
 • Kadra wybitnych autorytetów i praktyków
 • Ścisła współpraca z biznesem
 • Instytut Konfucjusza: naucz się chińskiego
 • Studia online – uczysz się kiedy i gdzie chcesz
 • Międzynarodowa atmosfera
 • Zagraniczne programy wymiany studenckiej
 • Kluby studenckie, w których pogłębiasz swoje pasje
 • Atrakcyjne stypendia
 • Nowoczesny kampus

Kierunki studiów

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) powstała z połączenia kilku instytucji. Jej częścią stała się Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie, pierwsza branżowa uczelnią turystyczna, która otrzymała honorową nagrodę Polskiej Izby Turystyki „Globus ‘98” za osiągnięcia w kształceniu kadr turystycznych w Polsce. SGTiH została także odznaczona Medalem za Zasługi dla Turystyki.

przejdź do spisu treści

TURYSTYKA I REKREACJA

Studia I Stopnia
Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)
Język wykładowy: polski, angielski
Czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)

Kierunek Turystyka i Rekreacja swoją popularność zawdzięcza szerokim perspektywom rozwoju, jakie oferuje swoim absolwentom. Praca w branży turystyczno-rekreacyjnej to połączenie interesującej pracy i rozwoju osobistego. To także odpowiedzialność za osoby, które decydują się na korzystanie z usług biura podróży, hotelu, restauracji, klubu fitness czy organizatora kongresu, i oczekują profesjonalnej organizacji oraz satysfakcji ze współpracy i dostarczonych usług.

Turystyka i Rekreacja na poziomie licencjackim w Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) jest doskonałym kierunkiem dla osób, które chcą pracować w dynamicznym środowisku. Tutaj liczy się komunikatywność, znajomość języków obcych, umiejętności organizacyjne oraz przedsiębiorczość. Odnajdą się tu również osoby kreatywne, które uwielbiają podróżować, poznawać świat i ludzi i chcą dowiedzieć się, jak zapewniać turystom niezapomniane wrażenia.

Celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy i umiejętności  niezbędnych w działalności przedsiębiorstw szeroko pojętej branży turystycznej. Zdobędziesz także niezbędną wiedzę z zakresu marketingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi i innych dziedzin istotnych dla pracy w turystyce, hotelarstwie, gastronomii i rekreacji.  Ponadto zapoznasz się z najnowszymi technologiami informatycznymi i zagadnieniami z zakresu stosunków międzykulturowych oraz oddziaływania człowieka na otoczenie. Teorię uzupełnisz praktyką. Sprawdź sekcję “Praktyki zawodowe” i odkryj, jakie możliwości rozwoju zawodowego czekają Cię już podczas studiów!

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja w Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) dają Ci możliwość poszerzania swojej wiedzy w ramach pięciu specjalności dostosowanych do zapotrzebowania rynku pracy.

SPECJALNOŚĆ: HOTELARSTWO

Jeżeli chcesz pracować w hotelu lub prowadzić własny biznes tego typu – ta specjalność jest dla Ciebie. Zdobędziesz wiedzę z zakresu planowania działalności hotelarskiej, prowadzenia obiektów hotelarskich, a także promocji oraz organizowania towarzyszących im usług. To tu poznasz zasady funkcjonowania rynku i placówek hotelarskich zarówno w Polsce, jak i w krajach Unii Europejskiej. Po ukończeniu tej specjalności będziesz potrafił organizować imprezy turystyczno-pobytowe dla gości hoteli, a także promować tzw. aktywny wypoczynek.

PECJALNOŚĆ: MENEDŻER GASTRONOMII

Jeżeli chcesz prowadzić własny biznes gastronomiczny lub pracować w części restauracyjnej, ta specjalność jest dla Ciebie. Zdobędziesz wiedzę z zakresu planowania działalności gastronomicznej, prowadzenia obiektów restauracyjnych, a także promocji oraz organizowania towarzyszących im usług. To tu poznasz zasady funkcjonowania rynku i placówek gastronomicznych.

SPECJALNOŚĆ: TURYSTYKA BIZNESOWA

Specjalność ta jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się sektora turystyki biznesowej. Decydując się na nią, dowiesz się, jak skutecznie organizować podróże służbowe, kongresy, konferencje, imprezy motywacyjne czy pikniki firmowe. Będziesz potrafił samodzielnie zaplanować wydarzenia biznesowe takie jak targi, study tour, study press czy imprezy korporacyjne. Dzięki tej specjalności będziesz miał okazję stać się członkiem Meeting Professional International (MPI). W ramach członkostwa będziesz mógł wziąć udział w międzynarodowych konferencjach branżowych organizowanych w Londynie, Kopenhadze, Davos, Dusseldorfie czy Barcelonie.

SPECJALNOŚĆ: TURYSTYKA CZASU WOLNEGO

Dzięki tej specjalności odkryjesz, co to znaczy wyjazd pełen atrakcji. Dowiesz się, jak kreatywnie współpracować z grupą turystów czy radzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Poznasz kulturę i historię różnych zakątków świata. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do tego, by realizować się w zawodzie animatora.

SPECJALNOŚĆ: REKREACJA W TURYSTYCE

Jeśli chcesz zostać pracownikiem klubu sportowego, klubu fitness, części wellness & spa w hotelu lub prowadzić własny biznes w tym zakresie – ta specjalność jest dla Ciebie. Nauczysz się planować, organizować i koordynować przedsięwzięcia w obszarze sportu i rekreacji oraz zarządzać wydarzeniami sportowymi i imprezami rekreacyjnymi, z uwzględnieniem zarządzania ryzykiem. Będziesz wiedział, jak porozumiewać się z lokalnymi władzami, jak współpracować z gwiazdami czy jak zarządzać działaniami w ramach międzynarodowych festiwali.

Studia II Stopnia
Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)
Język wykładowy: polski, angielski
Czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja na poziomie magisterskim dadzą Ci wiedzę z zakresu zarządzania w turystyce i pozwolą rozwinąć umiejętności zdobyte na poziomie licencjackim. Nauczysz się samodzielnie i profesjonalnie prowadzić biuro turystyczne, ośrodek turystyczny czy gastronomiczny oraz organizować wydarzenia biznesowe na najwyższym poziomie.

Cztery semestry w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula to doskonały sposób na zdobycie umiejętności potrzebnych do prowadzenia własnej firmy w branży turystycznej i hotelarskiej – także poza granicami Polski. Osiągniesz to m.in. dzięki umiejętności zarządzania, zwłaszcza w zakresie strategicznego myślenia, a także dzięki nauce języka obcego do poziomu co najmniej B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.

Decydując się na studia magisterskie na kierunku Turystyka i Rekreacja otrzymasz kompletną branżową wiedzę, która pozwoli Ci rozwinąć się na konkurencyjnym rynku. Z nami szybko staniesz się ekspertem w wybranej przez siebie dziedzinie.

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja na poziomie magisterskim dają  możliwość poszerzania wiedzy w ramach pięciu specjalności dostosowanych do potrzeb rynku pracy.

SPECJALNOŚĆ: ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE

Jest to specjalność idealna dla tych, którzy chcą poznać prawne, ekonomiczne i marketingowe aspekty globalnej turystyki. Odkryjesz zasady funkcjonowania rynku turystycznego, jego produkty, a także regiony turystyczne. Będziesz zdobywać wiedzę podczas międzynarodowych projektów, dzięki współpracy z przedsiębiorstwami organizującymi wyjazdy i podróże.

SPECJALNOŚĆ: ZARZĄDZANIE SPORTEM

Na tej specjalności dowiesz się, jak zarządzać wydarzeniami rekreacyjnymi i sportowymi, a także klubami fitness. Już w czasie studiów weźmiesz czynny udział w organizacji eventów, dzięki bliskiej współpracy z organizatorami imprez sportowych – biegowych i lekkoatletycznych.

SPECJALNOŚĆ: ZARZĄDZANIE W HOTELARSTWIE

Jeżeli interesujesz się planowaniem działalności hotelarskiej i jej promocją, ta specjalność jest właśnie dla Ciebie. Poznasz krajowy i globalny rynek hotelowy oraz zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania bazą noclegową.

SPECJALNOŚĆ: ZARZĄDZANIE W GASTRONOMII

Ta specjalność jest kierowana do osób, które interesują się planowaniem działalności gastronomicznej i jej promocją. Poznasz krajowy i globalny rynek gastronomiczny oraz zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania lokalami gastronomicznymi.

SPECJALNOŚĆ: ZARZĄDZANIE PRZEMYSŁEM SPOTKAŃ

Na tej specjalności zdobędziesz umiejętności niezbędne do organizowania podróży służbowych, konferencji, targów oraz innych wydarzeń biznesowych. Studiując w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji, otrzymasz możliwość udziału w międzynarodowych kongresach czy podróżach motywacyjnych. Możesz także zostać członkiem MPI (Meeting Professional International), dzięki czemu będziesz mógł uczestniczyć w konferencjach branżowych organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze, Davos, Dusseldorfie i Barcelonie.


przejdź do spisu treści

DIETETYKA

Studia I Stopnia
Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela co 2 tygodnie)
Czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski, angielski

W krajach rozwiniętych, również w Polsce, narasta epidemia nadwagi i otyłości. Z drugiej strony coraz silniejszy jest trend związany ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem. Specjaliści, którzy mają solidną, kompleksową wiedzę z zakresu dietetyki są dziś poszukiwani, a ich solidna, kompleksowa wiedza i kompetencje są w cenie. Właśnie dlatego w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w ramach oferty studiów licencjackich uruchomiony został kierunek Dietetyka.

Trzyletnie studia są doskonałą propozycją dla osób, które nie tylko dbają o swoją kondycję i zdrowe odżywianie, ale chciałyby także dowiedzieć się,  jak wiedzę z zakresu dietetyki wykorzystać w praktyce.

Największym atutem kierunku Dietetyka (studia licencjackie) realizowanym w Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) jest unikatowy w skali kraju program. Został on skonstruowany z uwzględnieniem sposobu odżywiania człowieka zdrowego,  ze zwróceniem uwagi na jego zróżnicowaną aktywność fizyczną, wiek, stan fizjologiczny, a także narodowość czy upodobania kulinarne. Studenci dowiadują się, jak dzięki odpowiedniemu odżywianiu być sprawnym, mieć dobre samopoczucie oraz właściwą kondycję psychiczną i fizyczną.

Kierunek Dietetyka pozwala zrealizować jedną z dwóch specjalności:

SPECJALNOŚĆ: DIETETYKA DLA OSÓB AKTYWNYCH FIZYCZNIE

Studenci zdobywają  wiedzę i praktyczne umiejętności, by móc pracować z osobami aktywnymi fizycznie na siłowniach czy w klubach fitness. Absolwenci  mogą współpracować ze sportowcami różnych dyscyplin w zakresie opracowania diety, zapewniającej odpowiednią wydolność i kondycję, których wymaga konkretna dziedzina sportu.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności dietetyka dla osób aktywnych fizycznie

 • Zasady przechowywania żywności
 • Teoria sportu dla wszystkich
 • Żywność funkcjonalna
 • Metodyka treningu zdrowotnego
 • Wychowanie zdrowotne i promocja zdrowia
 • Suplementy w sporcie
 • Żywienie w sportach siłowych
 • Psychologia sportu
 • Projektowanie produktów i potraw dla osób aktywnych
 • Żywienie w sportach wytrzymałościowych
 • Żywienie w sportach szybkościowych i technicznych
 • Elementy nutrigenomiki i nutrigenetyki w żywieniu ludzi aktywnych

SPECJALNOŚĆ: PORADNICTWO DIETETYCZNE

Studenci uczą się dokładnie rozpoznawać potrzeby osób odwiedzających gabinet dietetyka. Zajęcia z psychologii i komunikacji personalnej pozwalają przygotować się do współpracy z klientami.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności poradnictwo dietetyczne

 • Zasady przechowywania żywności
 • Psychologia odżywiania się
 • Pedagogika
 • Elementy pracy z klientem
 • Elementy nutrigenomiki i nutrigenetyki w żywieniu ludzi aktywnych
 • Poradnictwo dietetyczne – analiza studium przypadku 1-2
 • Wywiad motywujący (z elementami psychologii motywacji)
 • Żywienie emocjonalne (z elementami psychologii emocji i stresu)
 • Projektowanie potraw prozdrowotnych
 • Psychologia rozwojowa
 • Nowoczesne techniki kulinarne
 • Żywność funkcjonalna
 • Zioła i podstawy fitoterapii

przejdź do spisu treści

COACHING STYLU ŻYCIA

Studia II Stopnia
Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)
Czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski

Coaching Stylu Życia są to 2-letnie studia magisterskie przeznaczone dla absolwentów studiów I stopnia: psychologii, dietetyki, rekreacji i wychowania fizycznego. Głównym celem kierunku jest edukacja w trzech obszarach: prawidłowa dieta, aktywność fizyczna i równowaga emocjonalna. Absolwenci studiów będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe obszary i holistycznie zająć się swoimi klientami. Być lepszym trenerem personalnym, lepszym rehabilitantem czy dietetykiem. To pierwsze takie studia magisterskie w Polsce.

Kierunek Coaching Stylu Życia uzyskał akredytację od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Częścią programu studiów jest akredytowana ścieżka Approved Coaching Specific Training Hours w International Coach Federation (ACSTH ICF). To oznacza, że absolwenci tego kierunku otrzymają nie tylko dyplom ukończenia studiów magisterskich uczelni wyższej, ale również certyfikat ACSTH ICF uprawniający do wykonywania zawodu coacha oraz pełne przygotowanie do podjęcia międzynarodowego egzaminu akredytacyjnego na profesjonalnego coacha ICF na poziomie ACC (Associate Certified Coach International Coach Federation). Trzon programu studiów został opracowany według międzynarodowych standardów ICF i jest zgodny z etyką profesjonalnego coachingu.    

Dlaczego warto studiować Coaching Stylu Życia?

W Stanach Zjednoczonych aż 70 proc. menedżerów średniego szczebla (wyższego – prawie wszyscy) systematycznie korzysta z usług coacha. W Anglii 80 proc. firm inwestuje w coaching, w Polsce – jedynie 15 proc. Według badań Forbes, ROI czyli zwrot z inwestycji w coaching jest 6-krotny, a według danych PwC nawet 7-krotny. Jak się okazuje nie tylko warto inwestować w coaching, jak również w karierę jako coach. Według raportu The Future of Jobs w przyszłości będą się liczyły kompetencje cyfrowe i społeczne, a te ostatnie będą niezwykle istotne w procesie zmian jakich będziemy doświadczać. Nasza kariera nie będzie opierała się na jednej wyuczonej profesji. Będziemy musieli cały czas podnosić nasze umiejętności, nieustannie dokształcać się, zmieniać profesję i co za tym idzie pracę. A w związku z tymi zmianami, będziemy potrzebowali coachów, którzy pomogą nam przez nie przejść.

Studia przygotują Cię do prowadzenia spersonalizowanego coachingu stylu życia. Zyskasz kompetencje, które pozwolą Ci  działać w obszarach mających ogromny wpływ na samopoczucie człowieka, takich jak dieta, aktywność fizyczna, stan psychiczny, duchowy i emocjonalny. Studia Coaching Stylu Życia kształcą doradców dla osób oraz instytucji dbających o kondycję i dobre samopoczucie swojego personelu, doradców w zakresie zrównoważonego stylu życia, planowania własnego rozwoju,  a także pracowników dla firm z branży lifestyle.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Swoją wiedzą podzielą się z Tobą eksperci, którzy dołożą wszelkich starań, by efektywnie łączyć teorię z praktyką.

Coaching Stylu Życia – czyli jak zostać coachem

Integralną częścią studiów Coaching Stylu Życia jest akredytowany przez ICF program umożliwiający ubieganie się o akredytację na poziomie ICF ścieżką ACSTH. W ramach studiów, poza standardowymi zajęciami, uczestnicy mają zapewnioną odpowiednią liczbę godzin szkoleniowych oraz mentor coachingu, poznają również kodeks etyczny ICF. Studenci uczestniczą w pełnym programie kursu składającym się z 9 dni warsztatów skupionych na poznawaniu i rozwijaniu 11 Kluczowych Kompetencji Coacha ICF.

Coaching w krokach – 11 Kluczowych Kompetencji Coacha ICF 

A. USTALANIE ZASAD WSPÓŁPRACY

1. Zgodność z wytycznymi Kodeksu Etycznego i standardami zawodu coachingu
2. Uzgodnienie kontraktu coachingu

B. WSPÓŁTWORZENIE RELACJI

3. Budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa klienta
4. Obecność coachingowa

C. EFEKTYWNE KOMUNIKOWANIE

5. Aktywne słuchanie
6. Pytania sięgające sedna
7. Bezpośrednia komunikacja

D. WSPIERANIE PROCESU UCZENIA I OSIĄGANIA REZULTATÓW

8. Budowanie świadomości
9. Projektowanie działań
10. Planowanie i wytyczanie celów
11. Zarządzanie postępami i zaangażowaniem

Tylko profesjonalny coaching

Kurs odbywający się w ramach studiów kształtuje również profesjonalną postawę coacha.

Osoby zainteresowane zdobyciem akredytacji ACC ICF zobowiązane są do zdobycia 100 godzin doświadczenia jako coach oraz zdania testu CKA i egzaminu zewnętrznego. Studenci mogą liczyć na wsparcie prowadzących.

PRAKTYKI ZAWODOWE

Praca w obszarze lifestyle coaching, to ciągły kontakt z ludźmi. Wymaga miękkich kompetencji i niezbędnego doświadczenia, które zdobędziesz podczas studiów oraz w trakcie ciekawych praktyk zawodowych.       

SPECJALISTYCZNA WIEDZA

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) zapewnią Ci wiedzę, dzięki której szybko staniesz się specjalistą w dziedzinie, jaką jest coaching  stylu życia.

Sprawdź przedmioty obowiązkowe:

 • autoprezentacja i autopromocja – warsztaty
 • psychologia
 • funkcjonalna fizjologia człowieka
 • podstawy coachingu stylu życia
 • diagnoza osobnicza w coachingu
 • dwa języki obce
 • formy aktywności fizycznej a zdrowie
 • zaawansowane techniki pisania prac akademickich
 • metodyka coachingu (narzędzia pracy coacha)
 • strategie utrzymania sprawności fizycznej
 • projektowanie żywienia
 • rekreacyjne formy aktywności, techniki relaksacji, moda, stylizacja, warsztaty kulinarne realizowane w trakcie szkoły letniej
 • techniki komunikacji i argumentowania
 • coaching kariery/ menedżerski
 • prozdrowotne techniki kulinarne
 • rozwój kompetencji coacha
 • proseminarium
 • seminarium dyplomowe
 • coaching stylu życia osób z niepełnosprawnością
 • uzależnienia a styl życia
 • poradnictwo dietetyczne
 • coaching  w relacjach międzykulturowych
 • media w kształtowaniu stylu życia
 • historia kultury i sztuki.

Kierunki wykładane na uczelni:

coaching i zarządzanie zasobami ludzkimi II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
dietetyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
turystyka i rekreacja I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie