Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zabierz Babcię i Dziadka do LAS-u

Jak wygląda świat orientalnej kultury wschodu, jak wykonać profesjonalną fotografię swojemu wnukowi, jak odkryć swój potencjał twórczy na emeryturze, jak senior może się bronić w sytuacji zagrożenia życia i mienia?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskają Seniorzy, którzy wezmą udział w bezpłatnym, projekcie Letnia Akademia Seniora (LAS). Pierwsze zajęcia już w dniu 6 sierpnia 2015. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, od kilku lat prowadząca Uniwersytety Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej oraz innych miastach.

Letnia Akademia Seniora jest bezpłatną ofertę kulturalno-sportową, skierowaną do Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz wszystkich zainteresowanych seniorów. W projekcie mogą wziąć udział już osoby w wieku 45+. Z pierwszej edycji projektu w 2014 r. skorzystało ponad blisko 350 osób - mieszkańców m.in. Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca, Czeladzi, Katowic.

W programie LAS-u m.in. warsztaty i wykłady dotyczące rozwoju osobistego, fotografii, podróży, orientalnych kultur, bezpieczeństwa i innych ważnych zjawisk społecznych. W ramach projektu uruchomiono blok sportowy, obejmujący zajęcia tj.: joga*, ćwiczenia w siłowni, nordic walking. Zajęcia odbędą się w promieniach letniego słońca lub, w przypadku niekorzystnej pogody, w sali fitness oraz siłowni WSB.

Seniorów zainteresowanych Nordic Walking zapraszamy na cykl spotkań w ramach projektu „Chodźmy prawidłowo”, realizowanego we współpracy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking. Kijki i cały sprzęt potrzebny do marszu uczestnicy otrzymują na czas trwania projektu. Zajęcia prowadzi utytułowana uczestniczka zawodów sportowych Pani Elżbieta Żuchowicz, zdobywczyni Pucharów: Polski i Świata.

19 sierpnia w ramach akcji odbędzie się „Dzień zdrowia dla seniora”, w ramach którego seniorzy, ich znajomi i rodziny będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz wziąć udział w wykładach prozdrowotnych, w trakcie których doktor Małgorzata Sipińska udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

Ponadto w ramach projektu zainteresowani Seniorzy będą mogli skorzystać z oferty kulturalnej*: m.in. wycieczki do Teatru Zagłębia (11 września) oraz koncertu w ramach Muzycznego Lata 2015 Wokół Pustyni Błędowskiej (26 sierpnia).

Szczegółowy program Letniej Akademii Seniora znajdą Państwo na http://www.wsb.edu.pl/

Informacji na temat programu i zapisów udziela Koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku - tel.: 32 295 93 93.
 

Powiązane artykuły

18. Festiwal Nauki Akademii WSB

Czy ekologia jest modna, a moda ekologiczna? Jak sztuczna inteligencja może zmienić świat, co łączy jednorożce z Estonią i jak zbudować własny samochód wodorowy?

czytaj dalej

Doktorat Honoris Causa Akademii WSB dla prof. dr hab. inż. Michała Kleibera

W dniu 23 września 2021 r. o godz. 12.00 w Akademii WSB odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Akademii WSB Panu Profesorowi Michałowi Kleiberowi.

czytaj dalej

Akademia WSB na podium Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

W prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2021 Akademia WSB zajęła 3. miejsce w Polsce i jest jedyną Uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która uzyskała tak wysoką pozycję w zestawieniu.

czytaj dalej

Poradnik maturzysty 2021

Matura to nie tylko wiedza z książek, notatek i filmików na YouTube. To przede wszystkim psychologiczne wyzwanie: wysiłek, który wymaga inspiracji i motywacji.

czytaj dalej

Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU

W dniu 13 kwietnia 2021 r. o godz. 13:30 rozpoczynają się wirtualne Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU. To międzynarodowe wydarzenie poświęcone jest innowacjom społecznym, bardzo szeroko rozumianym, które mają potencjał do tego, by zmienić świat wokół nas na lepsze.

czytaj dalej

Ostatnie wolne miejsca na studia podyplomowe dla nauczycieli

Studiuj ONLINE bez wychodzenia z domu!

czytaj dalej

Pomnik - ławeczka z postacią Pani Barbary Pikiewicz

W westybulu Akademii WSB stanęła ławeczka - pomnik z postacią Pani Barbary Pikiewicz Założycielki i Kanclerza Akademii WSB.

czytaj dalej

Festiwal Nauki ONLINE w Dąbrowie Górniczej już w marcu!

7 dni, prawie 200 godzin, 80 inspirujących spotkań oraz 60 niezwykłych osobowości świata nauki – tak w skrócie zapowiada się 17. Festiwal Nauki Akademii WSB ONLINE.

czytaj dalej

WEŹ UDZIAŁ W TYGODNIU BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ONLINE

Akademia WSB zaprasza: 23-29 stycznia 2021 r.

czytaj dalej

Akademia WSB uzyskała – CEEMAN IQA Accreditation

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej.

czytaj dalej

WEŹ UDZIAŁ W TYGODNIU BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ONLINE

Akademia WSB organizuje Tydzień Bezpłatnych Szkoleń (TBS) w nowej, bezpiecznej i wygodnej formule spotkań online. Już w dniach 1-7 czerwca będzie można zdobyć wiedzę z najbardziej aktualnych dziedzin i poszerzyć kompetencje, które wydają się dziś szczególnie istotne.

czytaj dalej

Studenci, tęsknimy za Wami!

Społeczności uczelniane, choć odizolowane dziś od siebie i funkcjonujące w trybie online, próbują odnaleźć się w nowych warunkach, spowodowanych epidemią wirusa i pokazują, jak bardzo są ze sobą zżyte. Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej udowodniła to właśnie w bardzo nietuzinkowy sposób.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane