Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wykładowcy WSH u Ambasadora Polski w Waszyngtonie

[b]Pięcioro wykładowców Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu wzięło udział w spotkaniu z prof. Leszkiem Balcerowiczem w Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonie.[/b] [b]Przedstawiciele uczelni ze stolicy Dolnego Śląska skorzystali z zaproszenia dla American University w Waszyngtonie, gdzie od kilku tygodniu odbywają staż naukowy.[/b]

To kolejne z serii ważnych spotkań, w jakich uczestniczyli wykładowcy wrocławskiej uczelni w Stanach Zjednoczonych. Kilka dni wcześniej byli z oficjalną wizytą u Marka Brzezińskiego, współpracownika prezydentów USA: Billa Clintona i Baracka Obamy. Tym razem gości przyjmował Robert Kupiecki, ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych.

Uczestniczący w spotkaniu z prof. Leszkiem Balcerowiczem amerykańscy i polscy naukowcy, dyplomaci oraz przedsiębiorcy dyskutowali o kryzysie finansowym i sytuacji gospodarczej w krajach Unii Europejskiej. W ambasadzie podjęto także ważny temat wprowadzania reform finansowych w Polsce.

Staże dla kadry akademickiej Wyższej Szkoły Handlowej na elitarnej waszyngtońskiej uczelni American University są jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach programu „Kształcimy dla Pracy” współfinansowanym ze środków EFS. Pobyt w Stanach Zjednoczonych pozwoli uczestnikom rozwinąć kompetencje językowe i dydaktyczne oraz zaobserwować funkcjonowanie zagranicznego uniwersytetu. Da to z kolei możliwość rozszerzenia i wzbogacenia oferty dydaktycznej Wyższej Szkoły Handlowej, szczególnie jeśli chodzi o zajęcia prowadzone w języku angielskim. Udział w projekcie zaowocuje również rozwinięciem metod pracy ze studentami oraz umocnieniem współpracy między obiema uczelniami.

Więcej na temat stażu na www.handlowa.eu 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane