Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Poznański piknik psychologiczny

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej odkryje tajemnice psychologii przed mieszkańcami Poznania. Jak rozpoznać kiedy ktoś kłamie? Jakie są fakty i mity dotyczące hipnozy? Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy Pikniku psychologicznego, który odbędzie się [b]w sobotę 25 maja[/b] w siedzibie uczelni, przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu.

Piknik psychologiczny to propozycja otwartych wykładów, warsztatów i bezpłatnych konsultacji
z terapeutami dla wszystkich mieszkańców Poznania. Dorośli dowiedzą się między innymi, jakie są i z czego wynikają trudności w rozmawianiu z młodzieżą na tematy związane z seksualnością, a także jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.

Z kolei młodzież porozmawia z edukatorem seksualnym o akceptacji własnego ciała i stosunku do ludzkiej cielesności. Uczestnicy poznają praktyczne zastosowanie psychologii. W trakcie warsztatów sprawdzą na przykład, jak badać oglądalność reklam. Wezmą udział w eksperymencie z wykorzystaniem eye-trackera – urządzenia, które pozwala m.in. przeprowadzać badania ruchu gałek ocznych i pozwala określić, co najbardziej przyciąga naszą uwagę.

Najmłodsi znajdą szereg atrakcji w specjalnie dla nich przygotowanym kąciku malucha, w którym przez cały czas trwania Pikniku odbywać się będą zabawy i warsztaty. Gościem specjalnym kącika malucha będzie Magdalena Wasylik, która podkłada głos w ulubionej dziecięcej kreskówce „Świnka Peppa".

Piknik to także dobra okazja dla kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów, aby poznać uczelnię, spotkać się ze studentami, którzy opowiedzą o kierunkach w SWPS oraz zaprezentują projekty, które realizują w ramach kół naukowych. Przyszli studenci wezmą udział w bezpłatnych lekcjach gry w sqasha oraz zwiedzą pracownie uczelni. Dodatkowe informacje: www.swps.pl w zakładce Poznań.

*** Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.

Wydział Zamiejscowy SWPS w Poznaniu istnieje od 2010 r. W jego ofercie znajdują się pięcioletnie studia magisterskie z prawa i psychologii, studia I stopnia na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gospodarka przestrzenna oraz wzornictwo (School of Form). Dziekanem wydziału jest prof. dr hab. Anna Zalewska. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane