Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Dzień Otwarty w PPUZ w Nowym Targu

4.03.2019

Dzień Otwarty Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu / obecnie Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu/ , organizowany corocznie przez Dział Promocji i Współpracy we współpracy z wszystkimi instytutami uczelni, to szczególny dzień podczas którego szeroko otwarte drzwi nowotarskiej uczelni zachęcają do zapoznania się z ciekawą i bogatą ofertą dydaktyczną PPWSZ w Nowym Targu. W tym roku Dzień Otwarty został zorganizowany wraz z IV Ogólnopolską Konferencją Młodych Naukowców, której organizatorem był Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki oraz Podhalańskie Koło Naukowe Turystyki.

Tegoroczny Dzień Otwarty PPWSZ / obecnie PPUZ/  w Nowym Targu przypadł na pierwszy dzień marca, a uroczystego otwarcia dokonał pan dr Krzysztof Trochimiuk, prorektor ds. studenckich i kształcenia. Była to okazja, aby otrzymać szeroki dostęp do informacji związanych z funkcjonowaniem uczelni, rekrutacją, programami studiów czy pomocą socjalną. Do dyspozycji zwiedzających byli wykładowcy, pracownicy i studenci, którzy na swoich stoiskach promowali każdy kierunek dostępny w PPWSZ. Stoiska te były bardzo zróżnicowane i opatrzone wachlarzem dodatkowych atrakcji jak np. profesjonalne masaże wykonywane przez studentów fizjoterapii czy galeria prac studentów architektury. Przed odwiedzającymi stanął szereg możliwości na zapoznanie się ze specyfiką studiów na Podhalańskiej Uczelni. Wśród stoisk promocyjnych można było również odnaleźć stoisko Biblioteki, Erasmus+, Wojskowej Komendy Uzupełnień i Powiatowego Urzędu Pracy. Wielką popularnością cieszyło się Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które swoje oficjane otwarcie będzie świętować końcem marca.

Ważną ofertą tegorocznego Dnia Otwartego był szereg wykładów i warsztatów prowadzonych przez wykładowców. Urozmaicona oferta sprostała oczekiwaniom naszych licznie zgormadzonych Gości, którzy brali udział w zajęciach zgodnie ze swoimi pasjami i zainteresowaniami. Mogli oni skorzystać z warsztatów językowych, dziennikarskich, posłuchać wykładów z wielu różnych dziedzin nauki czy poznać na czym polega blind football. Nie zabrakło również chętnych do wysłuchania bardzo ciekawych prelekcji młodych naukowców, którzy wygłaszali je podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji zatytułowanej Nowoczesne technologie w turystyce i rekreacji.

Dział Promocji i Współpracy pragnie podziękować wszystkim Gościom, którzy licznie zgromadzili się w murach Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Gorące podziękowania również są skierowane do wszystkich wykładowców, pracowników i studentów zaangażowanych w promocję uczelni. Szczególne podziękowania należą się Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty za objęcie Dnia Otwartego patronatem honorowym.
 

Powiązane artykuły

TWOJA DROGA DO SUKCESU

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu

czytaj dalej

Podhalańska uczelnia utrzymuje wysoką lokatę

w Rankingu Perspektywy 2018

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane