Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Artystyczne rozmaitości – wystawa studentów EAS na Targówku

Trzy lata pracy, 16 artystów posługujących się różnymi technikami malarskimi, ponad 30 obrazów, realizm, przedstawienia figuratywne czy abstrakcja – 5 listopada 2014 r. w Domotece na Targówku (Warszawa) odbędzie się wernisaż wystawy studentów Europejskiej Akademii Sztuk. Wstęp wolny.

Pejzaż można namalować na wiele sposobów. Każdy może być inny, a realizacja i pomysł na przekazanie obrazu mogą zaskoczyć. W ramach wystawy nie zabraknie też akcentów zwierzęcych, a także muzycznych – będzie można zobaczyć portrety Beau Bokana oraz Slasha. Jednak nie będą to fotografie, tylko rysunek wykonany ołówkiem. Indywidualne podejście studentów do podejmowanych tematów pokazuje ich młode spojrzenie.

⎼ Nasi studenci zaprezentują w ramach wystawy prace zrealizowane w tradycyjnych technikach graficznych jak linoryt, monotypia, mezzotinta, sucha igła, litografia. Wystawa obejmuje także prace malarskie i rysunkowe, a także grafiki. Odzwierciedleniem tych różnorodnych technik jest nazwa wystawy, jaką wymyślili nasi studenci: Gramarys – zdradza Magda Cybulska, wykładowca Europejskiej Akademii Sztuk i kurator wystawy. I dodaje: ⎼ Sztuka nie powinna zamykać się w czterech ścianach pracowni lub galerii. Dlatego wspólnie ze studentami postanowiliśmy pokazać je w przestrzeni publicznej.

Swoje prace zaprezentują: Iwona Sroczyńska, Anna Dybowska, Marcin Dybowski, Katarzyna Lesisz, Iza Chmielewska-Mirowska, Patryk Kratiuk, Samanta Banasiak, Natalia Wasiluk, Katarzyna Całka-Nalej, Alena Drozd, Alicja Kowalewska, Robert Trąbiński, Łukasz Wozniak, Jakub Szczęsny, Kuba Karwacki, Joanna Kamińska – wszyscy z III roku grafiki Europejskiej Akademii Sztuk.

Wernisaż wystawy Gramarys odbędzie się 5 listopada 2014 r. o godz. 19.00. Wystawę można oglądać do 5 grudnia 2014 r. w warszawskiej Domotece na Targówku przy ul. Malborskiej 41.

***************
Europejska Akademia Sztuk jest niepubliczną uczelnią artystyczną założoną przez prof. Antoniego Fałata – jednego z czołowych polskich malarzy. Akademia prowadzi studia I i II stopnia na kierunkach grafika i malarstwo oraz studia inżynierskie I stopnia na kierunku architektura i urbanistyka. Uczelnia odwołuje się do tradycji sztuki europejskiej. Wspiera studentów i dba o promocję ich twórczości, biorąc udział w licznych wydarzeniach artystycznych oraz organizując wystawy.
Uczelnia istnieje od 1992 r. Wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula.

www.eas.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane