Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Akademia WSB na podium Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

W prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2021 Akademia WSB zajęła 3. miejsce w Polsce i jest jedyną Uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która uzyskała tak wysoką pozycję w zestawieniu.

W Rankingu Uczelni Akademickich 2021 – Akademia WSB znalazła się na 35. miejscu w Polsce (awans z pozycji 42. na 35.) wśród wszystkich Uczelni publicznych i niepublicznych posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora.

W czołówce Rankingu Kierunków Studiów znalazły się m.in. Kierunki o bezpieczeństwie - 4. miejsce, Informatyka - 5. miejsce, Zarządzanie - 12. miejsce, Pedagogika - 13. miejsce, Transport - 18. miejsce oraz Fizjoterapia - 24. miejsce. To ogromne wyróżnienie dla Akademii WSB i sukces wszystkich jej Pracowników, Studentów i Absolwentów.

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. 

W tym roku Akademia WSB zajęła 4. miejsce w grupie kryteriów biorących pod uwagę Umiędzynarodowienie, gdzie oceniane są m.in. programy studiów w językach obcych, studiujący w językach obcych, studenci cudzoziemcy, nauczyciele akademiccy z zagranicy, wymiana studencka oraz wielokulturowość środowiska studenckiego. 

Zostaliśmy także docenieni pod kątem absolwentów na rynku pracy.

Na podium znaleźliśmy się również w Rankingu Kierunków Studiów. Kierunki o bezpieczeństwie prowadzone w AWSB zajęły 4. miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni w woj. śląskim)

Natomiast biorąc pod uwagę studia magisterskie na kierunku Informatyka, uplasowaliśmy się na 5 pozycji wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni w woj. śląskim).

Pedagogika prowadzona w AWSB zajęła 13. miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 3 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni niepublicznych w woj. śląskim)

Wysoko oceniony został także prowadzony w AWSB kierunek Zarządzanie, który zdobył 12. miejsce w kraju w Rankingu Kierunków Studiów (nr 1 wśród uczelni w woj. śląskim).

Z kolei kierunek Transport znalazł się na 18. miejscu wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni niepublicznych w woj. śląskim), natomiast Fizjoterapia uplasowała się na 24. miejscu wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych w woj. śląskim).   

Uroczysta Gala Finałowa odbyła się 22 czerwca 2021 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Dyplomy dla Rektorów najlepszych Uczelni i Dziekanów prowadzących najlepsze kierunki studiów przyznano już 22 raz. Dyplom dla Akademii WSB odebrała Rektor AWSB – dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

Klasyfikacja Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 obejmuje zdecydowaną większość uczelni w Polsce, a Ranking Perspektyw wpisał się w polskim świecie akademickim jako szczególne wyróżnienie. Jego metodologia klasyfikacji uczelni i poszczególnych kierunków wpływają na to, że stanowi on istotne źródło informacji dla kandydatów na studia. Gremium przy ocenie uczelni bierze pod uwagę głos środowiska akademickiego i modyfikuje jego wskaźniki.

W skład zestawienia wchodzą w sumie cztery rankingi: Uczelni Akademickich, Uczelni Niepublicznych, Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych oraz Ranking kierunków studiów. Kierownikiem kapituły opracowującej Ranking jest prof. Michał Kleiber – były prezes Polskiej Akademii Nauk.

Ranking Uczelni Niepublicznych uwzględnia szkoły wyższe, które posiadają uprawnienia do prowadzenia studiów co najmniej II stopnia lub jednolite magisterskie, miały minimum dwa roczniki absolwentów, wzięły udział w badaniach ankietowych oraz łącznie studiuje w nich minimum 200 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Szczegółowe informacje dotyczące rankingu można znaleźć na stronie https://2021.ranking.perspektywy.pl/
 

Powiązane artykuły

Mobile and Cloud Computing w Akademii WSB

W roku 2024-2025 Akademia WSB prowadzi studia licencjackie na kierunku Informatyka ze specjalizacją Mobile i Cloud Computing. Celem tego programu jest wyposażenie studentów zarówno w wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne niezbędne do udanej kariery w branży IT.

czytaj dalej

Logistyka w Akademii WSB

– specjalność Menedżer Logistyki z międzynarodową akredytacją ELA

czytaj dalej

18. Festiwal Nauki Akademii WSB

Czy ekologia jest modna, a moda ekologiczna? Jak sztuczna inteligencja może zmienić świat, co łączy jednorożce z Estonią i jak zbudować własny samochód wodorowy?

czytaj dalej

Doktorat Honoris Causa Akademii WSB dla prof. dr hab. inż. Michała Kleibera

W dniu 23 września 2021 r. o godz. 12.00 w Akademii WSB odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Akademii WSB Panu Profesorowi Michałowi Kleiberowi.

czytaj dalej

Poradnik maturzysty 2021

Matura to nie tylko wiedza z książek, notatek i filmików na YouTube. To przede wszystkim psychologiczne wyzwanie: wysiłek, który wymaga inspiracji i motywacji.

czytaj dalej

Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU

W dniu 13 kwietnia 2021 r. o godz. 13:30 rozpoczynają się wirtualne Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU. To międzynarodowe wydarzenie poświęcone jest innowacjom społecznym, bardzo szeroko rozumianym, które mają potencjał do tego, by zmienić świat wokół nas na lepsze.

czytaj dalej

Ostatnie wolne miejsca na studia podyplomowe dla nauczycieli

Studiuj ONLINE bez wychodzenia z domu!

czytaj dalej

Pomnik - ławeczka z postacią Pani Barbary Pikiewicz

W westybulu Akademii WSB stanęła ławeczka - pomnik z postacią Pani Barbary Pikiewicz Założycielki i Kanclerza Akademii WSB.

czytaj dalej

Festiwal Nauki ONLINE w Dąbrowie Górniczej już w marcu!

7 dni, prawie 200 godzin, 80 inspirujących spotkań oraz 60 niezwykłych osobowości świata nauki – tak w skrócie zapowiada się 17. Festiwal Nauki Akademii WSB ONLINE.

czytaj dalej

WEŹ UDZIAŁ W TYGODNIU BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ONLINE

Akademia WSB zaprasza: 23-29 stycznia 2021 r.

czytaj dalej

Akademia WSB uzyskała – CEEMAN IQA Accreditation

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej.

czytaj dalej

WEŹ UDZIAŁ W TYGODNIU BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ONLINE

Akademia WSB organizuje Tydzień Bezpłatnych Szkoleń (TBS) w nowej, bezpiecznej i wygodnej formule spotkań online. Już w dniach 1-7 czerwca będzie można zdobyć wiedzę z najbardziej aktualnych dziedzin i poszerzyć kompetencje, które wydają się dziś szczególnie istotne.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane