Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Cosinus - Bezpłatne Szkoły dla dorosłych

Cosinus - Bezpłatne Szkoły dla dorosłych



COSINUS POZNAŃ


DLACZEGO COSINUS?


Szukasz elastycznego rozwiązania edukacyjnego dopasowanego do swojego trybu życia?
Dołącz do nas – jesteśmy całkowicie bezpłatną szkołą, która odpowiada na Twoje potrzeby.

Z nami zyskujesz wszystkie uprawnienia! 

  • U nas przystąpisz do egzaminów zawodowych i maturalnych
  • Otrzymasz legitymację oraz potrzebne zaświadczenia do WKU, ZUS, MOPS oraz innych instytucji
  • Ze świadectwem Cosinusa możesz bez przeszkód zacząć studia w szkole wyższej

Z nami podnosisz kwalifikacje tak, jak Ci wygodnie! 

  • Wybierz tryb zaoczny i studiuj co drugi weekend
  • Wybierz tryb wieczorowy i studiuj popołudniami od poniedziałku do piątku
  • Wybierz szkołę średnią, policealną albo Szkołę Wyższą Cosinus

Z nami zdajesz egzaminy!

  • Mamy jedną z najwyższych zdawalności egzaminów zewnętrznych w kraju
  • Nasi nauczyciele to prawdziwi zawodowcy – większość z nich to egzaminatorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych
  • Przed egzaminami możesz skorzystać z dodatkowych, bezpłatnych fakultetów – prowadzonymi ściśle pod egzamin z danego przedmiotu.

Z nami zdobywasz praktykę!

  • Mamy podpisane umowy z wieloma instytucjami, dlatego nasi słuchacze zawsze znajdują atrakcyjne miejsce na odbycie praktyk zawodowych.
  • Praktyki możesz też odbyć w instytucji, którą sam wybierzesz.
  • W naszej szkole kształcisz się w nowocześnie wyposażonych pracowniach: informatycznych, kosmetycznych, laboratoriach i innych!

Z nami szkolisz się na kursach!

  • Dla naszych słuchaczy i nie tylko organizujemy intensywne kursy przedmaturalne – 75 godzin zajęć z przedmiotu oraz 80 z języka obcego
  • Kursy prowadzą egzaminatorzy OKE
  • Jeśli nie powiedzie Ci się na egzaminie – zwracamy koszt kursu


OFERTA EDUKACYJNA


Liceum ogólnokształcące

  • zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, średnio co dwa tygodnie
  • od roku szkolnego 2020/2021 nauka w szkole trwa 4 lata
  • 2 lata dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
  • po ukończeniu szkoły słuchacze mogą przystąpić do egzaminu maturalnego
  • wydajemy zaświadczenia do ZUS-u
Od roku szkolnego 2019/2020 liceum ogólnokształcące dla dorosłych o czteroletnim cyklu kształcenia realizuje podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły ponadpodstawowej. Dyrektor szkoły w porozumieniu z radą pedagogiczną wyznacza na początku etapu edukacyjnego dla danego semestru od dwóch do czterech przedmiotów, ujętych w podstawie programowej w zakresie rozszerzenia tworząc tym samym semestry z rozszerzonym programem nauczania.

Jak kształcimy?

  • Realizujemy podstawę programową przewidzianą dla kształcenia ogólnego
  • Po ukończeniu nauki w szkole słuchacze mogą przystąpić do egzaminu maturalnego
  • W każdym semestrze realizowane są rozszerzone programy nauczania – złożone z dodatkowych 2-4 przedmiotów

Jak długo trwa nauka?

  • 4 lata dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej oraz gimnazjum
  • w przypadku absolwentów zasadniczych szkół zawodowych nauka trwa 2 lata

Ile to kosztuje?

Szkoła jest bezpłatna przez cały czas trwania nauki.

Szkoły policealne

Szkoły policealne - bezpłatnie nawet w 10 miesięcy! Matura nie jest wymagana!

Technik administracji – ten kierunek to idealny wybór dla osób zainteresowanych prawem administracyjnym i jego praktycznym zastosowaniem. Jeśli chcesz poznać zasady prowadzenia postępowań administracyjnych, nauczyć się zarządzania finansami, kierowania zespołem pracowników oraz oceną i kontrolą jakości to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Technik archiwista – kierunek dla osób zainteresowanych historią i starymi dokumentami, ceniących sobie uporządkowanie i klasyfikowanie. Jeśli marzy Ci się spokojna praca biurowa, nieobarczona presją czasu, to ten kierunek jest idealny dla Ciebie. Jeśli masz do czynienia z dużą ilością dokumentów i nie masz pojęcia, jak je wszystkie ogarnąć, to wiedza tu zdobyta może się okazać niezwykle pomocna.

Asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej - kierunek dla tych, którzy chcą rozpocząć pracę w zespołach technicznych mediów audiowizualnych lub w reklamie. Program obejmuje pełny cykl każdej produkcji filmowej, niezależnie od tego czy jest to krótka reklama, reportaż czy film pełnometrażowy. Jeśli marzysz o twórczym i interesującym zawodzie, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. 

Asystent osoby niepełnosprawnej - Lubisz pomagać innym i stawiać czoła trudnościom? Swoje predyspozycje możesz wykorzystać zdobywając w krótkim czasie zawód, który pozwoli Ci na podjęcie pracy zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Absolwenci tego kierunku poszukiwani są przez szpitale oraz zakłady opiekuńcze zarówno w Polsce jak i krajach Zachodniej Europy.

Asystentka stomatologiczna - chcesz pracować w gabinecie stomatologicznym bezpośrednio współpracując ze stomatologiem oraz pacjentem? Wystarczy jeden rok nauki, aby zrealizować to marzenie. Niemal w każdym mieście wciąż powstają nowe, zarówno publiczne jak i prywatne gabinety stomatologiczne, więc absolwenci tego kierunku nie muszą długo szukać pracy.

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - specjalistów w tej dziedzinie zatrudniają wszystkie zakłady produkcyjne, usługowe i administracyjne sektory gospodarki, które mają obowiązek przeprowadzania szkoleń bhp dla swoich pracowników. Jeśli więc zostaniesz specjalistą w tej dziedzinie, to z pewnością nie będziesz musiał długo szukać zajęcia. Na zdobycie kwalifikacji wystarczy 1,5 roku.

Technik eksploatacji portów i terminali - transport, zarówno osób, jak i towarów ma w dzisiejszym świecie ogromne znaczenie. Rozwijają się lotniska, porty wodne, powstają wciąż nowe bazy transportu drogowego, a we wszystkich tych miejscach poszukiwani są specjaliści obsługi podróżnych i towarów. Jeśli więc nie lubisz nudy i poszukujesz pracy, a której nieustannie coś się będzie działo, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Florysta - masz wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne? Uzupełnij je o konkretną wiedzę teoretyczną i praktyczną i swoje zainteresowania zamień na zawód, który stwarza możliwości zarabiania na wiele różnych sposobów. Florysta to samodzielny zawód, ale także dobry punkt wyjścia do poszerzania swoich kwalifikacji w zakresie dekoracji wnętrz czy architektury krajobrazu.

Higienistka stomatologiczna – to kwalifikowany średni personel stomatologiczny profilu zabiegowego, profilaktyczno-oświatowego oraz instruktorsko-administracyjnego. Praca w tym zawodzie pozwoli Ci współpracować bezpośrednio z lekarzem dentystą w zakresie wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych, ale również samodzielnie wykonywać zabiegi higieniczno-lecznicze w jamie ustnej pacjenta.

Technik informatyk - to zawód uniwersalny i międzynarodowy. Skomputeryzowane są już praktycznie wszystkie dziedziny gospodarki, dlatego praca dla informatyka jest praktycznie wszędzie. Warto zainteresować się tym kierunkiem również ze względu na fakt, że daje on podstawę do dalszego rozwijania kwalifikacji zawodowych np. w dziedzinie teleinformatyki czy informatyki medyczne

Technik usług kosmetycznych - Interesują Cię nowe trendy w modzie, makijażu i kosmetyce? Swoje zainteresowania możesz zamienić w atrakcyjny zawód, który pozwoli podjąć pracę w gabinecie kosmetycznym czy ośrodku odnowy biologicznej, lub samodzielne założenie takiego właśnie miejsca. Kosmetyka to samodzielny zawód, ale można go również połączyć z wizażem, charakteryzacją, masażem czy fizykoterapią.

Technik masażysta - Wybór tego kierunku pozwoli Ci na zapoznanie się z wieloma odmianami masażu np. masaż relaksacyjny, masaż sportowy oraz zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy niezbędnej do ich stosowania. Korzystanie z masażu zarówno dla relaksu jak i w celach leczniczych staje się coraz popularniejsze, więc po skończeniu tego kierunku z całą pewnością nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pracy.

Ochrona fizyczna osób i mienia – pracownik ochrony to zawód, w którym trzeba wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnościami samoobrony i walki wręcz, a także posługiwania się bronią palną. Wszystkich tych rzeczy nauczysz się na zajęciach praktycznych w naszej szkole, zaś zajęcia teoretyczne wprowadzą Cię w aspekty prawne i organizacyjne ochrony, zabezpieczania imprez masowych czy konwojowania.

Opiekun DPS – to osoba pierwszego kontaktu dla osób potrzebujących stałej opieki i pielęgnacji, na co dzień mieszkających w całodobowych instytucjach, od której wymagana jest empatia, kreatywność i konsekwencja w działaniu. Jeśli zastanawiasz się, jaki zawód wybrać, żeby robić coś pożytecznego i mieć przy tym mnóstwo satysfakcji, zainteresuj się tym kierunkiem.

Opiekun medyczny - Najbardziej uniwersalny kierunek medyczny, gdyż po jego ukończeniu można pracować zarówno z chorymi wymagającymi opieki czasowo, jak i z takimi, którzy pomocy wymagają stale (starszymi, niepełnosprawnymi). Umiejętności nabyte na kierunku Opiekun medyczny stanowią podstawę wszystkich zawodów medycznych kształconych na poziomie szkoły policealnej, które mogą być uzupełnione jedynie dodatkową kwalifikacją.

Opiekun osoby starszej – postępujący proces starzenia się społeczeństwa powoduje, że coraz więcej jest ludzi starszych, potrzebujących opieki. W całej Europie powstają wciąż nowe domy seniora i prywatne agencje opiekunów. Jeśli chcesz zdobyć pożyteczny zawód, który wiąże się z pomaganiem innym i w którym nie będziesz miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia, wybierz ten kierunek.

Opiekunka dziecięca - Jeśli szukasz zawodu, na który wciąż rośnie zapotrzebowanie na rynku pracy, a jednocześnie jesteś osoba opanowaną, odpowiedzialną, kreatywną i lubiącą dzieci to bez wątpienia praca opiekunki dziecięcej spełni Twoje oczekiwania. Zawód ten da Ci kwalifikacje do pracy z dziećmi zdrowymi, chorymi i niepełnosprawnymi do czwartego roku życia.

Opiekunka środowiskowa współpracuje z podopiecznym w jego środowisku, pomaga ludziom z dysfunkcjami fizycznymi, psychicznymi czy społecznymi odnaleźć swoje miejsce w życiu. Wykonywanie tej pożytecznej pracy wymaga znajomości zagadnień z bardzo różnych dziedzin: psychologii, socjologii, medycyny. Tego wszystkiego możesz nauczyć się, wybierając nasz kierunek.

Rachunkowość – prowadzisz własną firmę i chcesz mieć pewność, że rozliczasz się z fiskusem zgodnie z przepisami i w sposób optymalny dla siebie? A może dopiero zastanawiasz się nad wyborem zawodu i zamierzasz sprawdzić się w finansach? Wiedza i kwalifikacje tu zdobyte ułatwią Ci poruszanie się w przepisach finansowo – księgowych i zdobycie wymarzonej pracy.

Technik geodeta to specjalista poszukiwany w budownictwie oraz wielu działach przemysłu. Przeprowadzanie obliczeń, pomiarów i podziałów geodezyjnych wiąże się z pracą w terenie. Jeśli więc masz umysł ścisły i interesuje Cię nowoczesna i atrakcyjna praca nie tylko za biurkiem, to ten kierunek jest wymarzony dla Ciebie.

Technik elektroniki i informatyki medycznej jest specjalistą, który posiada interdyscyplinarne kwalifikacje zawodowe. Wykorzystuje on w swojej pracy zarówno wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, elektroniki, jak i elektroradiologii i znajduje dla nich zastosowanie w medycynie. Obsługuje on elektroniczny i informatyczny sprzęt medyczny oraz nadzoruje i kontroluje jego funkcjonowanie.

Technik sterylizacji medycznej to specjalista od utrzymywania sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia w czystości mikrobiologicznej. Zawód ten powstał na wniosek środowiska zajmującego się wytwarzaniem sterylnych wyrobów medycznych.Kluczem jest tutaj dekontaminacja, czyli wieloetapowe przygotowanie sprzętu, którego efektem jest wyrób sterylny.

Technik weterynarii może zajmować się prowadzeniem chowu i hodowli zwierząt gospodarskich oraz zwierząt towarzyszących. Lubisz zwierzęta i chciałbyś z nimi pracować? W takim razie ten zawód jest właśnie dla Ciebie. Nieważne czy mieszkasz na wsi czy w dużym mieście, wachlarz możliwości zatrudnienia po tym kierunku jest naprawdę duży.

Technik wiertnik to kierunek idealny dla osób zainteresowanych sposobami wydobywania ropy naftowej, gazu ziemnego, wód podziemnych słodkich czy surowców mineralnych. Praca po ukończeniu tego kierunku wiąże się z wykonywaniem różnorodnych otworów wiertniczych, a szerokie zastosowanie prac wiertniczych daje szansę na podjęcie ciekawej pracy.

Terapeuta zajęciowy – prowadzi różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych, w celu przeciwdziałania powstaniu przewlekłego stanu chorobowego lub trwałego kalectwa, kompensacji ubytków funkcji oraz przystosowania do życia w społeczności szpitalnej i poza szpitalnej.

Usługi pocztowe i finansowe – po uwolnieniu rynku tych usług znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na pracowników, gdyż nowe agencje pocztowe powstają na wsiach, w małych miasteczkach, czy w dzielnicach dużych miast. Zamiast bezskutecznie szukać pracy możesz w ciągu roku zdobyć zawód, który znacznie zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie.

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe KKZ

Kwalifikacyjne kursy zawodowe to forma kształcenia osób dorosłych i sposób na:

  • zdobycie nowego zawodu
  • uzupełnienie swojego wykształcenia
  • udoskonalenie swoich umiejętności
  • wsparcie rozwoju swojej kariery zawodowej

Kwalifikacyjny kurs zawodowy to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji. Minimalna liczba godzin kształcenia na tym kursie jest równa minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodach dla danej kwalifikacji.

Kto może być uczestnikiem kkz?

W kwalifikacyjnych kursach zawodowych może  uczestniczyć każda zainteresowana osoba, która ukończyła 18 lat bez względu na posiadane wykształcenie

  • podstawowe,
  • gimnazjalne,
  • zawodowe,
  • średnie,
  • wyższe.

Co daje ukończenie takiego kursu?

Ukończenie tego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez okręgową komisję egzaminacyjną. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie  i prawo do wykonywania zawodu w zakresie posiadanej kwalifikacji.

Co daje uzyskanie wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie?

Osoba, która  zda egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, czyli uzyska świadectwa potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie oraz posiada poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu, (średnie) otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w określonym zawodzie,  tytuł zawodowy oraz prawo do wykonywania zawodu.

W przypadku zawodów, w których wyodrębniono tylko jedną kwalifikację uzyskanie świadectwa potwierdzającego kwalifikację w zawodzie i posiadanie wykształcenia średniego jest równoznaczne z prawem do otrzymania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

W jakiej formie są organizowane kkz?

Kwalifikacyjne kursy zawodowe są organizowane w formie:

  • zaocznej (zajęcia odbywają się co najmniej raz na 2 tygodnie przez 2 dni),
  • stacjonarnej (kształcenie odbywa się co najmniej przez 3 dni w tygodniu) w systemie dziennym i wieczorowym zgodnie z preferencjami uczestników.

Programy oraz wymiar godzin kursów kwalifikacyjnych są zgodne z podstawami programowymi kształcenia w danym zawodzie.

Jaki jest cel kształcenia na  kkz?

Kształcenie ustawiczne, w tym na kwalifikacyjnych kursach zawodowych ma na celu przede wszystkim:

  • zwiększenie szans na znalezienie pracy
  • zmianę pracy
  • awans
  • utrzymanie zatrudnienia

Wybierz kurs:


  • ADMINISTRACJA

Technik administracji  jest osobą odpowiedzialną w firmie/instytucji za interpretację i stosowanie przepisów prawnych z różnych dziedzin prawa, przygotowanie projektów umów, porozumień, decyzji, regulaminów, instrukcji i innych dokumentów oraz aktów, posługiwanie się wskaźnikami ekonomicznymi i metodami różnych analiz.

  • ARCHIWISTA

Technik archiwista zakłada organizuje i prowadzi archiwum zakładowe, gromadzi, ewidencjonuje,  opracowuje, klasyfikuje i kwalifikuje dokumenty archiwalne, obsługuje  komputerowy systemu informacji archiwalnej, udostępnia i brakuje dokumentację archiwalną. Gromadzi dokumentację na nośnikach elektronicznych. Opracowuje również dokumentację techniczną i geodezyjno-kartograficzną.

  • ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Asystent osoby niepełnosprawnej ułatwia osobie niepełnosprawnej wykonywanie czynności dnia codziennego, pomaga jej w uzyskaniu jak największej samodzielności oraz współpracuje z instytucjami i organizacjami społecznymi w celu zapewnienia optymalnych warunków do samodzielnej rehabilitacji; wspiera osoby niepełnosprawne w realizacji programu rehabilitacji społecznej i zawodowej.

  • EKONOMIA

Wykonuje analizy czynników kształtujących podstawowe wielkości ekonomiczne; analizuje sprawność ekonomiczno-organizacyjną podmiotów gospodarczych; oblicza wskaźniki określające sytuację finansową firmy; przygotowuje sprawozdania z działalności podmiotu gospodarczego; zbiera, pozyskuje i analizuje informacje rynkowe; sporządza budżet oraz plan działania danej jednostki organizacyjnej lub jej części.

  • FLORYSTA

Florysta tworzy dekoracje roślinne, od niewielkich kompozycji do rozwiązań przestrzennych, podnoszących estetykę otoczenia; zajmuje się wizualną oprawą uroczystości i imprez oraz kompleksową dekoracją wnętrz, stosując rośliny ozdobne cięte i doniczkowe; w swojej pracy wykorzystuje zasady kompozycji plastycznej oraz wiedzę dotyczącą zagospodarowania przestrzeni i dekoracji wnętrz.

  • INFORMATYKA

TECHNIK INFORMATYK pisze programy komputerowe za pomocą specjalistycznego języka oprogramowania, tworzy aplikacje, projektuje i zarządza zbiorami danych, administruje bazami i systemami przetwarzania informacji, dobiera konfigurację sprzętu i oprogramowania komputerowego, obsługuje lokalne sieci komputerowe, nadzoruje ich pracę oraz odpowiada za ich bezpieczeństwo.

  • KOSMETYKA

Technik usług kosmetycznych przeprowadza diagnozę kosmetyczną klientów; wykonuje zabiegi pielęgnacyjne i upiększające całego ciała, twarzy, dłoni i stóp itp.; udziela porad kosmetycznych; prowadzi rozliczenia z klientami; śledzi bieżące techniki wykonywania zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Praca w tym zawodzie ma charakter higieniczno - eststyczny.

  • OPIEKUN MEDYCZNY

Opiekun medyczny rozpoznaje potrzeby i problemy osoby chorej i niesamodzielnej oraz planuje, organizuje i wykonuje czynności pielęgnacyjne, higieniczne i opiekuńcze z zakresu usług opieki medycznej. Współdziałanie z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym, asystuje pielęgniarce przy wykonywaniu zabiegów pielęgniarskich, udziela pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia zdrowia.

  • OCHRONA FIZYCZNA OSÓB I MIENIA

Technik ochrony fizycznej osób i mienia organizuje ochronę osób i mienia, Zapewnia bezpieczeństwo na imprezie masowej, Prowadzi dozór urządzeń i systemów alarmowych, organizuje i kieruje działalnością wewnętrznych służb ochrony, prowadzi działalność w zakresie zapobiegania, rozpoznawanie i wykrywanie zagrożeń w odniesieniu do chronionej jednostki.

  • OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA

Opiekunka środowiskowa udziela pomocy i świadczy usługi opiekuńcze osobom przewlekle chorym, samotnym i niesamodzielnym, które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny lub innych osób z najbliższego otoczenia, kontaktuje się z różnego rodzaju instytucjami i organizacjami społecznymi w celu rozwiązywania problemów zdrowotnych, materialnych, mieszkaniowych, rodzinnych i prawnych podopiecznego.

  • RACHUNKOWOŚĆ

Technik rachunkowości prowadzi uproszczone formy ewidencji dla celów podatkowych oraz księgi rachunkowe, w ramach których sporządza, gromadzi, kontroluje i przechowuje dokumenty księgowe; przygotowuje sprawozdania finansowe; przeprowadza podstawowe analizy w zakresie finansów i księgowości; dokonuje rozliczeń finansowych; nalicza wynagrodzenia oraz składki na ubezpieczenia społeczne.

  • FRYZJER

Świadczy usługi w zakresie strzyżenia, golenia i czesania. Doradza zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji w zależności od gatunku i stanu włosów oraz pomaga - korzystając z posiadanej wiedzy, żurnali lub komputerowych symulatorów - w doborze uczesania, pasującego do twarzy i figury klienta.

Kursy maturalne

Cosinus zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji kursów maturalnych. Zajęcia w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczynać się będą w październiku i potrwają do kwietnia 2021. Organizujemy kursy na poziomie podstawowym i rozszerzonym z przedmiotów ogólnokształcących oraz języków obcych.

  • matematyka
  • język polski
  • język angielski

Czas trwania: 45 godzin ( j, polski, j angielski) 40 godzin (matematyka)

Poznaj ceny za poszczególne przedmioty.

10% rabatu  przy zapisie na drugi przedmiot
20% rabatu przy zapisie na trzeci i kolejny przedmiot
25% rabatu dla słuchaczy szkół COSINUS

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną - zajęcia prowadzą egzaminatorzy maturalni wpisani do ewidencji egzaminatorów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Zajęcia odbywają się zwykle w grupach mniej więcej 18-20 osobowych.

W przypadku niezaliczenia egzaminu maturalnego zwracamy koszty kursu.

Kursy zawodowe

Jeżeli chcesz:

  • uzyskać dodatkowe kwalifikacje w zawodzie który wykonujesz
  • nauczyć się czegoś, co wykorzystasz „dla siebie”
  • zdobyć konkretną, przydatną wiedzę z interesującej Cię dziedziny

nasze kursy zawodowe są dla Ciebie!

Z nami:

  • nauczysz się zagęszczania rzęs metodą 1:1
  • poznasz tajniki makijażu, upiększania paznokci i stylizacji
  • dowiesz się wszystkiego na temat masażu stemplami, relaksacyjnego, gorącymi kamieniami…​​

A jeżeli nie interesujesz się kosmetyką, mamy dla Ciebie między innymi kursy zawodowe:

  • z podstaw samoobrony
  • dla pracowników służby informacyjnej i porządkowej
  • florystyczny
  • z podstaw księgowości lub obsługi komputera
  • fotograficzny.

Poznaj pełna oferta kursów zawodowych.


Kursy na uczelni:

Multimedia
MS Excel I stopień
maturalne - matematyka
maturalne - język polski
maturalne - język angielski
maturalne - historia
maturalne - geografia
maturalne - chemia
maturalne - biologia
maturalne
grafika użytkowa
Grafika komputerowa
dla maturzystów

Zawody na uczelni:

asystent kierownika produkcji filmowej/telewizyjnej
asystentka stomatologiczna
florysta
higienistka stomatologiczna
opiekun medyczny
opiekun medyczny z aktywizacją seniora
opiekun osoby starszej
opiekunka dziecięca
technik administracji
technik administracji publicznej
technik archiwista
technik bezpieczeństwa i higieny pracy
technik budownictwa
technik ekonomista
technik eksploatacji portów i terminali
technik elektorniki i informatyki medycznej
technik elektroniki i informatyki medycznej
technik informatyk
technik masażysta
technik ochrony fizycznej osób i mienia
technik rachunkowości
technik sterylizacji medycznej
technik usług pocztowych i finansowych
technik weterynarii
terapeuta zajęciowy

Główny adres uczelni


(I piętro) Autobus: 51, 68, 71
Tramwaj: 2, 3, 5, 9, 13, 16

Kontakt:
tel.: 61 851 96 31
tel./fax: 61 851 96 33
tel. kom.: +48 513 132 875
e-mail: poznan@cosinus.pl

Godziny otwarcia:
Pn-Pt: 10:00-18:00
Sb: 10:00-15:00
Nd: 10:00-14:00

Sekretariat obsługuje słuchaczy szkół policealnych i liceum ogólnokształcącego

61-888 Poznań ul. Półwiejska 30
Budynek za Starym Browarem w kierunku Rynku
Tramwaj: 6, 23, 18, 12

Kontakt:
tel.: (61) 853-36-05,
(61) 853-31-03
e-mail: poznan2@cosinus.pl

Godziny otwarcia:
Pn-Pt: 09:00-17:00

Sekretariat przyjmuje dokumenty kandydatów do szkół policealnych i liceum ogólnokształcącego

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

TECHNIK MASAŻYSTA

Wybór tego kierunku pozwoli Ci na zapoznanie się z wieloma odmianami masażu np. masaż relaksacyjny, masaż sportowy oraz zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy niezbędnej do ich stosowania. Korzystanie z masażu zarówno dla relaksu jak i w celach leczniczych staje się coraz popularniejsze, więc po skończeniu tego kierunku z całą pewnością nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pracy.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane