Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Rok założenia: 1996 | Rektor: prof. Witold Orłowski

przejdź do spisu treści

Vistula będzie uczelnią, która najlepiej odczytuje wyzwania przyszłości.

Chcemy być uczelnią pierwszego wyboru dla tych, którzy mają ambicję by zdobywać wiedzę i świat.

W ogólnopolskim systemie monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) w kategorii „Zarządzanie”, kierunek Akademii Finansów i Biznesu Vistula znalazł się na 1. miejscu. Absolwent niestacjonarnych studiów II stopnia na wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiBV zarabia rok po ukończeniu uczelni średnio 9 193.10 zł brutto miesięcznie.

Nagrody i wyróżnienia dla AFIB Vistula

W kategorii umiędzynarodowienia w rankingu Perspektywy 2018 znajdujemy się na 1. miejscu!

Jesteśmy w pierwszej piątce najlepszych niepublicznych uczelni wyższych, według rankingu przygotowanego przez portal edukacyjny Perspektywy 2018.

W rankingu ELA w kategorii „Zarządzanie”, nasz kierunek znalazł się na 1. miejscu, co znaczy że nasi absolwenci zarabiają najwięcej!

Według redakcji „Home & Market” Akademia Finansów i Biznesu Vistula to Najlepszy Partner w Biznesie wśród krajowych szkół wyższych.

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji zwyciężyła w rankingu jakości nauczania niepublicznych uczelni turystycznych w rankingu Perspektywy 2015.

Wysoki poziom nauczania potwierdzają akredytacje międzynarodowych środowisk akademickich: The World Council and Assembly on Cooperative Education, Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Szkolnictwa Wyższego, CEEMAN – najbardziej prestiżowa akredytacja w dziedzinie zarządzania, spośród przyznawanych szkołom wyższym.


Praktyczną wiedzę przekażą Ci eksperci i praktycy

Kadrę naukowo-dydaktyczną tworzą praktycy i doświadczeni eksperci, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz zdobytym doświadczeniem w renomowanych firmach i instytucjach. Należą do nich m.in. prof. Witold Orłowski – były doradca ekonomiczny Prezydenta RP i członek Narodowej Rady Rozwoju, dr Marek Kulczycki – prezes FM Bank PBP i były pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych, prof. dr hab. Krzysztof Rybiński – były wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – były minister finansów i były minister spraw zagranicznych, prof. dr hab. Longin Pastusiak – były wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, prof. dr hab. Jerzy M. Nowak – wiceprzewodniczący Rady Wykonawczej Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, prof. dr hab. Paweł Bożyk – członek Senatu Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych w Tokio, dr hab. Oskar Kowalewski, prof. nadzw. AFiB Vistula – członek kolegium redakcyjnego czasopisma Family Business Review, prof. dr hab. Jan Fazlagić, prof. nadzw. UEP – ekspert w zakresie zarządzania wiedzą, edukacją, kreatywnością, innowacyjnością oraz kapitałem intelektualnym, prof. dr Roman Fulneczek – były prezes zarządu PZU czy Towarzystwa Ubezpieczeniowego Daewoo, dr hab. Wojciech Kostecki, prof. nadzw. AFiB Vistula – członek Global Security Fellows Initative, dr Aleksandra Wiktorow – Rzecznik Ubezpieczonych, była wiceminister pracy.

Nasi eksperci realizują projekty dla globalnych liderów biznesu jak Microsoft czy Apple.

Na korytarzach usłyszysz niemal wszystkie języki świata.

Nawiążesz nowe, międzynarodowe przyjaźnie i kontakty biznesowe.

Czekają na Ciebie zagraniczne staże i projekty edukacyjne m.in. w Niemczech, Hiszpanii czy Francji.

Jeżeli chcesz, możesz wziąć udział w programie Erasmus, współrealizowanym z uniwersytetami z ponad 30 krajów.

Studia Online - uczysz się gdzie i kiedy chcesz

Jak wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Studia Online to doskonała forma przygotowania do pracy zawodowej, ponieważ najlepiej odzwierciedla jej charakter. W październiku 2014 roku uruchomiliśmy nowoczesną platformę e-learningową na kierunkach finanse i rachunkowość, ekonomia oraz zarządzanie.  Z platformy m-Vistula możesz korzystać w dowolnym miejscu i czasie z dowolnego urządzenia – komórki, tabletu i komputera. Otrzymasz dokładnie taki sam dyplom ukończenia studiów, jak studenci studiów niestacjonranych. Różnica polega na organizacji nauki: 60% zajęć odbywa się przez internet a jedynie 40% zajęć na Uczelni. Więcej informacji Tutaj

Stypendia pomogą ci w opłaceniu czesnego

Możliwości jest wiele. Możesz skorzystać ze stypendium socjalnego, stypendium rektora dla najlepszych studentów, zapomogę czy stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych. Dla najlepszych, czeka stypendium ministra za wybitne osiągnięcia. Więcej informacji TUTAJ

Dbasz o formę w sekcjach sportowych i rozwijasz się w kołach naukowych

Do Twojej dyspozycji jest hala sportowa o powierzchni ponad 600 m2, przystosowana do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną halową, badmintona i aerobiku. W budynku Uczelni znajduje się także siłownia z nowoczesnym, profesjonalnym sprzętem, który pomoże Ci zadbać o kondycję fizyczną. 

Studiujesz w nowoczesnym kampusie

Na 29 tys. m2 są klimatyzowane wnętrza, aule na kilkaset osób, przestronne sale dydaktyczne, czytelnia, biblioteka, siłownia, hala sportowa oraz 2 restauracje serwujące dania i przekąski z różnych stron świata. W ciepłe dni możesz się zrelaksować na pełnym zieleni, przestronnym dziedzińcu wokół uczelni. Budynek jest także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek

Na 29 tys. m2 znajduje się 8 nowoczesnych auli mieszczących kilkaset osób, przestronne i dobrze wyposażone sale dydaktyczne, czytelnia z dostępem do komputerów, świetnie zaopatrzona biblioteka, siłownia, hala sportowa oraz kafeteria i kawiarnia serwujące dania i przekąski z różnych stron świata. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nasz kampus znajduje się 350 m do Stacji Metra Stokłosy oraz przystanku autobusowego. Dojazd od Centrum zajmuje samochodem ok. 15 min, natomiast komunikacją miejską ok. 20 min. Nieopodal Uczelni znajdują się liczne sklepy i centra handlowe, a także klimatyczne puby i knajpki, gdzie można miło spędzić czas po zajęciach.

Uczelnia posiada bezpłatny parking naziemny otwarty dla wszystkich Studentów w miarę dostępności miejsc. Jest również możliwość korzystania z garażu podziemnego za niewielką opłatą. Studenci, którzy wykupią abonament na rok lub semestr, otrzymają przypisane i numerowane miejsce w zielonej strefie garażu czynnego w godzinach 07:00-22:00 przez 7 dni w tygodniu. Warto śledzić aktualne promocje i wykupić miejsca postojowe na preferencyjnych warunkach!

Kierunki studiów

Studia Licencjackie - Uczelnia Vistula

Podjęcie nauki na studiach I Stopnia (licencjackich) wymaga ukończenia szkoły średniej oraz zdania matury. Studia licencjackie trwają sześć semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. Absolwent będzie mógł kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

Bogata oferta studiów licencjackich w Grupie Uczelni Vistula (Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) obejmuje ponad 30 specjalności przygotowanych według najwyższych europejskich standardów. Studia licencjackie pozwalają na poznanie własnych możliwości i talentów, przygotowują do wykonywania przyszłego zawodu oraz dają rzetelną podstawę do kontynuowania edukacji na studiach uzupełniających magisterskich​.​

W Grupie Uczelni Vistula możesz wybrać studia I stopnia dla siebie  plus specjalny program University of London w języku angielskim:

 • Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
 • Ekonomia
 • Filologia Angielska
 • Filologia Hiszpańska
 • Finanse i Rachunkowość z akredytacją ACCA
 • Grafika
 • Stosunki Międzynarodowe
 • Zarządzanie
Studia Inżynierskie - Uczelnia Vistula

Studia inżynierskie trwają 4 lata. Po uzyskaniu tytułu inżyniera będziesz profesjonalistą zajmującym się tworzeniem lub wykorzystaniem wiedzy inżynierskiej.

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula możesz wybrać studia na jednym z dwóch kierunków:

 • Architektura
 • Informatyka
Studia II Stopnia
 • Ekonomia
 • Filologia Angielska
 • Finanse i Rachunkowość
 • Grafika
 • Informatyka
 • Stosunki Międzynarodowe
 • Zarządzanie


przejdź do spisu treści

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA


Studia I Stopnia

Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)

Czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
Lokalizacja: Warszawa|
Język wykładowy: polski, angielski
Uczelnia: AFiB Vistula


W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie rola dziennikarzy jest niezwykle istotna. Ich zadaniem jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz opisywanie rzeczywistości tak, by opinia publiczna mogła ją lepiej zrozumieć. Rozwój technologiczny i coraz silniejsza pozycja mediów społecznościowych sprawiają, że dziś dziennikarz powinien być jeszcze bardziej wszechstronny i czujny. Kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Akademii Finansów i Biznesu Vistula został opracowany tak, by przekazać studentom niezbędną wiedzę, umiejętności i nauczyć zawodu.

Studia dziennikarskie I stopnia są doskonałą propozycją dla wszystkich tych, którzy są ciekawi świata, dociekliwi i nie boją się zadawać trudnych pytań w dążeniu do prawdy.

PO PIERWSZE PRAKTYKA

Na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna studenci uczą się, pod okiem ekspertów i praktyków, dziennikarstwa prasowego, telewizyjnego, radiowego i internetowego. Zdobywają wiedzę o tym, jak wykorzystywać w pracy nowe media – w tym przede wszystkim media społecznościowe. Dowiadują się też, jak wykorzystywać warsztat dziennikarski do prowadzenia skutecznej komunikacji społecznej w reklamie i marketingu.

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA – PROGRAM STUDIÓW

Na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna program zajęć został zbudowany tak, by studenci poznali warsztat nowoczesnego dziennikarza i zdobyli praktyczne umiejętności. Za przekazywanie wiedzy są odpowiedzialni  nie tylko akademiccy wykładowcy, ale także eksperci i praktycy ściśle związani ze światem mediów.

Studenci uczą się  m.in. sztuki przeprowadzania wywiadów, tworzenia pod presją czasu przekazów medialnych – pisemnych lub audiowizualnych, a także przygotowania stron internetowych.

Dzięki studiom na Akademii Finansów i Biznesu Vistula osoby zainteresowane dziennikarstwem będą rzetelnie przygotowane do zawodu.

PRAKTYKI ZAWODOWE

Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na praktyczne przygotowanie do zawodu. Na studentów czekają warsztaty organizowane w popularnych stacjach radiowych i telewizyjnych. Mogą tam zdobyć pierwsze doświadczenia i poznać pracę dziennikarza „od kuchni”.

SPECJALISTYCZNA WIEDZA

Studia na Akademii Finansów i Biznesu Vistuli zapewnią Ci wiedzę, dzięki której szybko staniesz się specjalistą w dziedzinie dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Studia dziennikarskie pozwalają zrealizować jedną z dwóch specjalności: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz public relations.

SPECJALNOŚĆ: KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Specjalność ta przygotuje do pracy w działach komunikacji, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Studenci poznają podstawowe zagadnienia z zakresu psychologii masowej oraz badań społecznych. Uczą się, jak skutecznie korzystać z nowych mediów. Media społecznościowe odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu wizerunku firm, dlatego też zrozumienie i umiejętne komunikowanie się ze społecznością jest niezwykle istotne.


 

przejdź do spisu treści

EKONOMIA


Studia I Stopnia

Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela), online

Czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
Lokalizacja: Warszawa
Język wykładowy: polski, angielski
Uczelnia: AFiB Vistula


Kierunek Ekonomia swoją popularność zawdzięcza szerokim perspektywom rozwoju, jakie oferuje swoim absolwentom. Praca w wielu branżach wymaga współcześnie wiedzy ekonomicznej, tak więc studiowanie na kierunku ekonomia to przepustka do współczesnej kariery zawodowej i biznesowej, włączając w to  umiejętność tworzenia i rozwijania własnego przedsiębiorstwa.

Ekonomia na poziomie licencjackim w AFiB Vistula jest doskonałym kierunkiem dla osób, które chcą pracować w innowacyjnym środowisku. Ekonomia otwiera drzwi do wielu zawodów i pozwala kreatywnie tworzyć swoją ścieżkę zawodową w oparciu o ugruntowaną wiedzę pobieraną od wysoko wykwalifikowanych wykładowców jak i od praktyków oraz o doświadczenie zdobyte podczas praktyk zawodowych.

Celem studiów jest przekazanie wiedzy z zakresu mikro – i makroekonomii, oraz umożliwienie zdobycia wiedzy z wybranych specjalizacji, które są dostosowane do najnowszych trendów panujących w Europie, Azji, Afryce i Stanach Zjednoczonych.

Na studiach licencjackich do wyboru są trzy specjalności, w tym jedna unikatowa wychodząca na przeciw potrzebie zrozumienia  zmian zachodzących we wspolczesnym, globalizujacym sie świecie – związana z rosnacym znaczeniem Erazji i z koncepcją odrodzenia idei  Nowego Szlaku Jedwabnego.

Wspomniane specjalności na kierunku Ekonomia , to:

 • Ekonomia przedsiębiorstwa;
 • Biznes międzynarodowy;
 • Ekonomika Nowego Szlaku Jedwabnego

O PROGRAMIE

Studia ekonomiczne  w Akademii Finansów i Biznesu Vistula zostały stworzone z myślą o przyszłości studentów, dlatego zajęcia prowadzone są przez akademickich ekspertow w danej tematyce i przez praktykow gospodarczych, a specjalności są dostosowane do potrzeb rynku.

PRAKTYKI ZAWODOWE

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na praktyczność zajęć, również na kierunku Ekonomia. Te studia to nie tylko doskonała okazja do zdobywania teoretycznej wiedzy. Będziesz mógł zyskać cenne doświadczenie, podejmując praktyki i staże w trakcie sześciu semestrów nauki. Praktyki są nieobowiązkowe, ale stanowią prawdziwą wartość dla studentów, którzy chcą stawiać pierwsze kroki w zawodzie. Organizują je partnerzy biznesowi naszej Uczelni, angażując studentów do swoich projektów.

SPECJALISTYCZNA WIEDZA

Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistuli zapewnią Ci aktualna wiedzę, dzięki której szybko staniesz się nowoczesnym specjalistą z okreslonych specjalnosci w dziedzinie ekonomii.

W ramach kierunku Ekonomia (studia licencjackie) możesz podjąć studia w ramach jednej z trzech specjalności:

SPECJALNOŚĆ: BIZNES MIĘDZYNARODOWY I (online)

Nauczysz się, jak efektywnie prowadzić działalność gospodarczą za granicą. Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw w otoczeniu międzynarodowym – ich działalności handlowej, marketingowej i inwestycyjnej. Co więcej, dowiesz się, jak przeprowadzać badania rynków zagranicznych, skutecznie negocjować i zawierać kontrakty, a do tego jak realizować transakcje w środowisku międzykulturowym.

SPECJALNOŚĆ: EKONOMIA PRZEDSIĘBIORSTWA I

Decydując się na tę specjalność, dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, by prowadzić własną działalność. Poznasz zagadnienia prawne, finansowe i organizacyjne, a także uwarunkowania i założenia funkcjonowania przedsiębiorstw. Wiedzę przekażą Ci biznesmeni, którzy nauczą Cię, jak stworzyć biznes plan oraz przeprowadzić analizę zagrożeń i ryzyka.

SPECJALNOŚĆ: EKONOMIKA NOWEGO SZLAKU JEDWABNEGO

Niniejsza specjalność łączy wiedzę na temat najbardziej aktualnych zmian (ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych impulsów generowanych przez chińską Inicjatywę Pasa i Szlaku) na wielu poziomach hierarchii gospodarczej: poziomie globalnym (zmiany strukturalne na świecie), w wybranych (ze względu na swoje szczególne znaczenie) krajach Eurazji, w strategicznie ważnych sektorach gospodarczych i w wyspecjalizowanych, kluczowych przedsiębiorstwach nowego typu. Specjalność Ekonomika Nowego Szlaku Jedwabnego ma na celu dostarczenie aktualnej wiedzy ogólnej i unikatowej wiedzy specjalistycznej – m.in. o ekonomicznych problemach transportu, funkcjonowaniu rynków logistycznych oraz działalności i rozwoju przedsiębiorstw sektora międzynarodowego, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki powiązań biznesu azjatyckiego i reszty świata, z uwypukleniem roli bieżącej Inicjatywy Pasa i Szlaku.


Wiedza i umiejętności przekazywane na zajęciach dydaktycznych jest oparta na unikatowych kwalifikacjach kadry skupionej wokół Centrum Badan Azjatyckich Akademii Finansów i Biznesu Vistula z dziedziny historii, znajomości współczesnych realiów Eurazji i Szlaku Jedwabnego oraz uwarunkowań współpracy biznesowej, ekonomiki transportu, logistyki oraz dyscyplin pokrewnych, z naciskiem na aspekt kulturowy działalności biznesowej, ewolucję ekonomik krajów Azji i jej powiązań z Europą. Ważnym źródłem umiejętności, jakie nabywaliby studenci tej specjalności jest praktyczne doświadczenia naszej kadry naukowo-dydaktycznej wyniesione z aktualnie prowadzonych badań i bezpośrednio z bieżącej, roboczej współpracy z przedstawicielami i instytucjami krajów współczesnej Eurazji. Ten aspekt może stanowić specyficzne i unikatowe szanse dla naszych studentów, których traktujemy jak ważnych partnerów w realizacji tych ważnych dla współczesności przedsięwzięć.  

NAJLEPSI W PRAKTYCE

Studia ekonomiczne na poziomie licencjackim pozwolą Ci stawiać pierwsze kroki w wymarzonym zawodzie. Pomogą Ci w tym specjalności przygotowane tak, by przygotowały kandydatów do oczekiwań rynku. Ekspercka kadra naukowo-dydaktyczna nauczy Cię praktycznej wiedzy, stosowanej na co dzień w branży. Dodatkowo otwartość Uczelni na współpracę z partnerami biznesowymi sprawia, że po ukończeniu studiów będziesz mógł starać się o pracę w jednym z trzech obszarów – biznesu, sektora publicznego oraz edukacji.

Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Ekonomia.

KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA EKONOMII

Gotowość zawodowa

Dzięki kompleksowej wiedzy przekazywanej przez kadrę akademickich wykładowców i praktyków, studia ekonomiczne przygotują Cię do rywalizowania na rynku zawodowym. Podczas trzyletnich studiów I stopnia nie tylko zdobędziesz teorię, ale dzięki pierwszym zrealizowanym projektom – także praktykę. Dzięki temu łatwiej będzie Ci ubiegać się o wymarzoną pracę.

Globalne możliwości

Aż dwie specjalności poświęcone są zrozumieniu światowego rynku finansowego, co pokazuje, że na AFiB Vistula myślimy globalnie. Dzięki wiedzy dotyczącej funkcjonowania przedsiębiorstw w otoczeniu międzynarodowym, badania rynków zagranicznych czy realizacji transakcji w środowisku międzykulturowym, będziesz przygotowany do podjęcia pracy także poza granicami kraju.

Specjalistyczna wiedza

Zajęcia prowadzone przez znanych praktyków, a do tego konkretne specjalności, rozwijające konkretne obszary wiedzy – podczas studiów ekonomicznych zdobędziesz specjalistyczną wiedzę, która pozwoli Ci postawić pierwsze kroki w kierunku zostania ekspertem w wybranej przez siebie dziedzinie.


MOŻLIWOŚCI PRACY

Studia ekonomiczne na poziomie licencjackim pozwolą Ci rozpocząć udaną karierę zawodową. Dzięki konkretnym specjalnościom staniesz się atrakcyjnym kandydatem dla rozmaitych firm, instytucji i placówek. Program studiów został zaplanowany tak, by przygotować Cię do kariery w trzech różnych obszarach – biznesu, sektora publicznego i edukacji.

W sektorze biznesu będziesz mógł starać się o pracę na stanowiskach wykorzystujących umiejętności analityczne i zarządcze w:

 • korporacjach,
 • przedsiębiorstwach,
 • bankach.

Jako absolwent kierunku Ekonomia, zostaniesz wyposażony w niezbędną wiedzę, by prowadzić także własną działalność gospodarczą.

W sektorze publicznym masz szansę na pracę w obszarze rządowym w:

 • instytucjach unijnych,
 • ministerstwach,
 • bankach centralnych,
 • instytucjach regulacyjnych,
 • instytucjach międzynarodowych
 • administracji centralnej i lokalnej.

W sektorze edukacyjnym czeka absolwenta przyszłość w:

 • środowisku akademickim,
 • ośrodkach badawczych zajmujących się prognozami i analizami ekonomicznymi.
 •  

Studia na specjalności Ekonomika Nowego Szlaku Jedwabnego umożliwią absolwentom poszukiwanie atrakcyjnej pracy:

 • w sektorze TSL (transport, spedycja, logistyka) zapewnia ponad 10% miejsc pracy w UE, ma też coraz większy dział w tworzeniu PKB Europy. Jednocześnie zdobywają niszową wiedzę, która w warunkach ekspansji krajów Dalekiego Wschodu, Indii i innych championów Eurazji i  w warunkach realizacji chińskiej Inicjatywy Pasa i Szlaku przy nowym układzie rozbudowy Szlaku Jedwabnego staje się obecnie coraz bardziej poszukiwana.
 • jako menadżer średniego i wyższego szczebla w projektach związanych z ingerencja w życie gospodarcze Inicjatywy Pasa i Szlaku na różnych szczeblach oraz współpracą krajów Europy wschodniej i centralnej związaną z kontaktami z  krajami ewoluującej, nowej Azji
 • jako specjalista ds. handlu z krajami azjatyckimi
 • jako przedstawiciel handlowy nowej generacji przedsiębiorstw kooperujących z przedsiębiorstwami nowej Azji,  
 • jako menadżer transportu, specjalista logistyki nowej generacji.  

 

przejdź do spisu treści

GRAFIKA


Studia I Stopnia

Tryb studiów: stacjonarne

Czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
Lokalizacja: Warszawa
Język wykładowy: polski, angielski
Uczelnia: AFiB Vistula


Interesujesz się sztuką i masz artystyczne zacięcie, które zamierzasz rozwijać? Jeżeli tak, to kierunek Grafika na Europejskim Wydziale Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest idealny dla Ciebie! Zacznij studia licencjackie na kierunku Grafika i rozwijaj swoje umiejętności. 

Studiując na naszej Uczelni, zdobędziesz praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci  zostać grafikiem w branży reklamowej lub rozwijać talent w kierunku projektów artystycznych. Na Europejskim Wydziale Sztuk AFIB Vistula śledzimy i angażujemy się w postępującą rewolucję cyfrową – stawiamy na połączenie tradycyjnych technik artystycznych z nowoczesnymi, opartymi o warsztat fotograficzny i cyfrowy.

WYMAGANIA

Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie na kierunku Grafika, musisz spełniać następujące wymagania:

 • Posiadać świadectwo dojrzałości;
 • Przedstawić zestaw prac potwierdzających podstawowe kompetencje artystyczne;
 • Otrzymać pozytywną opinię zespołu kwalifikacyjnego z przeglądu zestawu prac.

GRAFIKA – PROGRAM STUDIÓW

Program Grafiki (studia na poziomie licencjackim) jest tak skonstruowany, aby połączyć wrażliwość artystyczną z najnowszymi technologiami informatycznymi. Przekazujemy wiedzę, praktyczne umiejętności i doświadczenie niezbędne w komunikacji wizualnej. Uczymy studentów posługiwania się technikami artystycznymi i sprawnego posługiwania się programami graficznymi. Przygotowujemy do realizacji zaawansowanych zadań w projektowaniu, reklamie, grafice, grafice komputerowej DTP, ilustracji i fotografii.

Jeżeli więc chcesz pracować np. jako grafik komputerowy, studia na Europejskim Wydziale Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla Ciebie!

PRAKTYKI ZAWODOWE

Integralną częścią studiów na kierunku Grafika są trzy miesiące praktyk zawodowych oraz dwa tygodnie plenerów rysunkowo-malarskich.

SPECJALISTYCZNA WIEDZA

W programie nauczania na kierunku Grafika aż 70% zajęć ma charakter praktyczny. Oznacza to, że skupiamy się na nauczeniu przydatnych umiejętności, dzięki którym w sposób świadomy będziesz posługiwać się technikami artystycznymi.

Kierunek Grafika (studia na poziomie licencjackim) pozwoli Ci zrealizować jedną z dwóch  specjalności:

SPECJALNOŚĆ: GRAFIKA ARTYSTYCZNA

Dzięki tej specjalności rozwiniesz się jako niezależny artysta grafik. Otrzymasz silne podstawy w zakresie rysunku, malarstwa i ilustracji. Poznasz co najmniej 10 technik graficznych: linoryt, linoryt barwny, suchą igłę, mezzotintę, miedzioryt, akwafortę, akwatintę, litografię, serigrafię i algrafię. Nauczysz się korzystać z wybranych środków przekazu i narzędzi, aby zrealizować określony cel. Będziesz gotowy do samodzielnej pracy twórczej.

SPECJALNOŚĆ: GRAFIKA DLA BIZNESU

Dzięki tej specjalności zdobędziesz kompetencje grafika komputerowego. Poznasz programy pakietu Adobe CC: Photoshop, Ilustrator, In Design, Animate Pro. Dowiesz się, jak tworzyć w różnych technikach, a także, jak realizować filmy animowane oraz wykonać projekt łączący obraz i tekst. Nauczysz się obróbki cyfrowej zdjęć i filmów.

KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA GRAFIKI

Projektowanie grafik

Zyskasz wiedzę o tym, jak opracowywać i przygotowywać do druku materiały graficzne w różnych technikach. W tym procesie pomoże ci wyobraźnia, wiedza plastyczna i odpowiednie umiejętności techniczne.

Przygotowywanie grafik komputerowych DTP

Nauczysz się przygotowywać i przetwarzać wszelkie materiały graficzne w wersję cyfrową i gotową do druku – wszystko przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego i sprzętu peryferyjnego.

Multimedialne przygotowanie

Nauczysz się projektować i przygotowywać elementy graficzne wykorzystywane w realizacjach multimedialnych. Zostaniesz wyposażony w wiedzę niezbędną do skompilowania projektu multimedialnego oraz jego realizacji.

Profesjonalne zdjęcia

Wykorzystasz wiedzę, umiejętności, sprzęt fotograficzny i specjalistyczne oprogramowanie do tworzenia wszelkiego rodzaju zdjęć, np. reportażowych, reklamowych czy artystycznych.

Profesjonalne ilustracje

Nauczysz się, jak w praktyce wykorzystywać wiedzę plastyczną, umiejętności warsztatowe i znajomość oprogramowania graficznego. Będziesz potrafił samodzielnie tworzyć profesjonalne ilustracje, będące interpretacją lub dopełnieniem przekazu werbalnego zawartego w materiałach do publikacji.


JAKA PRACA PO STUDIACH GRAFIKA?

Po ukończeniu studiów na kierunku Grafika otworzy się przed Tobą możliwość podjęcia pracy w wielu ciekawych miejscach. Będziesz mógł realizować się zawodowo w takich firmach i instytucjach jak:

 • agencje reklamowe i marketingowe;
 • muzea;
 • galerie sztuki;
 • wydawnictwa;
 • instytucje kultury.

 

przejdź do spisu treści

ARCHITEKTURA 


Studia I Stopnia

Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)

Czas trwania studiów: 4 lata (8 semestrów)
Lokalizacja: Warszawa
Język wykładowy: polski, angielski
Uczelnia: AFiB Vistula


Architektura na Akademii Finansów i Biznesu Vistula to czteroletnie studia inżynierskie, które pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z zakresu architektury, urbanistyki i sztuki. Nauczysz się, jak kształtować swoje otoczenie i zmieniać przestrzeń na piękniejszą i bardziej funkcjonalną.  

Kierunek jest stworzony dla osób, które pragną mieć realny wpływ na wygląd przestrzeni. Jeżeli jesteś kreatywny, chcesz przekształcać wizje artystyczne w rzeczywistość, to Architektura w AFiB Vistula pomoże Ci zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

Wybierając te studia poznasz historię budowy miast, a także zasady kształtowania ich struktury przestrzennej, funkcjonalnej, komunikacyjnej, ekologicznej oraz dobre praktyki w gospodarowaniu przestrzenią.

Kadra na kierunku Architektura została dobrana tak, aby studenci mieli styczność zarówno z doświadczonymi architektami i specjalistami powiązanych branż, jak i z młodymi architektami czynnymi zawodowo.

Jako absolwent kierunku Architektura (studia inżynierskie) będziesz przygotowany do kariery w zawodzie architekta.

ARCHITEKTURA – PROGRAM STUDIÓW

Program na kierunku Architektura powstał przy współpracy z Business Center Club, Krajową Radą Spółdzielczą oraz Pracodawcami Rzeczpospolitej Polskiej.  Zapewnia on możliwość wszechstronnego kształcenia: od przedmiotów artystycznych i humanistycznych, po przedmioty ściśle inżynierskie.

Studia dają studentom niepowtarzalną szansę rozwoju. Kładziemy nacisk na zajęcia projektowe pod okiem doświadczonych architektów. Biorąc pod uwagę znaczenie prezentacji projektów architektonicznych na dzisiejszym rynku pracy, przywiązujemy szczególną wagę do kształcenia w zakresie wizualizacji i prezentacji graficznej w oparciu o profesjonalnie wyposażoną pracownię komputerową (3dsMAX, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros).

Większość naszych wykładowców, to architekci i specjaliści z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem, którzy pracują przy najnowocześniejszych realizacjach architektonicznych i urbanistycznych. Ich zadaniem jest przygotowanie studentów do aktywnego wejścia na rynek pracy.

Wyspecjalizowana kadra i program nastawiony na przekazywanie praktycznej wiedzy gwarantują, że hasło Architektura – studia – Warszawa jest ściśle związane z Akademią Finansów i Biznesu Vistula!

PRAKTYKI ZAWODOWE

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula naszą misją jest przekazywanie praktycznej wiedzy, ale także umożliwienie studentom zdobywania doświadczenia już na studiach. Te priorytety obowiązują również na kierunku Architektura. Studia to czas, aby stawiać pierwsze kroki w wymarzonej branży.  Po I i II roku studiów gwarantujemy trzy tygodnie ćwiczeń terenowych oraz pięć tygodni praktyki dyplomowej.

SPECJALISTYCZNA WIEDZA

Studia na Akademii Finansów i Biznesu Vistula zapewnią Ci wiedzę, dzięki której szybko staniesz się specjalistą w dziedzinie architektury i urbanistyki.

NAJLEPSI W PRAKTYCE

Kierunek Architektura (studia inżynierskie) został zaprojektowany tak, by jak najlepiej przygotować  studentów do późniejszej pracy w zawodzie. Po ośmiu semestrach nauki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula będziesz gotowy do tworzenia własnych koncepcji architektonicznych. Dowiesz się, jak prowadzić własne biuro czy pracownię oraz jak chronić własność intelektualną i prawa autorskie.

Podczas studiów szczególnie istotna jest nauka praktycznych umiejętności, które w przypadku Architektury i Urbanistyki oznaczają opanowanie specjalistycznych programów, niezbędnych do realizowania projektów zawodowych.

Absolwenci studiów uzyskują tytuł inżyniera architekta.

Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Architektura.


KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA ARCHITEKTURY I URBANISTYKI

Zawodowa gotowość

Będziesz przygotowany do tworzenia własnych koncepcji architektonicznych i urbanistycznych o indywidualnym charakterze. Zdobędziesz wiedzę teoretyczną i opanujesz specjalistyczne narzędzia. Nauczysz się świadomie wykorzystywać wyniesioną ze studiów wiedzę z zakresu technologii budowlanych, instalacyjnych i konstrukcyjnych.

Biznesowe podejście

Nauczysz się, jak zarządzać i prowadzić własną działalność gospodarczą, a dzięki wiedzy z zakresu autoprezentacji i marketingu dowiesz się, jak wyróżnić się wśród konkurencji.

Globalne możliwości

Nowoczesne spojrzenie na trendy w światowej architekturze i znajomość branżowej terminologii w języku angielskim sprawią, że studia na AFiB Vistula otworzą przed Tobą drzwi do kariery poza granicami Polski.

JAKA PRACA PO STUDIACH ARCHITEKTURA?

Po ukończeniu studiów na kierunku Architektura  masz szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach, takich jak:

 • biura i pracownie projektowe – praca na stanowisku architekta;
 • firmy wykonujące grafiki, wizualizacje projektowe, grafiki filmowe, gry komputerowe – specjalista 3D;
 • firmy deweloperskie – asystent architekta, przedstawiciel handlowy, grafik;
 • urzędy miasta, gminy, powiatu – samorządy lokalne i zawodowe izby architektoniczne, urbanistyczne i budowlane;
 • teatry/studia telewizyjne – projektowanie i budowa scenografii do spektakli teatralnych, filmowych, programów tv – asystent scenografa;
 • firmy budowlane – projektant, przedstawiciel handlowy;
 • firmy zarządzające nieruchomościami – asystent pośrednika nieruchomości;
 • agencje reklamowe – grafik;
 • wydawnictwa – ilustrator;
 • biura projektujące przedmioty użytku codziennego i meble – asystent projektanta.

 

przejdź do spisu treści

INFORMATYKA 


Studia I Stopnia

Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)

Czas trwania studiów: 3.5 roku (7 semestrów)
Lokalizacja: Warszawa
Język wykładowy: polski, angielski


W świecie, w którym technologia towarzyszy ludziom na co dzień, informatycy, programiści i administratorzy sieci mają gwarancję zatrudnienia i szanse na ponadprzeciętne zarobki. Decydując się na kierunek Informatyka (studia inżynierskie) na Akademii Finansów i Biznesu Vistula, zyskasz solidne przygotowanie do zawodu oraz pewność, że jako specjalista wybranej dziedziny IT będziesz mógł przebierać w ciekawych ofertach pracy.

Studia inżynierskie są kierowane nie tylko do osób o zacięciu informatycznym, ale także dla tych, którzy interesują się grafiką czy sztuczną inteligencją. Jeżeli chcesz nauczyć się programowania i wyspecjalizować się w konkretnym języku, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Dzięki kadrze ekspertów i współpracy firmami z takimi jak Fat Dog Games, Simulation Games Manufacture, Microsoft, Cisco i Oracle, masz pewność, że nauczysz się praktycznych umiejętności. Na studiach poznasz różne języki programowania – CSharp, Java, XHTML, CSS3 oraz JavaScript. Zdobędziesz też wiedzę z zakresu informatyki, automatyki, robotyki, technologii cyfrowych i multimedialnych oraz matematyki i fizyki.

Wydziałowy Instytut Informatyki organizuje comiesięczne cykliczne spotkania – Konwersatoria Naukowe, na których istnieje możliwość wysłuchania oraz aktywnego włączenia się we współpracę w prowadzeniu badań naukowych z obszaru informatyki oraz jej aplikacji w różnych dziedzinach.

INFORMATYKA – PROGRAM STUDIÓW

Program na kierunku Informatyka – studia inżynierskie – powstał w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców. Dzięki współpracy z uznanymi na rynku firmami i ekspertami swoich dziedzin, studia informatyczne na AFiB Vistula zapewnią Ci doskonałe przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podjęcia pracy w interesującym Cię zawodzie.

Program przygotuje Cię do egzaminów, dzięki którym uzyskasz certyfikaty Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS), Microsoft Certified IT Professional (MCITP), Oracle Certified Associate (OCA) oraz Oracle Certified Professional (OCP). Będą one potwierdzeniem Twoich kompetencji, co umocni Twoją pozycję na rynku pracy.

PRAKTYKI ZAWODOWE

Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula oferujemy praktyczną wiedzę przekazywaną przez ekspertów i uznanych specjalistów. Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest doświadczenie i umiejętność wykorzystania zdobytych informacji. Dlatego nasze studia informatyczne przewidują aż 420 godzin praktyk zawodowych.

SPECJALISTYCZNA WIEDZA

Studia na Akademii Finansów i Biznesu Vistuli zapewnią Ci wiedzę, dzięki której szybko staniesz się specjalistą w dziedzinie informatyki.


Studia informatyczne na poziomie inżynierskim to pierwszy krok do kariery w IT w Polsce lub za granicą. Specjalność, którą wybierzesz pozwoli Ci stać się ekspertem w danej dziedzinie. Poznaj specjalności oferowane w ramach kierunku – jest ich aż osiem!

SPECJALNOŚĆ: INŻYNIERIA TECHNOLOGII INTERNETOWYCH

W ramach tej specjalności zdobędziesz umiejętności w zakresie projektowania oraz integrowania nowoczesnych aplikacji internetowych na potrzeby biznesu i administracji publicznej. Poznasz narzędzia zaawansowanych technologii internetowych, takich jak HTML5, CSS 3, Ruby on Rails czy JavaScript, a także techniki i narzędzia testowania aplikacji internetowych i mobilnych. Partnerami biznesowymi tej specjalności są firmy Microsoft oraz CISCO Systems.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności Inżynieria technologii internetowych

 • Projektowanie wielowarstwowych aplikacji internetowych
 • Zaawansowane technologie internetowe
 • Projektowanie portali korporacyjnych
 • Projektowanie multimedialnych stron internetowych
 • Projektowanie serwisów internetowych dla urządzeń mobilnych
 • Techniki oraz narzędzia testowania aplikacji internetowych i mobilnych
SPECJALNOŚĆ: INŻYNIERIA ZASTOSOWAŃ INFORMATYKI W BIZNESIE

Na tej specjalności zapoznasz się z pełnym cyklem wdrażania rozwiązań informatycznych – od specyfikacji wymagań, aż po eksploatację i konserwację określonych rozwiązań teleinformatycznych. Poznasz zagadnienia z obszaru e-biznesu i jego usług czy transakcji aukcyjno-przetargowych. Zdobędziesz praktyczne umiejętności analizy i modelowania obiektowego systemów informatycznych, mapowania i modelowania procesów biznesowych, a także metod oceny efektywności ekonomicznej inwestycji informatycznych. Partnerami tej specjalności są firmy ORACLE i Microsoft.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności Inżynieria zastosowań informatyki w biznesie

 • Informatyczne systemy zarządzania ERP
 • Analiza i modelowanie procesów biznesowych
 • Modele e-biznesu
 • Zarządzanie IT z zastosowaniem modelu COBiT i ITIL
 • Metody i narzędzia technologii Big Data
 • Metody oszacowywania efektywności ekonomicznej inwestycji informatycznych
SPECJALNOŚĆ: INŻYNIERIA SIECI KOMPUTEROWYCH

Specjalność ta wprowadzi Cię w świat projektowania i wdrażania infrastruktury dla usług sieci teleinformacyjnych (w ramach obecnej i następnej generacji). Poznasz zagadnienia z zakresu technologii przełączania i routingu w sieciach lokalnych, bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych, technologii sieci rozległych oraz telefonii VoIP. Nauczysz się projektowania lokalnych rozwiązań sieciowych oraz zarządzania infrastrukturą sieciową. Partnerami biznesowymi tej specjalności jest firma CISCO Systems.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności Inżynieria sieci komputerowych

 • Technologie przełączania i routingu w sieciach lokalnych
 • Zarządzanie infrastrukturą sieciową
 • Projektowania lokalnych rozwiązań sieciowych
 • Bezpieczeństwo systemów i sieci teleinformatycznych
 • Technologie sieci rozległych
 • Telefonia VoIP
SPECJALNOŚĆ: INŻYNIERIA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

Na tej specjalności poznasz najnowsze metodyki i narzędzia informatyczne, które wspomagają projektowanie złożonych systemów informatycznych o wysokich wymaganiach efektywnościowych i jakościowych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji i robotyki. Dowiesz się, jak wdrażać systemy informatyczne oraz jak mapować i modelować procesy biznesowe. Partnerami biznesowymi tej specjalności są firmy ORACLE i Microsoft.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności Inżynieria systemów informatycznych

 • Metody eksploracja i analizy danych
 • Analiza i modelowanie procesów biznesowych
 • Technologie pracy grupowej
 • Zarządzanie IT z zastosowaniem modelu COBiT i ITIL
 • Podstawowe techniki i narzędzia testowania oprogramowania
 • Metody oszacowywania efektywności ekonomicznej inwestycji informatycznych
SPECJALNOŚĆ: INŻYNIERIA ROZWOJU I UTRZYMANIE (PIELĘGNACJA) OPROGRAMOWANIA

Na tej specjalności dowiesz się, jak połączyć ciekawość, precyzję i logiczne myślenie z szeroką wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, by stać się doskonałym testerem oprogramowania. Zdobędziesz wiedzę z zakresu weryfikacji i walidacji oprogramowania. Nauczysz się wykrywać nieprawidłowości działania oprogramowania oraz zapobiegać jego awariom. Będziesz wiedział jak poprawnie wskazywać awarie i identyfikować przyczyny ich występowania. Nauczysz się zapewniać najwyższą jakość oprogramowania (Quality Assurance) oraz mierzyć i kontrolować ją (Quality Control). Program zapewnia również naukę mierzenia charakterystyk niefunkcjonalnych oprogramowania (np. wydajności, niezawodności).

Przedmioty realizowane w ramach specjalności Inżynieria rozwoju i utrzymanie (pielęgnacja) oprogramowania

 • Projektowanie i rozwój (utrzymywanie) oprogramowania aplikacji
 • Podstawowe techniki i narzędzia testowania oprogramowania
 • Techniki i narzędzia do automatyzacji testowania oprogramowania
 • Narzędzia i metody inżynierii oprogramowania
 • Architektoniczne wzorce projektowe w inżynierii oprogramowania
 • Metody oceny efektywności inwestycji informatycznych
SPECJALNOŚĆ: INŻYNIERIA GIER KOMPUTEROWYCH

Decydując się na tę specjalność, poznasz rynek gier oraz jego aktualne trendy. Dowiesz się, jak wygląda cały proces tworzenia gry – od dokumentacji, przez wybór silnika, aż po level design i pisanie skryptów. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu zarządzania projektami, poznasz zagadnienia z zakresu własności intelektualnej czy pozyskiwaniem licencji. Partnerami tej specjalności są firmy Simulation Games Manufacture i Fat Dog Games.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności

 • Metodyka projektowania gier komputerowych
 • Projektowanie gier komputerowych
 • Programowanie gier komputerowych dla urządzeń mobilnych
 • Projektowanie gry komputerowej w wybranym środowisku narzędziowym (Unity, UDK)
 • Kierowanie zespołem w projektach gier komputerowych
 • Produkcja i publikacja gier komputerowych
SPECJALNOŚĆ: INŻYNIERIA BAZ DANYCH

Zdobędziesz nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności w zakresie projektowania, rozwijania i integrowania baz danych w systemach informatycznych. Nauczysz się programować w języku SQL. Poznasz metody eksploracji i analizy danych. Partnerami biznesowymi tej specjalności są firmy ORACLE i Microsoft.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności

 • Projektowanie baz danych
 • Administrowanie serwerem baz danych
 • Projektowanie internetowych serwisów bazodanowych
 • Projektowanie hurtowni danych
 • Projektowanie zaawansowanych baz danych
 • Metody eksploracji i analizy danych biznesowych
SPECJALNOŚĆ: INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA SYSTEMÓW IT

Przedmioty realizowane w ramach specjalności Inżynieria bezpieczeństwa systemów IT

 • Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi
 • Protokoły i urządzenia bezpieczeństwa sieciowego
 • Identyfikacja i analiza zagrożeń komunikacji i transakcji elektronicznych
 • Projektowanie i implementacja bezpiecznego oprogramowania urządzeń sensorowych
 • Projektowanie i implementacja bezpiecznego oprogramowania urządzeń mobilnych
 • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji według norm ISO/IEC

 NAJLEPSI W PRAKTYCE

Studia informatyczne na poziomie inżynierskim to praktyczne zajęcia akademickie i zdobywanie doświadczenia. Szeroki wybór specjalności pozwoli Ci stać się ekspertem w dziedzinie, która najbardziej Cię interesuje. Ścisła współpraca z partnerami biznesowymi Uczelni oraz zajęcia prowadzone przez profesjonalistów, to gwarancja zdobywania wiedzy, którą w branży wykorzystuje się na co dzień.

Po ukończeniu studiów absolwent może pochwalić się tytułem inżyniera informatyka.

Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Informatyka.

KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA INFORMATYKI

Znajomość języków programowania

Podczas studiów poznasz języki programowania. W zależności od specjalizacji, którą wybierzesz, będziesz potrafił tworzyć aplikacje, strony internetowe, oprogramowanie lub gry komputerowe.

Praktyka i doświadczenie

Program na AFiB Vistula przygotuje Cię do zdania egzaminów, dzięki którym zdobędziesz wartościowe certyfikaty Microsoftu i Oracle. One potwierdzą Twoje kompetencje i wzmocnią Twoją kandydaturę na rynku pracy. Ponadto podczas studiów zrealizujesz aż 420 godzin praktyk, które pomogą Ci utrwalić wiedzę i zapewnią niezbędne doświadczenie.

Specjalistyczna wiedza

Jako absolwent studiów informatycznych zdobędziesz specjalistyczną, ścisłą wiedzę. Za jej przekazanie odpowiedzialna jest kadra, którą tworzą wieloletni praktycy zawodu i cenieni wykładowcy akademiccy. Dlatego zdobywając wykształcenie na AFiB Vistula będziesz przygotowany do tego, by rozpocząć karierę w IT.


JAKA PRACA PO STUDIACH INFORMATYKA?

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka, otwierają się przed Tobą szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach:

 • Firmy informatyczne zajmujące się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych.
 • Korporacje o lokalnym i międzynarodowym zasięgu.
 • Agencje interaktywne, które budują strony internetowe swoim klientom.
 • Jednostki administracji wdrażającej lub wykorzystującej systemy informatyczne.
 • Nowoczesne ośrodki badawczo-rozwojowe i uczelnie wyższe.

 

przejdź do spisu treści

Akademia Finansów i Biznesu Vistula tworzy, wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji), filary dynamicznie rozwijającej się Grupy Uczelni Vistula. Obie szkoły wyższe działają w jednym kampusie w Warszawie. W 2014 roku dołączyła do nich Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, a w 2018 także Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego.

Grupa Uczelni Vistula to 27 lat doświadczenia na rynku, to połączenie tradycji z nowoczesnymi trendami w świecie nauki. Szkoły wchodzące w skład Grupy łączy misja. Uczymy tego, czego młodzi ludzie będą potrzebować w przyszłości. Wyróżniają nas kierunki praktyczne, które zapewnią naszym absolwentom sukces na rynku pracy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym w Polsce i Europie. Nasi wykładowcy są wybitnymi autorytetami i praktykami. Ściśle współpracujemy z biznesem i organizacjami międzynarodowymi.

Obecnie kształcimy ponad 5 tysięcy młodych ludzi z 86 krajów. Nasi wykładowcy pochodzą ze wszystkich kontynentów. W ramach programu Erasmus+ studenci mogą uczyć się w 40 innych krajach. Otwartość Grupy Uczelni Vistula tworzy wyjątkowe warunki do zdobywania wiedzy. Polscy studenci nie muszą wyjeżdżać za granicę, aby uczyć się i nabierać doświadczenie w międzynarodowym środowisku. W Grupie Uczelni Vistula czerpiemy z energii i możliwości, które daje nam wspólne działanie w ramach pięciu szkół wyższych.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiBV)

oferuje 10 kierunków studiów licencjackich, magisterskich, inżynierskich oraz online, a także studia podyplomowe, doktorskie, programy MBA i Vistula Executive Education, czyli praktyczny wymiar edukacji dla menedżerów. Wszystkie kierunki są prowadzone również w języku angielskim. Uczelnia jest jednym z liderów innowacyjnego kształcenia. Jakość nauczania potwierdzają rankingi i międzynarodowe organizacje edukacyjne. W ostatnim rankingu magazynu „Perspektywy” Akademia Finansów i Biznesu Vistula została uznana za „Najbardziej Umiędzynarodowioną Uczelnię w Polsce”. Kapituła doceniła otwartość na świat, wielokulturowość środowiska studenckiego i wysoki poziom programów studiów w języku angielskim.

Współpracujemy z ponad 130 firmami na świecie, a także z organizacjami międzynarodowymi. AFiB Vistula należy też do najważniejszych międzynarodowych stowarzyszeń na rzecz rozwoju nauki. Jak wskazuje raport ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA), w kategorii „Zarządzanie”, kierunek prowadzony przez AFiB Vistula znalazł się na 1. miejscu – jego absolwenci zarabiają najwięcej w kraju!

www.vistula.edu.pl

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula – SGTiH Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji)

to nowoczesna uczelnia, która ma charakter szkoły biznesowej. Powstała w wyniku połączenia trzech uczelni turystycznych – renomowanej Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie, stołecznej Wyższej Szkoły Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa z Łodzi. Dołączył do nich również utworzony jeszcze w 1972 r. Instytut Turystyki, jedyna w Polsce jednostka badawczo-rozwojowa prowadząca interdyscyplinarne, kompleksowe badania w zakresie turystyki. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula przygotowuje absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. Oferuje unikatowe w skali kraju programy studiów licencjackich i magisterskich, również po angielsku. Kształci na kierunku

Turystyka i Rekreacja, Dietetyka oraz Coaching Stylu Życia. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula promuje ideę przedsiębiorczości. Stawia na praktyczny i międzynarodowy wymiar nauczania. System współpracy uczelni z praktykami i otoczeniem biznesowym jest oparty o powołaną w 2014 r. Radę Biznesu, która jest kluczowym ciałem doradczym i opiniotwórczym. W jej skład wchodzą partnerzy strategiczni kluczowych specjalności, z którymi władze SGTiH Vistula wspólnie tworzą programy dydaktyczne. W Radzie zasiadają m.in. przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Spotkań MPI Poland, Polskiej Izby Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

www.vistulahospitality.edu.pl

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu (WSH)

to uczelnia o profilu biznesowym z międzynarodową kadrą. Oferuje szeroki wachlarz studiów licencjackich na kierunkach: Zarządzanie, Turystyka i Rekreacja, Informatyka, Finanse i Rachunkowość, a także magisterskich na kierunkach: Zarządzanie oraz Turystyka i Rekreacja. Uczelnia posiada w swojej ofercie wiele innowacyjnych kierunków studiów podyplomowych i MBA. Wg rankingu Perspektyw studia MBA na WSH plasują się w pierwszej 10 najlepszych w kraju. Uczelnię wyróżnia nowatorski plan kształcenia, który powstał dzięki współpracy kadry akademickiej z praktykami biznesu oraz pracodawcami. Większość kierunków prowadzonych jest także w języku angielskim.

www.handlowa.eu

Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego (OSW)

jest jedną z największych niepublicznych uczelni w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. OSW działa od ponad 21-u lat i w tym czasie stała się ważnym ośrodkiem akademickim w regionie, miejscem kształcenia pedagogów, znakomitych fizjoterapeutów, specjalistów kosmetologii, filologów, nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów personalnych. W murach uczelni, na blisko 30-tu kierunkach studiów podyplomowych, podwyższają kwalifikacje nauczyciele z całego województwa. OSW jest szkołą, która umiejętnie łączy kształcenie w zakresie zdrowia, medycyny i kultury fizycznej z naukami humanistyczno-społecznymi.

http://www.osw.olsztyn.pl/

Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (AH)

to rozpoznawalna marka, dorobek i prestiż. Ten prężnie działający ośrodek w małym mieście dał wielu młodym ludziom szansę na studia. Akademia nieprzerwanie zajmuje wysoką pozycję w rankingach szkół wyższych. Oferuje

studia pierwszego i drugiego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia podyplomowe na kierunkach: Administracja, Bezpieczeństwo Narodowe, Historia, Pedagogika i Politologia. Akademia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie historii oraz w dyscyplinie nauk o polityce.

www.wsh.edu.pl

 

Kierunki wykładane na uczelni:

administracja I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
architektura Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
budownictwo Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
dziennikarstwo i komunikacja medialna Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
ekonomia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia angielska I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
finanse i rachunkowość I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
geodezja i kartografia Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
iberystyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
informatyka Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
stosunki międzynarodowe I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
turystyka i rekreacja I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
zarządzanie I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Nowe kierunki i nowe specjalności w Uczelniach Vistula!

Rekrutacja trwa

czytaj dalej

Uczelnie Vistula w ścisłej czołówce Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

Uczelnie Vistula konsekwentnie pną się w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy. W tegorocznym zestawieniu najlepszych uczelni niepublicznych Akademia Finansów i Biznesu Vistula objęła czwarte miejsce, Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula weszła do pierwszej dziesiątki i awansowała na miejsce ósme.

czytaj dalej

Jak uczyć się do matury lub egzaminu?

10 rad, które pozwolą ci osiągnąć sukces.

czytaj dalej

Informatyka na Vistuli

Na grze możesz zarobić miliony

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane