Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studia na UKSW w czołówce Perspektyw

Aż 12 kierunków studiów naszego Uniwersytetu zanotowało awans w rankingu Perspektywy 2018. Większość z nich jest wśród 7 najlepiej prowadzonych programów kształcenia w Polsce.

Na szczególną uwagę zasługują dwa kierunki studiów: filozofia oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Oba kierunki odnotowały w tym roku wysoką, czwartą pozycję w skali wszystkich uczelni w kraju. Warto zaznaczyć, że dla dziennikarstwa jest to wzrost aż o 5 pozycji w porównaniu do roku 2017.

W tegorocznym rankingu Perspektywy 2018 niemal wszystkie kierunki awansowały w klasyfikacji najważniejszego dla maturzystów rankingu kierunków studiów. Imponujący wzrost w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu wypracowały dwa kierunki studiów, które zostały sklasyfikowane na 5 miejscu: politologia (wzrost o 10 pozycji) oraz administracja (awans o 5 „oczek”). Szósta w rankingu jest archeologia na UKSW (awans o 3 miejsca w porównaniu z 2017 rokiem), a na siódmym miejscu znalazły się aż 3 kierunki naszej uczelni: psychologia (wzrost o 3 miejsca), socjologia oraz stosunki międzynarodowe (oba kierunki poprawiły swoje miejsce w rankingu aż o 6 pozycji). Pedagogika na UKSW znalazła się na 10 pozycji (wzrost w rankingu o 4 miejsca).
 

Powiązane artykuły

20 rocznica utworzenia UKSW

3 września 1999 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę powołującą Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

czytaj dalej

Dzień Otwarty na UKSW

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 maja na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

czytaj dalej

Antropologia w 3D

Centrum Technologii Informacyjnych Nauk Humanistyczno-Społecznych UKSW zdigitalizowało 63 kości Człowieka z Janisławic. Wykorzystano fotogrametrię oraz skanowanie 3D światłem strukturalnym.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane