Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Nowoczesne możliwości nauki

Usprawnianie edukacji w kierunku nauki online obserwujemy od kilku dekad z mniejszym lub większym skutkiem. Na rynku pojawiają się co rusz nowe i nowoczesne metody nauki, które zazwyczaj promują się jako bezstresowe, skuteczne. Co więcej celem nadrzędnym metodyków jest opracowanie uniwersalnych a jednocześnie efektywnych metod nauki, które minimalizują wysiłek umysłowy.

Z założenia nauka jest wysiłkiem i wymaga trudu, jednak przypatrując się nauce poprzez pozytywne doświadczenia, czy to w formie relaksu lub nieświadomej nauki w wyniku udziału w zabawie, grze można uznać, iż uczymy się bez wysiłku. Bezsprzecznie internet nas rozleniwił. Odkąd stał się powszechnie dostępny nasze życie wkroczyło w nowy etap cywilizacji XXI wieku, gdzie praktycznie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a raczej kliknięcie. Komunikacja przez internet sprawiła, iż w sieci możemy się uczyć, pracować, jak i spędzać czas wolny. Każdy z nas rodzi się z wewnętrzną potrzebą poznania.

Z czasem motywacja do poznawania otoczenia, świata wzrasta sięgając coraz wyższego poziomu wiedzy. Dzięki nauce i jej rozkwitowi możemy cieszyć się internetem i jego możliwościami. Z dnia na dzień dostęp do wiedzy jest coraz większy i łatwiejszy, globalizacja zaowocowała zniesieniem wszelkich barier i granic w nauce. Do zdobywania wiedzy wystarczy znać angielski, czasem inny język obcy, chociaż i w języku polskim dostępnych jest wiele źródeł naukowych online. O ile niegdyś aby zgłębić tajniki fizyki, czy nauczyć się włoskiego trzeba było wybrać się na kurs lub korepetycje indywidualne, dziś możemy uczyć się korzystając z blogów, aplikacji online i wielu kursów, samouczków do pobrania na swój komputer. Każdy może skomponować zestaw materiałów i pomocy wspierających naukę względem własnych potrzeb i preferencji. Ceniąc sobie naukę poprzez zabawę warto skorzystać z gier edukacyjnych oraz aplikacji mobilnych, które w dużej mierze pełnią funkcje rozrywkowe podając wiedzę w przyjaznej, mało obciążającej formie.

Preferując bardziej akademicka formę nauki warto sięgnąć po wykłady i kanały edukacyjne w Youtube, czy też kursy online oferowane przez rozmaite platformy naukowe, które poprzez podział kursów na różne poziomy zaawansowania pozwalają do dopasowanie kursu do oczekiwań odbiorcy. Wybór jest spory, wiedzy w różnorodnej formie podanej nie brakuje. Ściągając materiały ogólnodostępne możemy uczyć się z e-booków, prezentacji multimedialnych, plików wideo jak i interaktywnych programów utrwalających, testowych itd. Nowością na rynku są korepetycje online wykorzystujące Skype jako główne narzędzie komunikacji. Rozwój internetu sprzyja rozwojowi edukacji online bez względu na dziedzinę nauki, której dotyczy. Dotąd korepetycje znane były wyłącznie w wersji tradycyjnej, stacjonarnej.

Korepetycje one to one

Indywidualna nauka uchodziła za kosztowną formę nauczania, jednak bardzo skuteczną z racji bezpośredniego kontaktu na linii uczeń nauczyciel. Obecnie stawki za korepetycje znacznie zmalały, głównie za sprawą internetu. Sumptem do powstania korepetycji zdalnych stały się zbiorowiska osób, które skupiać się i gromadzić zaczęły w mediach społecznościowych celem wymiany doświadczeń, wiedzy, materiałów dydaktycznych i wzajemnej nauki. Kiedy szybko okazało się, że z pomocą internetu można uczyć się w sieci nie wychodząc z domu, wiele osób spróbowało nauki zdalnej na odległość przez Skype. Najszybciej rozwinęła się edukacja w zakresie języków obcych. Dzięki rozszerzeniu możliwości w zakresie korzystania z konwersacji i ćwiczeń językowych z osobami rozsianymi po całym świecie nauka stała się przyjemna i efektywna. Zyskały przede wszystkim dotąd języki rzadkie w nauce, do których dostęp był ograniczony. Preply to odpowiedź na potrzeby internautów chcących uczyć się w sieci komfortowo, tanio i skutecznie. Korepetytorzy z Preply gwarantują efektywną naukę przez Skype.

Korepetycje za pośrednictwem bezpłatnego i kompatybilnego, ze wszystkimi urządzeniami tak stacjonarnymi i mobilnymi, komunikatora internetowego to nowość na rynku, która warto sprawdzić doświadczając wielu zalet jakimi się ta forma nauki wyróżnia. Nowoczesne technologie wespół z tradycyjnym sposobem nauki indywidualnej dostosowanej do potrzeb i oczekiwań ucznia daję wyśmienite rezultaty. Uczniowie chwalą korepetycje za elastyczność, komfort jak i efektywność. Zadowolonych użytkowników przybywa, portali oferujących e-korepetycje również.

Nauka z Preply.com

Na rynku korepetycji zdalnych przoduje kompleksowa platforma Preply, która dzięki różnorodności przedmiotów jak i pokaźnej bazie kontaktowej przyciąga wielu zainteresowanych. Preply jest portalem z którego chętnie internauci korzystają szukająć korepetytora, jak również portalem ogłoszeniowym o bardzo rozległym zasięgu, co jest niewątpliwie głównym atutem dla korepetytorów chętnie zamieszczających swoje anonse w preply.com.

Oferta Preply nie jest ograniczona terytorialnie. Szukając korepetytora we Wrocławiu, Krakowie czy Glasgow możesz liczyć na pomoc. Co więcej dla połączenia przez Skype nie ma znaczenia gdzie w dane chwili się znajdujemy. Wystarczy aby się połączyć posiadać dostęp do internetu. Nie jest istotne czy uczysz się przebywając na odludziu w górskiej chacie czy nad brzegiem morza a może w betonowym mieście. Z tej możliwości korzysta wiele osób mobilnych i aktywnych na co dzień. Korepetycje nie ograniczają ich w przemieszczaniu się i można uczyć się w podróży jak i w przerwach między zajęciami na uczelni itd. Dla odbycia korepetycji nie jest już przeszkodą wyjazd weekendowy. W zależności od uzgodnień z korepetytorem i jego dyspozycyjności korepetycje nie są również ograniczone w czasie. W przypadku lektorów często bywa i tak, ze celowo wybierani są lektorzy z drugiej półkuli, aby nasze preferencje względem późnych godzin nocnych nie były uciążliwe dla korepetytorów. Elastyczność względem terminu, pory dnia korepetycji to nie jedyny przejaw dowolności, bowiem korepetycje to również możliwość dostosowania tempa nauki i materiału do oczekiwań ucznia.

Uczęszczając na korepetycje online możesz uczyć się tylko tego na czym ci zależy, z czym masz problem nie tracąc czasu na zajęcia z kursu, przewidziane w programie a przez Ciebie już dawno opanowane. Korepetycje zdalne to również okazja do powtórki i to wielokrotnej w zależności od potrzeb. To iście nowoczesny sposób nauki łączący indywidualizację z możliwościami jakie dają nam nowe technologie. Korepetycje są w dalszym ciągu spotkaniem dwójki osób, nauki z żywym nauczycielem, jednak bez konieczności spotkania w jednym miejscu. Nie zawsze polegają na nadganianiu zaległości i uzupełnianiu braków, jednak zawsze mają wymiar edukacyjny. Zarówno nauczyciel jak i uczeń mogą łączyć się z dowolnych miejsc na świecie, tak siedząc we własnym domu jak i hotelu, pociągu itd. Korepetycje nie bez powodu nazywane są zdalnymi a nie wirtualnymi bowiem jest to połączenie w czasie rzeczywistym. Uczeń może pytań, zmienić plan zajęć, co nie jest możliwie ucząc się online na e-kursach z komputerem czy poprzez aplikacje mobilne, które cechuje ograniczona ilość scenariuszy do wyboru. Sam się przekonaj dołączając do Preply, zyskując darmową lekcję testową możesz ocenić wartość korepetycji w nowym wydaniu opartych na tradycyjnych założeniach. Z pewnością nie pożałujesz.

Poznaj Preply i popularne korepetycje z chemii w Rzeszowie korepetycje z chemii w Rzeszowie i naucz się nie tylko chemii ale także innych przedmiotów ścisłych online. Zapraszamy! 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane