Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

3 MIEJSCE W RANKINGU RZECZPOSPOLITEJ

Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB w pierwszej trójce najlepszych wydziałów ekonomicznych w Polsce wg rankingu Rzeczpospolitej

Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB znalazł się w pierwszej trójce uczelni kształcących na kierunkach ekonomicznych wśród wszystkich uczelni w Polsce. Akademii WSB na podium towarzyszą: Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy maturzystów decyduje się na studia na kierunkach ekonomicznych. Zarządzanie i ekonomia znalazły się w pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich w rekrutacji w roku akademickim 2017/2018. Wg Rzeczpospolitej przybywa pracodawców, którzy zwracają uwagę na to, którą uczelnię i który wydział ukończył potencjalny pracownik. Nic więc dziwnego, że absolwenci uczelni i kierunków ekonomicznych, które tworzą czołówkę III zestawienia Rzeczpospolitej, nie mają trudności z szybkim znalezieniem dobrze płatnej pracy. 

W rankingu przygotowanym po raz kolejny przy kluczowym wsparciu Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego, partnera merytorycznego zestawienia, Rzeczpospolita bazowała na danych wygenerowanych z rejestrów zintegrowanego systemu informacji o nauce i szkolnictwie wyższym POL-on oraz na najnowszych wynikach ogólnopolskiego systemu monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych (ELA). 

Wg rady kapituły Akademia WSB jest rekordzistą pod względem tempa, w jakim absolwenci wchodzą na rynek pracy. Znajdują oni pracę w niespełna 3 tygodnie po ukończeniu studiów. Wydział Nauk Stosowanych ma również bardzo wysoką pozycję pod względem wysokości płac dla swoich absolwentów.

Rzeczpospolita doceniła także program studiów dualnych w Akademii WSB. Absolwenci Uczelni znajdują się blisko biznesu - w ramach kształcenia dualnego część zajęć odbywa się w Uczelni, a cześć u pracodawcy. 

Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB okazał się też liderem w kategorii umiędzynarodowienia. Prawie jedna trzecia studentów na kierunkach ekonomicznych to cudzoziemcy pochodzący z 40 krajów świata. W umiędzynarodowieniu studiów w Akademii WSB pomaga kilkanaście międzynarodowych projektów w partnerstwach z zagranicznymi jednostkami naukowo-badawczymi i szkołami wyższymi, a także udział w programach wymiany młodzieży. Dzięki temu studenci Uczelni mają obecnie do wyboru ponad 50 destynacji na całym świecie. 

Przygotowanie III edycji rankingu uniwersytetów oraz wydziałów ekonomicznych Rzeczpospolitej wspierało grono znamienitych ekspertów: dr Piotr Dardziński, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Olaf Gajl, dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego (OPI-PIB), Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i Andrzej Jacaszek, wiceprezydent Pracodawców RP.

Informacja na temat rankingu dostępna jest na stronie Dziennika Rzeczpospolita:
https://www.rp.pl/Biznes/311079962-Najlepsze-wydzialy-ekonomiczne-w-Polsce-Dobre-studia-nie-boja-sie-nizu.html

Pełny ranking dostępny jest pod adresem:
https://www.rp.pl/assets/pdf/RP281498118.PDF
 

Powiązane artykuły

18. Festiwal Nauki Akademii WSB

Czy ekologia jest modna, a moda ekologiczna? Jak sztuczna inteligencja może zmienić świat, co łączy jednorożce z Estonią i jak zbudować własny samochód wodorowy?

czytaj dalej

Doktorat Honoris Causa Akademii WSB dla prof. dr hab. inż. Michała Kleibera

W dniu 23 września 2021 r. o godz. 12.00 w Akademii WSB odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Akademii WSB Panu Profesorowi Michałowi Kleiberowi.

czytaj dalej

Akademia WSB na podium Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

W prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy 2021 Akademia WSB zajęła 3. miejsce w Polsce i jest jedyną Uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która uzyskała tak wysoką pozycję w zestawieniu.

czytaj dalej

Poradnik maturzysty 2021

Matura to nie tylko wiedza z książek, notatek i filmików na YouTube. To przede wszystkim psychologiczne wyzwanie: wysiłek, który wymaga inspiracji i motywacji.

czytaj dalej

Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU

W dniu 13 kwietnia 2021 r. o godz. 13:30 rozpoczynają się wirtualne Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU. To międzynarodowe wydarzenie poświęcone jest innowacjom społecznym, bardzo szeroko rozumianym, które mają potencjał do tego, by zmienić świat wokół nas na lepsze.

czytaj dalej

Ostatnie wolne miejsca na studia podyplomowe dla nauczycieli

Studiuj ONLINE bez wychodzenia z domu!

czytaj dalej

Pomnik - ławeczka z postacią Pani Barbary Pikiewicz

W westybulu Akademii WSB stanęła ławeczka - pomnik z postacią Pani Barbary Pikiewicz Założycielki i Kanclerza Akademii WSB.

czytaj dalej

Festiwal Nauki ONLINE w Dąbrowie Górniczej już w marcu!

7 dni, prawie 200 godzin, 80 inspirujących spotkań oraz 60 niezwykłych osobowości świata nauki – tak w skrócie zapowiada się 17. Festiwal Nauki Akademii WSB ONLINE.

czytaj dalej

WEŹ UDZIAŁ W TYGODNIU BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ONLINE

Akademia WSB zaprasza: 23-29 stycznia 2021 r.

czytaj dalej

Akademia WSB uzyskała – CEEMAN IQA Accreditation

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej.

czytaj dalej

WEŹ UDZIAŁ W TYGODNIU BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ ONLINE

Akademia WSB organizuje Tydzień Bezpłatnych Szkoleń (TBS) w nowej, bezpiecznej i wygodnej formule spotkań online. Już w dniach 1-7 czerwca będzie można zdobyć wiedzę z najbardziej aktualnych dziedzin i poszerzyć kompetencje, które wydają się dziś szczególnie istotne.

czytaj dalej

Studenci, tęsknimy za Wami!

Społeczności uczelniane, choć odizolowane dziś od siebie i funkcjonujące w trybie online, próbują odnaleźć się w nowych warunkach, spowodowanych epidemią wirusa i pokazują, jak bardzo są ze sobą zżyte. Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej udowodniła to właśnie w bardzo nietuzinkowy sposób.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane