Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Sportu we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Sportu we Wrocławiu


Pierwsza w Polsce uczelnia kształcąca coachów i menedżerów przygotowywanych do funkcjonowania w różnych obszarach sportu – komercyjnym i publicznym 

Wyższa Szkoła Sportu we Wrocławiu to uczelnia, której przewodnią ideą jest hasło Profesjonalizm w sporcie”.

Poprzez nasze działania staramy się kreować optymalne modele zarządzania polskimi organizacjami sportowymi, a także wdrażać postawy coachingowe.

MISJA

Kreowanie standardów zarządzania sportem i coachingu sportowego poprzez edukowanie i podnoszenie kwalifikacji kadry menedżerskiej i trenerskiej łącząc wiedzę z zakresu sportu, nauk ekonomicznych i psychologii.

Wyższa Szkoła Sportu we Wrocławiu została powołana do tego aby kształceni menedżerowie wprowadzali w swojej działalności profesjonalne i nowoczesne rozwiązania z zakresu marketingu i zarządzania oraz wdrażali innowacje do procesów planowania, kierowania, realizacji i kontroli przy jednoczesnym wykorzystaniu wiedzy z zakresu społecznych i biologicznych podstaw sportu.

Nasze cele staramy się realizować poprzez:

 • oryginalny program kształcenia, odpowiadający realiom polskiego sportu,
 • doświadczoną kadrę wykładowców (teoretyków i praktyków) zarówno ze sportu, jak i psychologii oraz nauk ekonomicznych,
 • nowatorskie i praktyczne formy kształcenia (praktyki i warsztaty),
 • nacisk na wiedzę praktyczną i zdobywanie doświadczeń.

Kompetencje i ciągły rozwój są dla nas najważniejszą wartością, dlatego na bieżąco przeprowadzamy liczne badania rynkowe w oparciu o sport by lepiej poznać realia jego funkcjonowania i jak najlepiej dostosowywać do nich program kształcenia.

Kierunek SPORT

Kierunek „Sport”, którego jednym z twórców był prof. dr hab. Ryszard Panfil, pierwszy założyciel Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu, powstał jako alternatywa dla kierunku „Wychowanie Fizyczne” oraz “Turystyka i Rekreacja” po to, żeby dać możliwość uzyskania wykształcenia i podniesienia swoich kompetencji osobom, które chcą funkcjonować w sporcie jako trenerzy, menedżerowie, organizatorzy albo specjaliści w różnych obszarach.

W jego ramach wybierasz jedną z 3 specjalności:

Studia na kierunku SPORT:

Trzonem kierunku Sport są oczywiście moduły podstawowe, kierunkowe i specjalnościowe, które mają wyposażyć naszych studentów w odpowiednią wiedzą i umiejętności, dzięki którym będą mogli rozwijać i profesjonalizować polski sport. Wiemy jednak, że w dzisiejszych czasach to za mało, a my chcemy, żeby absolwenci Wyższej Szkoły Sportu we Wrocławiu byli nie tylko bardzo kompetentni, ale też efektywni – zarówno w sferze zawodowej (w sporcie i poza nim), jak i osobistej. Dlatego w ramach programu studiów, poza ww. trzonem, wprowadziliśmy 3 dodatkowe i bardzo nowatorskie filary:

Doskonalenie kompetencji miękkich – jak wiadomo sama wiedza, a nawet umiejętności, ale te typowo specjalistyczne nie zawsze wystarczają – kluczem do sukcesu bywa komunikacja z ludźmi, zdolności interpersonalne, umiejętności radzenia sobie ze stresem czy umiejętności “sprzedawania” wiedzy. Nam nie chodzi tylko o to, żeby “produkować kolejnych absolwentów” ale o to, by kształcić skuteczne kadry dla polskiego sportu – dlatego jest to obszar, o który też zadbamy. Podczas 3 lat warsztatów i zajęć dot. kompetencji miękkich będziemy razem pracowali nad tym, żeby wiedza przekazywana wam w ramach pozostałych była możliwie najskuteczniej używana.

Modelowanie Biznesu – brzmi obco? Niepotrzebnie! To cykl warsztatów biznesowych – nie z punktu widzenia wielkiego klubu a własnej firmy. Przedsiębiorczość jest równie ważna jak umiejętności. Chodzi nam o to, by ci z was, którzy chcą mogli przyjść do nas z POMYSŁEM (albo i bez – możemy go wypracować razem!) a wyjść z kompletnym i gotowym do wdrożenia MODELEM BIZNESOWYM – ocenionym przez fachowców i konsultowanym z praktykami biznesu. A na koniec – raz w roku zorganizujemy wam nasz własny “Dragons Den” (na wzór popularnego amerykańskiego programu) – z prawdziwymi inwestorami i prawdziwymi pieniędzmi!

Uczestniczenie w Preorientacji Zawodowej – to dopiero ciekawa i przydatna sprawa! Generalnie chodzi o cykl spotkań z praktykami biznesu sportowego lub sportu jako takiego. Każde z nich będzie rozpoczynało się wykładem tematycznym a potem będzie czas na dyskusje panelową. Czemu? Bo jedną z najbardziej inspirujących form samorozwoju jest czerpanie wiedzy od praktyków, zwłaszcza tych, którzy drogę od pomysłu do sukcesu przeszli sami. Pomogą Wam też w podjęciu decyzji, jaką specjalność wybrać oraz jaką ścieżkę dalszego rozwoju obrać. Chcemy dać wam tego jak najwięcej, dlatego w ramach pierwszego roku studiów spotkacie się z co najmniej 15 uznanymi i doświadczonymi przedstawicielami środowiska sportowego i biznesowego!

Więcej o tych filarach dowiesz się na podstronach Specjalności!

A jak zorganizowane są nasze studia?

Tworząc plan zajęć braliśmy pod uwagę przede wszystkim ludzi działających w sporcie. Studia SPORT+ to jeden duży, pięciodniowy zjazd w semestrze. Ponadto 4 krótkie, jednodniowe zjazdy poniedziałkowe. Reszta materiału realizowana jest w formule edukacji online!

Do tego konsultacje – zarówno tradycyjne jak i online – realizowane przez naszą platformę e-learningową w formie telekonferencji!

E-Learning

Istotną częścią innowacyjności naszego modelu kształcenia jest e-learning. Szanujemy Twój czas a jednocześnie chcemy zadbać o jakość kształcenia. U nas E-learning to nie są materiały przesyłane mailem do wszystkich studentów. Studia SPORT+ w dużej mierze opierały się będą na nowoczesnej platformie e-learningowej, na której studenci będą:

 • realizować kursy OnLine
 • wypełniać testy i sprawdziany
 • uczestniczyć w wykładach i dyskusjach (webinary)
 • korzystać z materiałów z zajęć (dostępne np. podcasty z przeprowadzonych wykładów)
 • realizować grupowe case studies

Nawet 60% materiału studiów zorganizowanych będzie w formie zajęć online! Dzięki temu realizować nasz program będziesz mógł gdzie chcesz i kiedy chcesz – kiedy masz czas i ochotę, kiedy będziesz miał “wenę”. A dostęp do wszystkich materiałów będziesz miał zawsze pod ręką – przez telefon, tablet czy komputer! Do tego uruchomimy e-dziekanat gdzie sprawdzisz terminy czy zapłacisz ratę za studia. Chcemy byś skupił się na jakości kształcenia i rozwoju – nie na barierach organizacyjnych!


Kierunki wykładane na uczelni:

sport I stopnia Niestacjonarny

Główny adres uczelni

 • Wyższa Szkoła Sportu we Wrocławiu
  Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław
 •  
 • Telefon: 502 468 724
 • Strona: http://www.wszic.pl

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Studia Podyplomowe dla Ludzi Sportu

Oferujemy unikalne w skali kraju specjalności studiów – dobrane pod kątem sportowców i ludzi sportu.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie