Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Rok założenia: 2002 | Rektor: prof. dr hab. Zdzisław Wąsik

przejdź do spisu treści

WSF prowadzi licencjackie i magisterskie studia językowe na kierunku Filologia. Co roku uczelnia wzbogaca swoją ofertę, aby każdy zainteresowany studiowaniem języków znalazł coś dla siebie. Można wybrać anglistykę lub germanistykę, czyli najpopularniejsze filologie. 

Uczelnia jest znana z dbałości o wysoką jakość kształcenia, zatrudnia wyłącznie najlepszych wykładowców oraz regularnie aktualizuje i uatrakcyjnia programy nauczania. WSF kładzie ogromny nacisk na naukę Praktycznej Nauki Języka, co - w połączeniu z atrakcyjnymi specjalizacjami - pozwala na kształcenie lingwistów doskonale radzących sobie na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. 

Wyższa Szkoła Filologiczna to uczelnia akademicka. Wydział Neofilologii Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu, na mocy uchwały Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów  z dnia 25 lutego 2013 r., posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo.

W uczelni jest wprowadzony nowoczesny system e-learningowy umożliwiający dogodne studiowanie zwłaszcza studentom niestacjonarnym.

Studia licencjackie

Anglistyka od podstaw

Filologia angielska - Anglistyka / studia licencjackie

Amerykanistyka

Germanistyka

Filologia germańska - Germanistyka / studia licencjackie

Hispanistyka od podstaw

Italianistyka od podstaw

Studia magisterskie 

Filologia angielska - Anglistyka 

Filologia germańska - germanistyka 

Filologia iberyjska - Iberystyka 

Italianistyka 


Dlaczego studia w WSF?

Dbamy o to, abyś czuł się dobrze jako student WSF. Oto, czego możesz się u nas spodziewać:


Sam wybierasz grupę, której plan zajęć najbardziej Ci odpowiada. Jest to możliwe dzięki temu, że plany zajęć są dostępne w e-dziekanacie na kilka tygodni przed rozpoczęciem roku akademickiego. Pozwala to Tobie na zaplanowanie zajęć pozauczelnianych tak, aby nie kolidowały ze studiami.


Możesz zdecydować się na zajęcia e-learningowe. Uczysz się wtedy w swoim tempie, w dowolnym miejscu i czasie.


Każdy rocznik ma swojego opiekuna w Dziekanacie. Od razu wiesz, do kogo masz się zwrócić i nie tracisz czasu chodząc od okienka do okienka.


Uczelnia jest kameralna, a atmosfera rodzinna. Jesteś traktowany jak jednostka, a nie anonimowy tłum.


Sam wybierasz sposób opłat czesnego (semestralnie, płatność jednorazowa za cały rok nauki lub w rozbiciu na raty miesięczne). W ten sposób łatwiej będzie Ci planować inne wydatki.


Możesz otrzymać stypendium rektora, socjalne, dla osób niepełnosprawnych ściśle według wytycznych zawartych w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym. Masz więc możliwość obniżenia kosztów studiowania.


Chcesz studiować na swoich warunkach? Masz możliwość wystąpienia o Indywidualną Organizację Studiów.


Jesteś w ciąży lub masz małe dziecko i obawiasz się, że studia będą kolidowały z opieką nad maluchem. Niepotrzebnie - możesz wystąpić o Indywidualną Organizację Studiów, dzięki czemu Twój plan zajęć zostanie ułożony w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Możesz też korzystać z e-learningu, a tym samym uczyć się w dowolnym czasie w domu.


Działamy w transparentny sposób. To oznacza, że masz pełny dostęp do wszystkich istotnych dla Ciebie informacji i że nigdy nie zmieniamy zasad w trakcie trwania Twoich studiów.


Wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywają się w budynku uczelni przy ul. Sienkiewicza 32 we Wrocławiu: nie tracisz czasu na dojazdy do innych miejsc.


Studenci niepełnosprawni mogą liczyć na szereg ułatwień: w budynku znajduje się winda oraz toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dogodnym rozwiązaniem jest także korzystanie z e-learningu i Indywidualnej Organizacji Studiów.


Wszystkie istotnie wiadomości, zarządzenia, informacje, dokumenty, plany zajęć i wiele innych zostały zebrane w jednym miejscu, czyli w e-dziekanacie. Dzięki temu z łatwością je znajdziesz i nie będziesz tracić czasu (który możesz przecież przeznaczyć na naukę i inne przyjemności).


I na koniec: ankiety, które co rok przeprowadzamy anonimowo wśród naszych studentów, są dla nas cennym źródłem wiedzy o tym co działa właściwie, a co należy zmienić. I właśnie fakt dokonywania zmian pod wpływem głosu studentów jest najlepszym dowodem, że Wasze zadowolenie jest dla nas najwyższą wartościąprzejdź do spisu treści

Anglistyka - studia licencjackie


Anglistyka od zawsze cieszy się największą popularnością wśród kandydatów na studia językowe. To zrozumiałe, bo to właśnie angielski jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych. Jeśli chcesz studiować anglistykę, zacznij ją w WSF. Dlaczego właśnie u nas? To proste - specjalizujemy się w  filologiach i będziesz uczyć się od najlepszych lingwistów pracujących w WSF. 

Anglistykę oferuje bardzo wiele uczelni, dlatego ważne jest, abyś wiedział, co stanowi o wartości tych studiów. Przede wszystkim nauczysz się doskonale języka. Na studiach filologicznych jest to oczywiste i my o tym pamiętamy, jednak nie dla wszystkich uczelni jest to ważne. W WSF dbamy o bardzo wysoki poziom Praktycznej Nauki Języka Angielskiego, więc u nas nauczysz się języka naprawdę dobrze. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że sam język nie wystarcza, żeby znaleźć ciekawą pracę, dlatego będziesz też rozwijać swoje umiejętności z różnych dziedzin zawodowych, w zależności od specjalizacji, którą wybierzesz.

Tylko w WSF możesz wybierać spośród modułów specjalizacji Tłumaczenia i komunikacja w środowisku zawodowym, Język w środowisku biznesowym i IT oraz Nauczyciel na I i II etapie edukacyjnym. Jako absolwent naszej anglistyki będziesz atrakcyjnym kandydatem dla wielu pracodawców (firmy tłumaczeniowe, szkoły,  korporacje, firmy IT).Ty wybierasz, co chcesz osiągnąć, my zapewniamy odpowiednie narzędzia.

Do rozpoczęcia studiów na anglistyce kontynuacyjnej wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Możliwe są studia stacjonarne lub niestacjonarne.


przejdź do spisu treści

Anglistyka od podstaw


Filologia angielska - Anglistyka od podstaw / studia licencjackie

Filologia angielska w WSF cieszy się od lat rosnącym zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna mogły ją studiować wyłącznie osoby znające język angielski na poziomie średniozaawansowanym, ale z roku na rok coraz więcej osób pytało się nas, czy jest możliwe studiowanie anglistyki, jeśli  w ogóle nie zna się języka angielskiego. Wychodząc im naprzeciw, uruchomiliśmy filologię angielską od podstaw. Zacznij na niej studia, bo znajomość angielskiego przydaje się w życiu!

Chciałbyś, aby Twój język stał się Twoją przepustką do kariery? Jesteś świadomy roli angielskiego we współczesnym świecie? Chcesz go umieć naprawdę świetnie, choć dziś znasz tylko kilka słów i zwrotów? Jeśli tak – anglistyka od podstaw w WSF to kierunek stworzony właśnie dla Ciebie.

Program studiów został ułożony w taki sposób, aby w ciągu trzech lat nauki doskonale poznać język angielski i opanować umiejętności z wybranej specjalizacji Język w środowiksu biznesowym i IT oraz Nauczyciel języka na I i II etapie edukacyjnym. 

Na pierwszym roku kładziemy nacisk na bardzo intensywną naukę języka, tak aby już od drugiego roku zajęcia odbywały się po angielsku. Do wyboru są studia stacjonarne lub niestacjonarne.


przejdź do spisu treści

Amerykanistyka


Amerykanistyka / studia licencjackie

Amerykanistyka w WSF pomoże zrozumieć Ci fenomen Ameryki, jako kraju stawiającego z jednej strony na indywidualizm, a z drugiej na umiejętność pracy w zespole, dzięki czemu Amerykanie są zaprogramowani na sukces. Na tych studiach nie tylko nauczymy Cię amerykańskiej odmiany angielskiego, ale także zaszczepimy wiarę we własne możliwości, pokażemy, że dzięki samodzielnej pracy i zaangażowaniu osiągniesz zamierzone cele.

Proponujemy ciekawy program studiów, których wyróżnikiem są atrakcyjne kursy zmienne, np. cywilizacja amerykańska, mass media w USA, amerykański dyskurs polityczny, popkultura i wiele innych. Możesz dodatkowo realizować wybrane przedmioty z trzech dostępnych specjalizacji zawodowych: Tłumaczenia i komunikacja w środowisku zawodowym, Język w środowisku biznesowym i IT.

Do rozpoczęcia studiów na tym kierunku wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Dostępne są wyłącznie studia stacjonarne.

Dołącz do tej prestiżowej grupy filologów i odnieś z nami sukces!


przejdź do spisu treści

Germanistyka


Wrocław szczyci się długą tradycją kształcenia germanistów. Studiowanie filologii germańskiej w WSF to naprawdę dobra decyzja. Dzięki naszej wyjątkowej kadrze dydaktycznej szybko opanujesz materiał, a bliskość Niemiec sprawi, że będziesz mieć wiele okazji, by w praktyce sprawdzić swoje postępy w poznawaniu języka. Możliwość wyjazdów na spotkania w Haus Schlesien doskonale wpisuje się w kształcenie językowe. Dodatkową motywacją do podjęcia studiów na tej specjalności może być fakt otwarcia dla Polaków niemieckiego rynku pracy.

W naszej części Europy język niemiecki warto znać. Szereg przedstawicielstw firm niemieckich i austriackich ma siedzibę właśnie we Wrocławiu, więc dobrze wykształcony germanista z łatwością znajdzie tu pracę. Studentom germanistyki proponujemy ciekawe moduły specjalizacyjne, które jeszcze bardziej zwiększą ich szanse na wymagającym rynku pracy. Masz do wyboru specjalizację tłumaczeniową, język w biznesie i turystyce oraz nauczycielską. Dodatkowo możesz też odbyć kurs pilota wycieczek zagranicznych.

Do rozpoczęcia studiów na tym kierunku wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym. Możliwe są studia stacjonarne lub niestacjonarne.


przejdź do spisu treści

Germanistyka od podstaw


Filologia germańska w WSF cieszy się od lat rosnącym zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna mogły ją studiować tylko osoby znające niemiecki na poziomie średniozaawansowanym, ale z roku na rok coraz więcej osób się pytało, czy jest możliwe studiowanie germanistyki, jeśli  w ogóle nie zna się języka niemieckiego. Wychodząc im naprzeciw, uruchomiliśmy filologię germańską od podstaw. Zacznij na niej studia, bo znajomość niemieckiego przydaje się w życiu!

Program studiów został ułożony w taki sposób, aby w ciągu trzech lat nauki doskonale poznać język niemiecki i opanować umiejętności z wybranej specjalizacji Język w środowisku biznesowym i IT lub Nauczyciel na I i II etapie edukacyjnym.

Na pierwszym roku kładziemy nacisk na bardzo intensywną naukę języka, tak aby już od drugiego roku zajęcia odbywały się po niemiecku. Do wyboru są studia stacjonarne lub niestacjonarne.


przejdź do spisu treści

Hispanistyka od podstaw


Filologia hiszpańska - Hispanistyka / studia licencjackie

Jeden z najpiękniejszych i najradośniejszych języków świata jest na wyciągnięcie ręki. Na hispanistyce w WSF odnajdziesz pogodę ducha mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego, a kompetencja i życzliwość wykładowców sprawią, że opanujesz ten język od podstaw i dojdziesz w nim do perfekcji.

Zainteresowanie naszą hispanistyką jest ogromne. Nie dziwi nas to, bo oprócz nauki samego języka i poznawania historii, kultury i literatury, mamy dla Ciebie specjalizacje Język w środowisku biznesowym i IT. Specjalizacja ta umożliwi Ci podjęcie pracy w ciekawym zawodzie. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, masz gwarancję wysokiego poziomu kształcenia.

I - co równie ważne - trafisz u nas na wykładowców, dla których hiszpański jest prawdziwą pasją.

Nauka języka rozpoczyna się od podstaw i na pierwszym roku studiów jest bardzo intensywna, tak aby większość zajęć na drugim roku mogła odbywać się po hiszpańsku. Do wyboru są studia stacjonarne lub niestacjonarne.


przejdź do spisu treści

Italianistyka od podstaw


WSF posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze filologii włoskiej. Te studia pozwolą Ci obcować ze wspaniałą kulturą, literaturą i językiem Włoch, a także przygotują do Cię do przyszłej pracy zawodowej.

Na italianistyce w WSF nauczysz się bardzo dobrze posługiwać językiem włoskim oraz używać go nie tylko w sytuacjach codziennych, lecz także w środowisku zawodowym. Poznasz również podstawy tłumaczeń polsko-włoskich, na bazie których być może kiedyś rozpoczniesz swoją działalność tłumaczeniową. Na przedmiotach kierunkowych będziesz poznawać historię i kulturę Włoch i ten piękny język, a potem włoską literaturę i sztukę.

Jako absolwent italianistyki w WSF będziesz wyjątkowym kandydatem na rynku pracy, bo wciąż niewiele osób dobrze zna włoski, a Ty będziesz mógł się pochwalić jego biegłą znajomością. Oprócz języka opanujesz szereg praktycznych umiejętności w ramach specjalizacji Język w środowisku biznesowym i IT. 

Nauka języka rozpoczyna się od podstaw i na pierwszym roku studiów jest bardzo intensywna tak aby większość zajęć na drugim roku mogła odbywać się po włosku. Dostępne są studia niestacjonarne.


przejdź do spisu treści

Filologia norweska od podstaw


W 2017 roku Norwegia uplasowała się na pierwszej pozycji na liście państw świata, których mieszkańcy są najszczęśliwsi. Studiując filologię norweską, na tyle poznasz język, kulturę i literaturę Norwegii, że zyskasz wyjątkowe umiejętności praktycznej komunikacji językowej i międzykulturowej.

Być może wybierając ten kierunek, zrobisz wielki krok do szczęścia, które wydaje się udziałem Norwegów już od dawna. Absolwent filologii norweskiej również w Polsce może liczyć na zadowolenie i sukces po ukończeniu tych wyjątkowych studiów. To wciąż prestiżowy i rzadko spotykany kierunek kształcenia, dzięki czemu absolwent z biegłą znajomością tego języka łatwo znajdzie zatrudnienie w interesującej go firmie lub instytucji. Do podjęcia studiów na tym kierunku nie jest wymagana znajomość języka norweskiego. Nauka rozpoczyna się od podstaw.

Program studiów został ułożony w taki sposób, aby w ciągu trzech lat nauki doskonale poznać język norweski i opanować umiejętności ze specjalizacji Język w środowisku biznesowym i IT. 

Dostępne są studia stacjonarne lub niestacjonarne. 


przejdź do spisu treści

Specjalizacje zawodowe – licencjat


Biegła znajomość języków obcych – to szczególnie Cię wyróżni. Dodaj umiejętności językowe z wybranego profilu zawodowego, masz to, czego inni nie mają.

Tłumaczenia i komunikacja w środowisku zawodowym 

Umiejętności przekładu pisemnego i ustnego języka obcego odgrywają bardzo ważną rolę we współczesnym świecie zawodowym, w zglobalizowanym obszarze gospodarki, zwłaszcza w sferze usług. Aby w nim zaistnieć, trzeba poznać tajniki warsztatu tłumacza, metody i techniki tej pracy, a przede wszystkim praktycznie ćwiczyć na autentycznych materiałach językowych, z profesjonalnym oprogramowaniem CAT, w prawdziwych kabinach do tłumaczeń konferencyjnych. Studia tłumaczeniowe w WSF gwarantują rzetelne przygotowanie do sporządzania tłumaczeń, a dodatkowy atut tej specjalizacji stanowi wykształcenie i doskonalenie umiejętności efektywnej komunikacji międzykulturowej z wykorzystaniem różnorodnych rejestrów języka. Ten moduł jest realizowany z wykorzystaniem materiałów i narzędzi firm współpracujących z WSF.

Czego nauczysz się w trakcie studiów:

 • typowej obcojęzycznej terminologii środowiska pracy,
 • specyfiki języka zawodowego,
 • zasad międzykulturowej komunikacji biznesowej,
 • metodologii sporządzania tłumaczeń tekstów użytkowych,
 • podstawowych technik tłumaczeń ustnych,
 • podstaw sporządzania tłumaczeń specjalistycznych, np. technicznych, biznesowych czy medycznych.

Sprawdź niektóre możliwości pracy:

tłumacz w firmie – jedno z kluczowych stanowisk w organizacjach, w których komunikacja odbywa się w międzynarodowym środowisku. Funkcja tłumacza w firmie przewidziana jest dla profesjonalistów biegle, władających przynajmniej jednym językiem obcym i potrafiących z łatwością przekładać niuanse językowe zgodnie z intencjami nadawcy,

biura tłumaczeń – praca w biurze tłumaczeń przeznaczona jest dla profesjonalistów  doskonale posługujących się specjalistycznym językiem obcym –  prawniczym, technicznym, finansowym itp. Jest to stabilne zajęcie, którego najważniejszym aspektem jest rzetelny przekład treści,

tłumacz przysięgły – to osoba zaufania publicznego tłumacząca np. dokumenty procesowe lub urzędowe czy wystawiająca poświadczenia tłumaczeń. Tłumacz przysięgły musi perfekcyjnie znać język obcy oraz mieć szeroką wiedzę z zakresu prawa, gospodarki czy finansów krajów w których ten język jest językiem urzędowym.  

Język w środowisku biznesowym i IT 

Język biznesowy, a w szczególności ten związany z dynamicznie rozwijającą się branżą IT, jest specyficzną odmianą komunikacji, która podlega ciągłemu rozwojowi wraz z postępem w tej branży. Posiadając kompetencje w zakresie funkcjonowania firm i korporacji międzynarodowych, świadomie i skutecznie wykorzystasz swoją wiedzę interkulturową w komunikacji biznesowej. Pomyśl także o prowadzeniu własnej firmy z szerokimi kontaktami międzynarodowymi. Wówczas ukończenie tej specjalizacji będzie dla Ciebie wsparciem i da Ci pewność, że dobrze zrozumiesz potrzeby swoich klientów i kontrahentów.

Czego nauczysz się w trakcie studiów:

 • efektywnie i skutecznie używać języka obcego w biznesie i IT,
 • stosować zasady komunikacji językowej i międzykulturowej w przedsiębiorstwach,
 • wykorzystywać język obcy w mediach, w tym w mediach społecznościowych,
 • prowadzić prezentacje, spotkania firmowe i zebrania w języku obcym,
 • korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii informatycznych w komunikacji językowej.

Sprawdź niektóre możliwości pracy:

copywriter IT – zadaniem copywritera pracującego dla branży IT jest umiejętne wyważenie proporcji pomiędzy lekkim stylem pisania, biznesowym słownictwem i fachowymi informacjami dla tej branży,

pracownik korporacji międzynarodowej – znajomość języka obcego stanowi gwarant sukcesu wykwalifikowanych pracowników międzynarodowych korporacji. Tu nauczysz się systematyczności, pracy pod presją czasu, będziesz mieć możliwość wyjazdów na delegacje do ciekawych destynacji. Duże firmy latami pracowały na sukces, a najlepiej uczyć się i rozwijać pod skrzydłami gigantów,

product manager w branży IT – znajomość języka uzupełniona o wiedzę związaną z zarządzaniem projektami pozwoli Ci szukać pracy w charakterze product managera w firmach informatycznych, zwłaszcza tych funkcjonujących na arenie międzynarodowej.

Nauczyciel języka angielskiego/niemieckiego na I i II etapie edukacyjnym

Jeśli kochasz pracę z ludźmi, a zawód nauczyciela jest Twoim powołaniem, koniecznie wybierz specjalizację zawodową: nauczyciel języka obcego. Praca nauczyciela daje ogromną satysfakcję, gdy jako nauczyciel możesz wiele zaoferować uczniom oraz gdy wiesz, jak postępować ze swoimi podopiecznymi. Specjalizacja nauczycielska w WSF to pełne przygotowanie psychologiczne, pedagogiczne i dydaktyczne do nauczania. Zajęcia z emisji i higieny głosu pomogą Ci dobrze operować Twoim głosem podczas lekcji. Roczny program zajęć z technologii informacyjnej wyposaży Cię w narzędzia i metody niezbędne w nowoczesnej szkole. Praktyki pomogą odnaleźć się w środowisku szkolnym z tej „drugiej strony”. Twoi uczniowie już na Ciebie czekają, bo nauczycieli języków obcych ciągle jest jeszcze za mało. Zostań jednym z nich!

Czego nauczysz się w trakcie studiów:

 • zdobędziesz pełne przygotowanie dydaktyczne i pedagogiczne oraz wiedzę z zakresu psychologii, niezbędną do wykonywania zawodu nauczyciela języka obcego na I i II etapie edukacyjnym,
 • tajników emisji i higieny głosu, dzięki którym będziesz profesjonalnie operować głosem podczas lekcji,
 • podczas zajęć z technologii informacyjnej poznasz nowoczesne narzędzia i metody nauczania w szkole,
 • sprawdzisz się w roli nauczyciela, uczestnicząc w programie praktyk.

Sprawdź niektóre możliwości pracy:

nauczyciel języka obcego w szkole publicznej i niepublicznej na I i II etapie edukacyjnym – przygotowanie dydaktyczne uzyskane w ramach specjalizacji umożliwia podjęcie pracy we wszystkich typach placówek oświatowych w krajach Unii Europejskiej,

nauczyciel w szkole językowej – prowadzi kursy językowe – zarówno zajęcia grupowe, jak indywidualne, realizuje m.in. program przygotowujący do zdania certyfikatów językowych,

lektor w międzynarodowych firmach  – jeśli chcesz realizować językową pasję i spełniać marzenie o pracy w biznesie, zostań lektorem pracowników przedsiębiorstw. Ucz specjalistycznych terminów z zakresu komunikacji biznesowej oraz ekonomii podczas zajęć zamawianych przez krajowe i zagraniczne firmy.

Studia równoległe licencjackie

Studiujesz na kierunku niezwiązanym z filologią. Wiesz, że bez dobrej znajomości języka trudno jest znaleźć ciekawą pracę i że czasem nie wystarcza certyfikat ukończenia kursu językowego. Wiesz także, że specjalizacja w konkretnej dziedzinie wiedzy stanowi Twój dodatkowy atut.

Studia równoległe, w WSF to propozycja dla tych z Was, którzy chcą w życiu zawodowym osiągnąć więcej niż inni. Rozpoczynając u nas studia równoległe możesz liczyć na szereg udogodnień, takich jak zwolnienie z części przedmiotów, z których zaliczenie uzyskałeś na swoich obecnych studiach oraz Indywidualną Organizację Studiów. Te rozwiązania sprawią, że plan zajęć w WSF będzie ułożony w optymalny dla Ciebie sposób i dostosowany do Twoich indywidualnych możliwości czasowych.

Zobacz, jakie korzyści możesz odnieść, rozpoczynając u nas studia równoległe: 

 

wygodny sposób studiowania w jedynej na Dolnym Śląsku uczelni filologicznej dzięki Indywidualnej Organizacji Studiów

mniej godzin dydaktycznych

dostęp do wybranych zajęć w formie e-learningowej

wybór specjalizacji zawodowej 

otrzymasz dyplom licencjata filologii.

I to właśnie dyplom filologa może stać się Twoją przepustką do zdobycia lepszej pracy lub stanowiska. Pamiętaj, że osoby doskonale znające języki obce cieszą się większym uznaniem pracodawców i otoczenia. Chcesz wiedzieć więcej? Pytaj wsf@wsf.edu.pl


przejdź do spisu treści

Studia równoległe magisterskie


Studiujesz na kierunku niezwiązanym z filologią. Wiesz, że bez dobrej znajomości języka trudno jest znaleźć dobrą pracę i że czasem nie wystarcza certyfikat ukończenia kursu językowego. Chciałbyś stać się wyjątkowym kandydatem na rynku pracy, który z łatwością przejdzie przez gęste sito rekrutacyjne.

Studia równoległe w WSF to propozycja dla tych z Was, którzy chcą w życiu zawodowym osiągnąć więcej niż inni. Rozpoczynając u nas studia równoległe, możesz liczyć na szereg udogodnień, takich jak zwolnienie z części przedmiotów, z których zaliczenie uzyskałeś na swoich obecnych studiach oraz indywidualną organizację studiów. Te rozwiązania sprawią, że studia w WSF będą dopasowane do Twoich indywidualnych możliwości czasowych, a plan zajęć ułożony w optymalny sposób.

Zobacz, jakie korzyści możesz odnieść, rozpoczynając u nas studia równoległe:

 • wygodny sposób studiowania w jedynej na Dolnym Śląsku uczelni filologicznej dzięki indywidualnej organizacji studiów 
 • dostęp do wybranych zajęć w formie e-learningowej 
 • zwolnienie z części przedmiotów, z których zaliczenie uzyskałeś na swoich obecnych studiach magisterskich lub na ukończonych studiach licencjackich 
 • opiekę merytoryczną najlepszych specjalistów w trakcie pisania pracy magisterskiej
 • otrzymasz dyplom magistra filologii.

I to właśnie dyplom filologa może stać się Twoją przepustką do zdobycia lepszej pracy lub awansu. Pamiętaj, że osoby doskonale znające języki obce cieszą się większym uznaniem pracodawców i otoczenia. Chcesz wiedzieć więcej? Pytaj wsf@wsf.edu.pl


przejdź do spisu treści

Filologia angielska - Anglistyka / studia magisterskie 


Na studiach magisterskich na anglistyce w WSF rozwiniesz swoją znajomość języka angielskiego do poziomu C2 według ESOKJ, czyli będziesz nim władał jak native speaker. Pogłębisz również specjalistyczną wiedzę z wybranej przez siebie dziedziny. Przygotujemy Cię do samodzielnego prowadzenia badań filologicznych i dalszego samokształcenia.

Przemyślany program studiów, skonstruowany na podstawie o Krajowe Ramy Kwalifikacji, zapewnia wysoką jakość kształcenia oraz realizację założeń Programu Bolońskiego w ramach budowy Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego. 

Proponujemy bogatą ofertę wykładów monograficznych, zajęć specjalizacyjnych oraz przedmiotów dodatkowych poszerzających Twoje horyzonty. Prowadzący seminaria magisterskie to wyłącznie wybitni fachowcy w swoich dziedzinach, a wszystkie seminaria odbywają się w małych grupach. Masz pewność, że przygotowując swoją pracę magisterską, otrzymasz pełne wsparcie promotora, a Twój wysiłek przyniesie oczekiwane efekty w postaci doskonale napisanej pracy. Dyplom magistra i umiejętności nabyte w naszej uczelni rozszerzą Twoje perspektywy zawodowe. Możesz wybrać unikatowe specjalizacje na studiach magisterskich - Tłumaczenia pisemne i ustne, Język w biznesie i mediach oraz Nauczyciel języka angielskiego na wszystkich etapach edukacyjnych. 

Jako student WSF masz dużą dowolność w kształtowaniu swoich studiów, czyli sam decydujesz czego, kiedy i jak się uczysz. Zobacz, jakie masz możliwości:

 • wybierasz formę studiów (stacjonarna lub niestacjonarna)
 • wybierasz sposób studiowania poszczególnych przedmiotów (tradycyjny lub e-learningowy)
 • wybierasz seminarium z dziedziny, która najbardziej Cię interesuje. Co ważne, z tematyką seminarium możesz zapoznać się ze sporym wyprzedzeniem w e-dziekanacie
 • w każdym semestrze możesz zdecydować, czy rozwijasz umiejętności praktyczne (np. z zakresu tłumaczeń specjalistycznych), czy teoretyczne (np. pogłębienie wiedzy z dziedziny, z której piszesz pracę dyplomową)
 • jeśli jesteś po licencjacie w specjalizacji nauczycielskiej, możesz, ale nie musisz, wybrać specjalizację nauczycielską, która jest opcją dodatkową.

Na przykład: Zdecydowałeś się na seminarium magisterskie z zakresu literaturoznawstwa. Możesz wybrać wykład monograficzny z tego samego zakresu, ale możesz zamiast niego realizować zajęcia z tłumaczeń specjalistycznych. Ta decyzja będzie wiążąca na jeden semestr. W następnym semestrze możesz dojść do wniosku, że jednak wolisz pogłębiać swoją wiedzę z tematyki Twojego seminarium, więc zdecydujesz się na zajęcia specjalizacyjne lub wykład monograficzny. Kształtuj swoje studia tak, abyś jak najpełniej wykorzystał swój czas i możliwości.

Twoje decyzje i wybory ukształtują Cię jako filologa! 


przejdź do spisu treści

Filologia germańska - germanistyka / studia magisterskie


Studia magisterskie na filologii germańskiej to nie tylko poszerzenie Twojej wiedzy o języku, krajach i kulturze obszaru niemieckojęzycznego. To także gwarancja osiągnięcia najwyższego poziomu biegłości języka dzięki intensywnym ćwiczeniom z Praktycznej Nauki Języka Niemieckiego (PNJN) na poziomie C2 wg. ESOKJ, czyli Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.  Na studiach w WSF pogłębisz również specjalistyczną wiedzę z wybranej przez siebie dziedziny. Przygotujemy Cię do samodzielnego prowadzenia badań filologicznych i dalszego samokształcenia. Studia magisterskie na germanistyce w WSF to gwarancja rzetelnej wiedzy i szerokich umiejętności.

Przemyślany program studiów, skonstruowany na podstawie o Krajowe Ramy Kwalifikacji, zapewnia wysoką jakość kształcenia oraz realizację założeń Programu Bolońskiego w ramach budowy Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego.

Proponujemy szereg ciekawych seminariów prowadzonych przez zaangażowanych wykładowców. Zajęcia odbywają się w małych grupach, masz więc pewność, że prowadzący poświęci Twojej pracy odpowiednią ilość czasu i uwagi. Celem seminariów jest pogłębienie Twojej wiedzy i umiejętności z wybranej dziedziny, a także przygotowanie Cię do napisania pracy magisterskiej.

Dyplom magistra i umiejętności nabyte w naszej uczelni rozszerzą Twoje perspektywy zawodowe. Możesz wybrać wyjątkową specjalizację na studiach magisterskich - Tłumaczenia pisemne i ustne lub Język w biznesie i mediach. 

Jako student WSF masz dużą dowolność w kształtowaniu swoich studiów, czyli sam decydujesz czego, kiedy i jak się uczysz. Zobacz, jakie masz możliwości:

 • wybierasz sposób studiowania poszczególnych przedmiotów (tradycyjny lub e-learningowy)
 • wybierasz seminarium z dziedziny, która najbardziej Cię interesuje. Co ważne, z tematyką seminarium możesz zapoznać się ze sporym wyprzedzeniem w e-dziekanacie
 • w każdym semestrze możesz zdecydować, czy rozwijasz umiejętności praktyczne (np. z zakresu tłumaczeń specjalistycznych), czy teoretyczne (np. pogłębienie wiedzy z dziedziny, z której piszesz pracę dyplomową).

Na przykład: Zdecydowałeś się na seminarium magisterskie z zakresu literaturoznawstwa. Możesz wybrać wykład monograficzny z tego samego zakresu, ale możesz zamiast niego realizować zajęcia z tłumaczeń specjalistycznych. Ta decyzja bedzie wiążąca na jeden semestr. W następnym semestrze możesz dojść do wniosku, że jednak wolisz pogłębiać swoją wiedzę z tematyki Twojego seminarium, więc zdecydujesz się na zajęcia specjalizacyjne lub wykład monograficzny. Kształtuj swoje studia tak, abyś jak najpełniej wykorzystał swój czas i możliwości.

Twoje decyzje i wybory ukształtują Cię jako filologa!


przejdź do spisu treści

Filologia iberyjska - Iberystyka / studia magisterskie


W związku z ogromnym zainteresowaniem hispanistyką w WSF i pytaniami naszych studentów o możliwość kontynuowania nauki uruchomiliśmy magisterskie studia hispanistyczne z elementami filologii portugalskiej. Są to jedyne takie studia na Dolnym Śląsku! Na studiach magisterskich na hispanistyce w WSF rozwiniesz swoją znajomość języka hiszpańskiego do poziomu C2 według ESOKJ, czyli osiągniesz najwyższy stopień biegłości. Pogłębisz również specjalistyczną wiedzę z wybranej przez siebie dziedziny. Przygotujemy Cię do samodzielnego prowadzenia badań filologicznych i dalszego samokształcenia.

Będziesz pogłębiać wiedzę o krajach hiszpańskojęzycznych, a dodatkowo spotkasz się z historią, kulturą i literaturą Portugalii i Brazylii. Program zajęć praktycznych obejmuje zarówno zajęcia z Praktycznej Nauki Języka Hiszpańskiego (PNJH), jak i z Praktycznej Nauki Języka Portugalskiego (PNJP), która prowadzona jest od podstaw.

Przemyślany program studiów, skonstruowany na podstawie o Krajowe Ramy Kwalifikacji, zapewnia wysoką jakość kształcenia oraz realizację założeń Programu Bolońskiego w ramach budowy Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego.

Proponujemy bogatą ofertę wykładów monograficznych, zajęć specjalizacyjnych oraz przedmiotów dodatkowych poszerzających Twoje horyzonty w wielu dziedzinach. Prowadzący seminaria magisterskie to wyłącznie wybitni nauczyciele akademiccy, a wszystkie seminaria odbywają się w małych grupach. Masz pewność, że przygotowując swoją pracę magisterską, otrzymasz pełne wsparcie promotora, a Twój wysiłek przyniesie oczekiwane efekty w postaci doskonale napisanej pracy. Dyplom magistra i umiejętności nabyte w naszej uczelni rozszerzą Twoje perspektywy zawodowe. Możesz wybrać wyjątkową specjalizację na studiach magisterskich - Tłumaczenia pisemne i ustne lub Język w biznesie i mediach.

Jako student WSF masz dużą dowolność w kształtowaniu swoich studiów, czyli sam decydujesz czego, kiedy i jak się uczysz. Zobacz, jakie masz możliwości:

 • wybierasz sposób studiowania poszczególnych przedmiotów (tradycyjny lub e-learningowy)
 • wybierasz seminarium z dziedziny, która najbardziej Cię interesuje. Co ważne, z tematyką seminarium możesz zapoznać się ze sporym wyprzedzeniem w e-dziekanacie
 • w każdym semestrze możesz zdecydować, czy rozwijasz umiejętności praktyczne (np. z zakresu tłumaczeń specjalistycznych), czy teoretyczne (np. pogłębienie wiedzy z dziedziny, z której piszesz pracę dyplomową).

Na przykład: Zdecydowałeś się na seminarium magisterskie z zakresu literaturoznawstwa. Możesz wybrać wykład monograficzny z tego samego zakresu, ale możesz zamiast niego realizować zajęcia z tłumaczeń specjalistycznych. Ta decyzja będzie wiążąca na jeden semestr. W następnym semestrze możesz dojść do wniosku, że jednak wolisz pogłębiać swoją wiedzę z tematyki Twojego seminarium, więc zdecydujesz się na zajęcia specjalizacyjne lub wykład monograficzny. Kształtuj swoje studia tak, abyś jak najpełniej wykorzystał swój czas i możliwości.

Twoje decyzje i wybory ukształtują Cię jako filologa!


przejdź do spisu treści

Italianistyka / studia magisterskie


Każdy kolejny rok nauki języka obcego to wartość trudna do przeceniania dla każdego, kto chce wiązać przyszłość zawodową z pracą w roli tłumacza lub rozwijać swoją karierę naukową związaną z filologią obcą. Italianistyka na II stopniu to studia poszerzające wiedzę na temat języka włoskiego w zakresie kompetencji gramatycznych, tekstowych oraz socjolingwistycznych. Dzięki studiom magisterskim na kierunku italianistyka będziesz doskonalić m.in. słownictwo, składnię, morfologię oraz wymowę i pisownię. Poprawisz spójność i organizację retoryczną w zakresie kompetencji tekstowych, a także uwrażliwisz się na dialekt, odniesienia kulturowe czy figury języka. Jeśli zamierzasz też poprawić swoją znajomość języka włoskiego, szlifując umiejętności poprawnej wymowy pod okiem native speakerów, to ten kierunek jest dla Ciebie.

Przemyślany program studiów, skonstruowany w oparciu o Krajowe Ramy Kwalifikacji, zapewnia wysoką jakość kształcenia oraz realizację założeń Programu Bolońskiego w ramach budowy Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego.

Proponujemy szereg ciekawych seminariów prowadzonych przez zaangażowanych wykładowców. Zajęcia odbywają się w małych grupach, masz więc pewność, że prowadzący poświęci Twojej pracy odpowiednią ilość czasu i uwagi. Celem seminariów jest pogłębienie Twojej wiedzy i umiejętności z wybranej dziedziny, a także przygotowanie Cię do napisania pracy magisterskiej.

 Dyplom magistra i umiejętności nabyte w naszej uczelni rozszerzą Twoje perspektywy zawodowe. Możesz wybrac wyjątkową specjalizację na studiach magisterskich - tłumaczenia ustne i pisemne lub język włoski w biznesie i mediach. 

 Jako student WSF masz dużą dowolność w kształtowaniu swoich studiów, czyli sam decydujesz czego, kiedy i jak się uczysz. Zobacz, jakie masz możliwości:

wybierasz sposób studiowania poszczególnych przedmiotów (tradycyjny lub e-learningowy)

wybierasz seminarium z dziedziny, która najbardziej Cię interesuje. Co ważne, z tematyką seminarium możesz zapoznać się ze sporym wyprzedzeniem w e-dziekanacie

w każdym semestrze możesz zdecydować, czy rozwijasz umiejętności praktyczne (np. z zakresu tłumaczeń specjalistycznych), czy teoretyczne (np. pogłębienie wiedzy z dziedziny, z której piszesz pracę dyplomową).

Na przykład: Zdecydowałeś się na seminarium magisterskie z zakresu literaturoznawstwa. Możesz wybrać wykład monograficzny z tego samego zakresu, ale możesz zamiast niego realizować zajęcia z tłumaczeń specjalistycznych. Ta decyzja będzie wiążąca na jeden semestr. W następnym semestrze możesz dojść do wniosku, że jednak wolisz pogłębiać swoją wiedzę z tematyki Twojego seminarium, więc zdecydujesz się na zajęcia specjalizacyjne lub wykład monograficzny. Kształtuj swoje studia tak, abyś jak najpełniej wykorzystał swój czas i możliwości.

 Twoje decyzje i wybory ukształtują Cię jako filologa!Biuro Rekrutacji/Sekretariat (pok. 102)
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00
sobota: 8.00 - 15.00
niedziela: 8.00 - 15.00


 


Kierunki wykładane na uczelni:

amerykanistyka I stopnia Stacjonarny
anglistyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
filologia niderlandzka I stopnia Stacjonarny
germanistyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
hispanistyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
italianistyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni

 • Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
  ul. Sienkiewicza 32, 50-335 Wrocław
 •  
 • Telefon: (71) 328 14 14
 • Fax: (71) 322 10 06
 • Email: wsf@wsf.edu.pl
 • Strona: http://www.wsf.edu.pl

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Dlaczego studia podyplomowe?

Wyższa Szkoła Filologiczna została partnerem merytorycznym studiów filologicznych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie