Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zaprojektowani 2022. Krakowskie Spotkania z Dizajnem

ZIELONE PROJEKTOWANIE. JESTEŚMY W ZGODZIE Z NATURĄ


Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem to coroczna impreza organizowana od 2014 r. przez Krakowskie Szkoły Artystyczne we współpracy z Miastem Kraków. To jedna z najciekawszych inicjatyw skierowanych do pasjonatów dobrego dizajnu, przedstawicieli branży kreatywnej, designerów, architektów, rzemieślników oraz wszystkich kochających sztukę.

Podążając za ubiegłorocznym motywem przewodnim jakim był eko dizajn, hasłami tegorocznej edycji stały się “Zielone projektowanie” oraz “Jesteśmy w zgodzie z naturą”. Projektowanie przyjazne środowisku wymaga wykorzystania wiedzy z różnych dziedzin, dlatego stale poszerzamy obszar naszych zainteresowań, otwieramy się na nowe tematy oraz nową publiczność.

W programie Zaprojektowani 2022 znalazły się wykłady (również w językach ukraińskim i angielskim), debaty i panele dyskusyjne oraz porady architektów. Otwarte dla szerokiej publiczności wydarzenia poruszające tematy związane z projektowaniem wnętrz oraz mody pozwolą na swobodną wymianę doświadczeń. Będą również idealną okazją do nawiązania kontaktów, dyskusji oraz poszerzenia wiedzy.

Stałym punktem programu są również darmowe warsztaty, na które zapraszamy! Pod okiem specjalistów (m.in. wykładowców i absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych) możecie nabyć nowe umiejętności oraz posłuchać praktyków związanych z szeroko pojętym dizajnem. 

Wśród gości tegorocznej edycji znaleźli się m.in. prof. Władysław Pluta - wybitny autor plakatu, dr Agnieszka Łakoma - Plastyk Miasta Krakowa, Margaret Larmuth - szwajcarska artystka, Marco Mazzei - rzeźbiarz, Roger Cooper - architekt, dr Olga Nowicka - projektantka, Aneta Wądrzyk (Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon), oraz dr inż. Krzysztof Kapała (Ogród Botaniczny UJ).

Stawiając na międzynarodową współpracę będziemy również gościć m.in. uczniów z Lwowska Zawodowego Kolegium Kultury i Sztuki.

Kolejnymi wydarzeniami towarzyszącymi będą wystawy: „Fotoprzestrzenie”, na których zobaczymy zdjęcia oraz projekty młodych artystów ze Szkoły Kreatywnej Fotografii, Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu. Zapraszamy również na wernisaż „Create Communicate Cooperate” w Istituto Italiano di Cultura Cracovia, na którym zaprezentujemy prace fotograficzne studentów Poliarte Accademia di Belle Arti e Design oraz Szkoły Kreatywnej Fotografii.

Nowością w programie są wycieczki edukacyjne do różnych krakowskich instytucji. Wspólnie odwiedzimy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Włoski Instytut Kultury oraz Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny - obowiązuje rejestracja.

Poznaj pełen program:  www.zaprojektowani.ksa.edu.pl

www.ksa.edu.pl
#zaprojektowani
 

Powiązane artykuły

Krakowskie Szkoły Artystyczne zapraszają na Dni Otwarte 2024

podczas których odbędą się prezentacje kierunków, spotkania z wykładowcami oraz bezpłatne warsztaty.

czytaj dalej

KREATYWNOŚCI MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ!

Trwa rekrutacja w Krakowskich Szkołach Artystycznych!

czytaj dalej

“FASHION AND TECHNOLOGY” hasłem przewodnim Cracow Fashion Week 2024!

Jedno z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce odbędzie się już 17-26 marca 2024 r., a rozpocznie je Pokaz Dyplomowy SAPU – Cracow Fashion Awards.

czytaj dalej

“Freak Show”, kreatywność oraz innowacje podczas 15. edycji Cracow Fashion Week

Moda na wybiegu, na zdjęciach oraz w słowach

czytaj dalej

Dzień Otwarty w Szkole Reżyserii Teatralnej i Filmowej

Odkryj fascynujący świat teatru i kina! Weź udział w Dniu Otwartym Szkoły Reżyserii Teatralnej i Filmowej, który odbędzie się online już 12 maja 2024 r. (niedziela).

czytaj dalej

Kreatywność i innowacje w świecie mody!

Pokaz Dyplomowy SAPU

czytaj dalej

Pokaz Dyplomowy SAPU rozpoczął 15. edycję Cracow Fashion Week

FREAK SHOW Julii Korzeniowskiej zdobyło tytuł Kolekcji Roku 2024!

czytaj dalej

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem INNOWACJE I EKODIZAJN

Jeden z najciekawszych festiwali dizajnu w Polsce dobiegł końca! Po całym tygodniu warsztatów oraz spotkań z wyjątkowymi gośćmi zakończyliśmy 10. edycję Zaprojektowanych. Krakowskich Spotkań z Dizajnem.

czytaj dalej

Dzień Otwarty ONLINE w Szkole Reżyserii

Dla wszystkich zainteresowanych teatrem, filmem oraz przede wszystkim REŻYSERIĄ! 17.102023 r. o godz. 14:00 oraz 18:00.

czytaj dalej

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem

20-26.11.2023

czytaj dalej

Trwa rekrutacja w Krakowskich Szkołach Artystycznych!

Z nami zdobędziecie wiedzę, wykształcenie oraz doświadczenie w interesującej was dziedzinie. Sprawdźcie nasze kierunki!

czytaj dalej

Krakowskie Szkoły Artystyczne zapraszają na Dni Otwarte - 20 i 21 września !

Podczas których odbędzie się prezentacja Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF, Szkoły Wnętrz i Przestrzeni SWP i Szkoły Visual Merchandisingu SVM.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane